Сходи для вашого будинку

17.01.2021
1 039
Admin

Лестница для вашего дома

  1. Допоміжні сходи
  2. Складові зручною сходи
  3. Докладніше про драбині

Якщо ви хочете здійснити вашу давню мрію і приступити до будівництва будинку, не забудьте включити в проект докладний опис сходів, які ви хотіли б бачити в своєму житлі. Адже від того, наскільки добре продумано виконання сходи, від її конструктивних особливостей і технічних характеристик до дизайну та естетичного вигляду буде залежати і ваше повсякденне настрій.

Допоміжні сходи

Друга річ з «сімейства сходових», яка буде обов'язково потрібна в господарстві великого будинку, - це драбина, яка відноситься до категорії допоміжних сходів. І її теж потрібно підбирати з розумом. На які ж конструктивні особливості сходів при їх самому широкому розмаїтті на ринку слід звернути увагу?

Складові зручною сходи

Составляющие удобной лестницы

Насамперед, конструкція сходів повинна бути зручною, а зручність її використання включає в себе кілька критеріїв. І одна з характеристик - це кут підйому/спуску. Найбільш зручними вважаються сходи з кутом підйому/спуску від 30 до 40 градусів. Зручна сходи з пологим спуском вимагає значно більшого простору для розміщення. При крутизні більше 40 градусів сходи перестає бути зручною, оскільки спуск з неї різко ускладнюється і проводиться спиною вперед.

Другий критерій зручності сходи - це її ширина, складова від 100 см і більше. Якщо сходи проста у конфігурації і споруджена уздовж однієї стіни, допускається ширина 80 см, що дозволяє піднімати більш-менш габаритні речі.

Якщо сходи містить кілька отворів, її називають маршової. Кількість маршів задається при проектуванні будинку плануванням приміщення.

При виготовленні сходів сьогодні використовуються найрізноманітніші матеріали. Самий популярний матеріал для виготовлення сходів - це, звичайно ж, дерево, особливо його цінні породи. Дерев'яні сходи легко вписується в будь-який дизайн будинку, вона досить міцна, довговічна і естетична. Також використовуються і інші матеріали: залізо, камінь, склопластик, а для справжніх естетів і оригіналів можлива установка і повітряних прозорих скляних сходів. Звичайно, при виборі матеріалу слід враховувати ступінь передбачуваної на сходи навантаження.

Докладніше про драбині

Подробнее о стремянке

Драбина - це переносна драбина, яка має розкладну конструкцію. Тому одним із критеріїв її зручності є легкість перенесення, отже, легкість матеріалу, з якого вона виготовляється. Зазвичай це алюмінієвий профіль.

Друга конструктивна особливість драбини, на відміну від сходів, - це те, що вона не вимагає опори і при експлуатації стоїть самостійно. По конфігурації драбини розрізняють односторонні, якщо сходинки розташовані з однієї сторони, і двосторонні, коли сходинки знаходяться з двох сторін. Є драбини зі спеціальною майданчиком-платформою і без неї. Також драбини розрізняються за кількістю наявних на них сходинок: двоступеневі, триступінчаті, чотирирівневі. За типом ступенів виділяють щаблі з гумовим килимком або ступені з рифленою поверхнею.

По області застосування драбини ділять на побутові і професійні. Виходячи з визначення побутові драбини використовуються господарями в домашньому господарстві і служать для виконання невеликих робіт по дому. Професійні драбини призначені для роботи фахівців різних областей: будівельників, малярів, електромонтерів, монтажників і т. д. Ці сходи володіють додатковою міцністю, т. к. схильні набагато більшим навантаженням і виготовляються із сталі. Професійні сходи-драбини можуть мати різні додаткові елементи і пристосування.

Читайте також: