Сходи з профільної труби своїми руками

17.01.2021
4 765
Admin

Лестница из профильной трубы своими руками

 1. Підбір зовнішнього вигляду сходів
 2. Деталі сходів
 3. Збірка
 4. Розрахунки
 5. Монтаж звичайної маршових сходів
 6. Монтаж гвинтових сходів
 7. Відео

Втомившись від шаленого ритму міського життя, все більше людей спрямовується на простори природи, вибудовуючи для сім'ї затишні котеджі з одним або кількома поверхами. Але виникає питання: як же поєднати перший та наступні поверхи? Найбільш простим і вірним рішенням цієї проблеми буде створення неповторної сходи з профільних труб. Поговоримо про те, як сходи з профільної труби своїми руками може з'явитися у вашому домі.

Раніше майстерність коваля цінувалося дуже високо, і коваль в селах вважався шановним людиною. Тепер же наука в ковальській справі зробила величезний крок, і досягнення сучасної техніки дозволяють викувати прикраси для сходів такі, які ідеально підійдуть під інтер'єр заміського будинку або котеджу. Сам по собі метал - дуже плавкий і слухняний матеріал, він може приймати саме ту форму, яка була спочатку задумана і змальована на папері.

Отже, як же грамотно і правильно зробити зручну, красиву, а головне, міцні сходи з профільних труб? Дотримуючись наведеної інструкції, крок за кроком, можливо, створити саме ту драбину, яка потрібна.

Достоинства профильных труб

Плюси профільної труби полягають у наступному:

 • Металевий склад такого виробу забезпечить високу міцність і тривалий термін служби.
 • Сходи з такого виду труб досить легко монтується і не вимагає особливих знань і умінь.
 • Каркас збирається досить швидко і точно.
 • Є можливість зміни форми під будь-який інтер'єр.
 • Відносна дешевизна матеріалу.
 • Протягом експлуатації сходи з профільних труб не буде вимагати щорічного ремонту.
 • Стійкість до вогкості і вологи.

Підбір зовнішнього вигляду сходів

Выбор внешнего вида лестницы

Найбільш оптимальною у використанні є труба з діаметром перетину 40 на 60 міліметрів. Такий перетин зручно у розпилювання та надання трубі потрібної форми і вигину. Необхідно вибрати зовнішній вигляд сходів: вона буде маршеві, гвинтові або ж на спеціальних больцах.

Деталі сходів

Детали лестницы

Сходи з профільної труби, як і всяка інша, має в собі декілька складових, це щаблі і опорні стовпи (стовпи, що підтримують щаблі знизу - косуоры, а якщо підтримка йде не тільки знизу, але й збоку, то стовпи називаються тятивами). Найчастіше між східцями (проступками) встановлюють вертикальну перегородку, звану проступком (підсходинки).

Современные лестницы

У сучасних дизайнерських рішеннях під сходами немає опор, і тоді кожна щабель одним кінцем кріпиться на стіні за допомогою больцах (металевий болт, що прикріплює щабель до стіни), а інший кінець фіксується стійкою. Сама конструкція, що включає в себе косоури або тятиву, стійку і болец, називається сходовим маршем. Між потрібною кількістю сходових маршів розташовується сходовий майданчик.

Збірка

Для початку необхідно зробити всі необхідні виміри: висоту (точка від підлоги другого поверху (А) і точка початку сходи на першому (В), і точка - кут між першими двома точками (С)) і ширину сходів, кількість і ширину сходів (ширина східців не менше 20 сантиметрів, а ширина подступни - від 16 до 20 сантиметрів), діаметрів косоурів або кількість больцов. Визначити, з якого матеріалу будуть виготовлятися щаблі й поруччя (якщо вони є), якої довжини необхідно придбати профільні труби.

Важливо пам'ятати, що відстань від стелі до східців не повинна бути менше двох метрів. Оптимальна ширина сходинок - довжина ступні людини.

Розрахунки

Расчет лестницы

Довжина проступку - число, що дорівнює відстані між третьою точкою і першої, ділимо на приблизну кількість ступенів ( з урахуванням того, що відстань між ступенями 16-20 см) - А+Ст.

 • Ширина сходинки - число, що дорівнює відстані між другою точкою і третьої, ділимо на кількість східців (вийшло число не повинно бути менше 20 див) - +С.
 • Довжина сходів - А^2+У^2=C^2, тобто √(А^2+У^2).
 • Куточки - висота дорівнює довжині проступку, а ширина відповідає ширині щаблі. Кількість куточків - по парі на сходинку.

Монтаж звичайної маршових сходів

Сборка маршевой лестницы

Виходячи з розрахунків, необхідні дві профільні труби довжиною С. До них приварюють куточки зсередини, щоб можна було зовні обшити якимось декоративним матеріалом. Куточок ставиться один на одного і приварюється. Далі встановлюємо проступки, перила і сходинки. Утворилися шви запиливать напилком, і перед покриттям фарбою покрити спеціальним розчином, що перешкоджає утворенню іржі.

Монтаж гвинтових сходів

Сборка винтовой лестницы

Знадобиться дві профільні труби. Одна - в якості центрального стовпа, і одна - для кріплення до неї ступенів. Другу трубу нарізаємо на однакові гільзи. До цих гільзам приварюють щаблі. Потім одягаємо ступені за допомогою гільз на першу трубу і встановлюємо трубу на заздалегідь намічене місце. Нижню частину труби найкраще забетонувати. Встановлюємо сходи в потрібному положенні і фіксуємо за допомогою зварювання і невеликих стійок довгої, рівної відстані між верхньою і нижньою сходинкою. На цьому етапі сходи з профільної труби своїми руками вважається практично закінченою, і ви можете насолоджуватися власним творінням.

Відео

Пропонуємо вам переглянути сюжет, з якого ви дізнаєтеся, як розрахувати сходи.

Читайте також: