Зливова каналізація своїми руками


Ливневая канализация

Щоб зберегти своє житло і присадибну територію в найкрасивішому і доглянутому стані, необхідно спорудити систему водовідведення дощових і талих вод. Потоки дощової води розмивають доріжки з піску і гравію. Калюжі - це не просто тимчасова незручність. «Крапля точить камінь» - краплі води поступово руйнують конструкцію фундаменту. Надлишки води гублять рослини. Не слід пускати все на самоплив, як в переносному, так і в буквальному сенсі.


Ливневая канализация возле дома

Попередити ці й інші негативні наслідки допоможе зливова каналізація своїми руками. Але при цьому слід враховувати, що це інженерна комунікація.

Точкова система

Інфраструктуру «ливневки» слід необхідно продумати і спроектувати на етапі проектування будівництва будинку. Система водовідведення повинна зібрати всю воду з поверхні дорожніх покриттів, газонів, дахів. Потім вона відводить її в каналізацію.


Коллектор для ливневой канализации

Причому відповідно до вимог СЕС, зливові води з приватного обійстя також повинні відводитися, але за окремою системою:

  • Витоки водовідведення - водоприймальні воронки системи водостоку будівель і споруд. Вони розташовуються на рівні доріжок, біля самої поверхні. Для влаштування дощоприймачів викопуються ямки невеликих розмірів - 0,5*0,5 м.
  • Труби системи водостоку повинні розташовуватися нижче глибини, на якій можливе промерзання грунту. Тому за допомогою коліна встановлюється труба, що йде вниз. Отвори в водоприймальних воронки забезпечують їх стикування з трубопроводом.
  • Потім за допомогою коліна трубопровід вирівнюється горизонтально. При укладанні трубопроводу необхідно дотримуватися ухил 1 - 2 градуси. Тільки в цьому випадку можна забезпечити водовідведення талих і дощових вод на необхідну відстань у колектор.
  • Колектор - ємність, яка приймає всі води зливової каналізації. З колектора вода йде або в грунт, або викачується з допомогою насоса.


Планирование ливневой канализации

У колектора обов'язково повинен бути оглядовий колодязь з діаметром 1 м. Для огляду системи водовідведення, а також очищення його від сміття в колодязі повинен бути люк.

Дренажна система

Дренажна система влаштовується окремо від зливової каналізації також нижче рівня промерзання грунту. Траншея дренажної системи засипається щебенем або гравієм. Це необхідно для зменшення навантаження на труби ПВХ, тому вона повинна бути досить широкою. При пристрої дренажу також необхідно дотримуватися 1 - 2 градуса ухилу.

Використання дренажної системи водостоку неможливо в умовах важких, глиняних грунтів.

Водовідведення з ринв


Водоотвод дождевой воды

У цьому випадку водовідведення виконується по жолобах. Будівельний ринок пропонує жолоба з різних матеріалів:

  • Пластик. Пластикові лотки стійкі до агресивних середовищ, міцні, економічні. Вони не іржавіють, а рівність пластику перешкоджає закріпленню на його поверхні відкладень піску й вапняного нальоту. Мінус пластикових конструкцій - їх крихкість при мінусових температурах.
  • Бетон. Це самий міцний матеріал для облаштування зливової каналізації. Вони можуть застосовуватися в будь-яких кліматичних зонах. Підприємства ЗБВ випускають лотки з бетону з вже готовим ухилом, які можна встановлювати на абсолютно рівних поверхнях.


Водоотвод из желобов

Жолоби встановлюються в траншеї. Лотки з пластику укладаються на бетонний розчин, який забезпечить міцність конструкції. Лотки з бетону встановлюються на подушку з піску.

По жолобах вода відводиться до водозбірних колодязів, які встановлюються на кінці ділянки. Вода, зібрана системою водостоку, використовується для господарських цілей, поливу, або просто зливається за межі території земельної ділянки.


Дождеприемник для ливневой канализации

Пристрій будь-якого типу системи водовідведення необхідно починати зі складання плану. На ділянці виконується розмітка за допомогою шпагат і кілочків. Визначається місце розташування елементів системи - дощоприймачів, колекторів.

В залежності від обраного типу зливової каналізації визначається вид і кількість необхідних матеріалів, складається кошторис та план проведення робіт.

Траншеї можуть выкапываться вручну, або за допомогою екскаваторів - в залежності від бажання і можливостей власника, а також особливостей присадибної ділянки.


Работа по устройству ливневой канализации

При виборі системи зливової каналізації необхідно враховувати якість ґрунту, кліматичних умов, рельєф місцевості і т. д. Іноді краще скористатися послугами фахівців, так як в деяких випадках може знадобитися аналіз грунту, інженерні розрахунки.


Водоотвод в частном доме

Пристрій водовідведення дощових і зливових вод попередить можливість їх стоку в загальну каналізаційну систему, що дозволить заощадити на її очищення. Також вона попередить розмивання грядок з рослинами, газонів. Для більшої ефективності роботи зливової каналізації рекомендується проводити профілактичний огляд не менше двох разів на рік - навесні і восени.