Строительные советы

Вибираємо лак для підлоги


Лак для пола

Група лаків надзвичайно різноманітна, як по області застосування там і за матеріалом основи. Фахівці лакофарбової індустрії працюють з величезною кількістю найменувань лаків для підлоги, і кожне найменування несе свою роль, і може бути незамінне втілення дизайнерських ідей.

Види лаків

Паркетні лаки - однокомпонентні лаки (акрилатно-поліуретанові і алкідно-поліуретанові), використовуються також при покритті дверей, меблів та інших виробів з дерева. Характеризуються різним ступенем блиску, міцністю (зносостійкість), а також такими характеристиками як водостійкість, теплостійкість, светестойкость та інші.


Паркетный лак для пола

Човнові лаки - відмітною особливістю яких є дуже висока міцність і стійкість до атмосферних впливів. Також з успіхом застосовується для покриття виробів, які перебувають поза приміщень і відчувають вплив дощу, снігу, сонячних променів та інших зовнішніх факторів.


Лодочный лак для пола

Декоративно-захисні - найчисленніша група лаків, що включають лаки для покриття різних поверхонь як усередині, так і поза приміщенням.


Декоративные лаки — защитные

Меблеві лаки - мають теплостійке, водостійке та світлостійке покриття, особливо важливе для захисту меблів. Також ці лаки довгий час не втрачають своїх властивостей в умовах високих експлуатаційних навантажень.


Мебельные лаки

Оброблювана поверхню лаками

Лаки успішно використовуються спільно з деревом, металом і іншими мінеральними основами. Для декоративних і захисних цілей металу та мінеральних поверхонь використовують забарвлені лаки, які у нас прийнято відносити до емалей.

Екологічність лаків для підлоги

Екологічність - важливий параметр будь-якого лакофарбового матеріалу. Насамперед тут слід зазначити лак для підлоги на водній основі, не мають токсичних речовин і практично не мають запаху, що не можна сказати про лаках з органічними розчинниками, які сильно пахнуть, внаслідок чого потрібно провітрювати приміщення до і після роботи. Останнім часом простежується тенденція щодо розробки і широкого застосування розчинників лаків, що не містять органічних розчинників, завдяки чому вони стають пожежо - і вибухобезпечними і при цьому практично не пахнуть.

Способи лакування підлоги

  • Пензлем, валиком
  • За допомогою розпилення
  • Спеціальною щіткою лакової

Додаткові способи (зазвичай використовуються в професійній діяльності)

  • Занурення
  • Налив (спеціальною машиною)
  • Широким металевим шпателем (ракелем) - шар виходить ідеально рівним, при цьому витрата лаку скорочується в 3 рази.

Властивості лаків для підлоги

Лаки для підлоги поділяються на чотири категорії. Також кожній категорії відповідає ступінь певна ступінь блиску (глоссность):

  • Високоглянсові: 80-90%;
  • Глянцеві: до 80%;
  • Напівглянсові: 40-50%;
  • Напівматові: 10-15%.