Вибираємо лак для підлоги

17.01.2021
2 621
Admin

Лак для пола

 1. Види лаків
 2. Оброблювана поверхню лаками
 3. Екологічність лаків для підлоги
 4. Способи лакування підлоги
 5. Властивості лаків для підлоги

Група лаків надзвичайно різноманітна, як по області застосування там і за матеріалом основи. Фахівці лакофарбової індустрії працюють з величезною кількістю найменувань лаків для підлоги, і кожне найменування несе свою роль, і може бути незамінне втілення дизайнерських ідей.

Види лаків

Паркетні лаки - однокомпонентні лаки (акрилатно-поліуретанові і алкідно-поліуретанові), використовуються також при покритті дверей, меблів та інших виробів з дерева. Характеризуються різним ступенем блиску, міцністю (зносостійкість), а також такими характеристиками як водостійкість, теплостійкість, светестойкость та інші.

Паркетный лак для пола

Човнові лаки - відмітною особливістю яких є дуже висока міцність і стійкість до атмосферних впливів. Також з успіхом застосовується для покриття виробів, які перебувають поза приміщень і відчувають вплив дощу, снігу, сонячних променів та інших зовнішніх факторів.

Лодочный лак для пола

Декоративно-захисні - найчисленніша група лаків, що включають лаки для покриття різних поверхонь як усередині, так і поза приміщенням.

Декоративные лаки — защитные

Меблеві лаки - мають теплостійке, водостійке та світлостійке покриття, особливо важливе для захисту меблів. Також ці лаки довгий час не втрачають своїх властивостей в умовах високих експлуатаційних навантажень.

Мебельные лаки

Оброблювана поверхню лаками

Лаки успішно використовуються спільно з деревом, металом і іншими мінеральними основами. Для декоративних і захисних цілей металу та мінеральних поверхонь використовують забарвлені лаки, які у нас прийнято відносити до емалей.

Екологічність лаків для підлоги

Екологічність - важливий параметр будь-якого лакофарбового матеріалу. Насамперед тут слід зазначити лак для підлоги на водній основі, не мають токсичних речовин і практично не мають запаху, що не можна сказати про лаках з органічними розчинниками, які сильно пахнуть, внаслідок чого потрібно провітрювати приміщення до і після роботи. Останнім часом простежується тенденція щодо розробки і широкого застосування розчинників лаків, що не містять органічних розчинників, завдяки чому вони стають пожежо - і вибухобезпечними і при цьому практично не пахнуть.

Способи лакування підлоги

 • Пензлем, валиком
 • За допомогою розпилення
 • Спеціальною щіткою лакової

Додаткові способи (зазвичай використовуються в професійній діяльності)

 • Занурення
 • Налив (спеціальною машиною)
 • Широким металевим шпателем (ракелем) - шар виходить ідеально рівним, при цьому витрата лаку скорочується в 3 рази.

Властивості лаків для підлоги

Лаки для підлоги поділяються на чотири категорії. Також кожній категорії відповідає ступінь певна ступінь блиску (глоссность):

 • Високоглянсові: 80-90%;
 • Глянцеві: до 80%;
 • Напівглянсові: 40-50%;
 • Напівматові: 10-15%.

Читайте також: