Строительные советы

Сходи з профільної труби своїми руками


Лестница из профильной трубы своими руками

Втомившись від шаленого ритму міського життя, все більше людей спрямовується на простори природи, вибудовуючи для сім'ї затишні котеджі з одним або кількома поверхами. Але виникає питання: як же поєднати перший та наступні поверхи? Найбільш простим і вірним рішенням цієї проблеми буде створення неповторної сходи з профільних труб. Поговоримо про те, як сходи з профільної труби своїми руками може з'явитися у вашому домі.

Раніше майстерність коваля цінувалося дуже високо, і коваль в селах вважався шановним людиною. Тепер же наука в ковальській справі зробила величезний крок, і досягнення сучасної техніки дозволяють викувати прикраси для сходів такі, які ідеально підійдуть під інтер'єр заміського будинку або котеджу. Сам по собі метал - дуже плавкий і слухняний матеріал, він може приймати саме ту форму, яка була спочатку задумана і змальована на папері.

Отже, як же грамотно і правильно зробити зручну, красиву, а головне, міцні сходи з профільних труб? Дотримуючись наведеної інструкції, крок за кроком, можливо, створити саме ту драбину, яка потрібна.


Достоинства профильных труб

Плюси профільної труби полягають у наступному:

  • Металевий склад такого виробу забезпечить високу міцність і тривалий термін служби.
  • Сходи з такого виду труб досить легко монтується і не вимагає особливих знань і умінь.
  • Каркас збирається досить швидко і точно.
  • Є можливість зміни форми під будь-який інтер'єр.
  • Відносна дешевизна матеріалу.
  • Протягом експлуатації сходи з профільних труб не буде вимагати щорічного ремонту.
  • Стійкість до вогкості і вологи.

Підбір зовнішнього вигляду сходів


Выбор внешнего вида лестницы

Найбільш оптимальною у використанні є труба з діаметром перетину 40 на 60 міліметрів. Такий перетин зручно у розпилювання та надання трубі потрібної форми і вигину. Необхідно вибрати зовнішній вигляд сходів: вона буде маршеві, гвинтові або ж на спеціальних больцах.

Деталі сходів


Детали лестницы

Сходи з профільної труби, як і всяка інша, має в собі декілька складових, це щаблі і опорні стовпи (стовпи, що підтримують щаблі знизу - косуоры, а якщо підтримка йде не тільки знизу, але й збоку, то стовпи називаються тятивами). Найчастіше між східцями (проступками) встановлюють вертикальну перегородку, звану проступком (підсходинки).


Современные лестницы

У сучасних дизайнерських рішеннях під сходами немає опор, і тоді кожна щабель одним кінцем кріпиться на стіні за допомогою больцах (металевий болт, що прикріплює щабель до стіни), а інший кінець фіксується стійкою. Сама конструкція, що включає в себе косоури або тятиву, стійку і болец, називається сходовим маршем. Між потрібною кількістю сходових маршів розташовується сходовий майданчик.

Збірка

Для початку необхідно зробити всі необхідні виміри: висоту (точка від підлоги другого поверху (А) і точка початку сходи на першому (В), і точка - кут між першими двома точками (С)) і ширину сходів, кількість і ширину сходів (ширина східців не менше 20 сантиметрів, а ширина подступни - від 16 до 20 сантиметрів), діаметрів косоурів або кількість больцов. Визначити, з якого матеріалу будуть виготовлятися щаблі й поруччя (якщо вони є), якої довжини необхідно придбати профільні труби.

Зверніть увагу! Важливо пам'ятати, що відстань від стелі до східців не повинна бути менше двох метрів. Оптимальна ширина сходинок - довжина ступні людини.

Розрахунки


Расчет лестницы

Довжина проступку - число, що дорівнює відстані між третьою точкою і першої, ділимо на приблизну кількість ступенів ( з урахуванням того, що відстань між ступенями 16-20 см) - А+Ст.

  • Ширина сходинки - число, що дорівнює відстані між другою точкою і третьої, ділимо на кількість східців (вийшло число не повинно бути менше 20 див) - +С.
  • Довжина сходів - А^2+У^2=C^2, тобто √(А^2+У^2).
  • Куточки - висота дорівнює довжині проступку, а ширина відповідає ширині щаблі. Кількість куточків - по парі на сходинку.

Монтаж звичайної маршових сходів


Сборка маршевой лестницы

Виходячи з розрахунків, необхідні дві профільні труби довжиною С. До них приварюють куточки зсередини, щоб можна було зовні обшити якимось декоративним матеріалом. Куточок ставиться один на одного і приварюється. Далі встановлюємо проступки, перила і сходинки. Утворилися шви запиливать напилком, і перед покриттям фарбою покрити спеціальним розчином, що перешкоджає утворенню іржі.

Монтаж гвинтових сходів


Сборка винтовой лестницы

Знадобиться дві профільні труби. Одна - в якості центрального стовпа, і одна - для кріплення до неї ступенів. Другу трубу нарізаємо на однакові гільзи. До цих гільзам приварюють щаблі. Потім одягаємо ступені за допомогою гільз на першу трубу і встановлюємо трубу на заздалегідь намічене місце. Нижню частину труби найкраще забетонувати. Встановлюємо сходи в потрібному положенні і фіксуємо за допомогою зварювання і невеликих стійок довгої, рівної відстані між верхньою і нижньою сходинкою. На цьому етапі сходи з профільної труби своїми руками вважається практично закінченою, і ви можете насолоджуватися власним творінням.

Відео

Пропонуємо вам переглянути сюжет, з якого ви дізнаєтеся, як розрахувати сходи.