Локальна каналізація своїми руками


Локальная канализация своими руками

В нинішній час вкрай рідко вдасться відшукати повноцінний заміський будинок, "зручності" якого розташовані на території двору. Автономною системою каналізації не користуються люди тільки похилого віку і ті, хто відчуває фінансові труднощі. Інші ж велику увагу приділяють операціями з організації збору стічних вод, їх знезараження і утилізації. Звичайно, перш ніж приступити до роботи, повинна бути складена схема. Локальна каналізація своїми руками вимагає оцінки очікуваного об'єму стічної води, а також деяких нюансів території ділянки. Наприклад, елементи, які знадобляться для організації локальної каналізації своїми руками, потрібно взяти до уваги склад стічних вод та їх приблизний обсяг, рівень ґрунтових вод і глибину, на якій вони промерзають, число живуть в будинку людей і інші, менш значущі нюанси. Коли елементи визначені, можна починати проектування, враховуючи всі майбутні витрати і орієнтуючись на максимальну надійність локальної каналізації своїми руками.

Різновиди каналізаційних систем


Разновидности канализационных систем

Каналізаційні системи мають чимало різновидів. Наприклад, за однією з них можна розділити системи на залежні від подачі енергії і незалежні. Залежить від енергоподачі може бути охарактеризована як більш компактна, здатна до швидкої роботи, а також вимагає для успішного функціонування насос. Саме насос і є основним споживачем у цій системі і при відключенні електрики, користуватися каналізацією потрібно дуже дбайливо. Крім того, енергозалежна система вимагає більш частих операцій з обслуговування.

Система, яка не потребує електриці, передбачає надходження стоків у неї самопливом. Процес, в ході яких вода очищається, вимагають у неї великих тимчасових витрат, а камери відрізняються солідними габаритами.

Застосування фільтруючого колодязя і септика


Применение фильтрующего колодца и септика

Для організації системи повинна бути використана певна схема. Каналізація заміського будинку найбільш простого, але дуже ефективного типу, передбачає застосування фільтруючого колодязя і септика з двома камерами.


Фильтрующий колодец и септик с двумя камерами

На жаль, подібна різновид здатна задовольнити лише потреби невеликих будинків. Більш ґрунтовні та габаритні житла обов'язково повинні мати системи, в які входять фільтри біоочищення.

Якщо доведеться зіткнутися зі значним обсягом стічної води, то вона повинна розподілятися рівномірно. Для цього, після септика слід розташовувати спеціальні колодязі, а також спеціальні дозуючі резервуари. Нерідко, господарі звертаються до встановлення особливого біологічного фільтру, який дозволяє заощадити чимало площі і фінансів, які довелося б витратити на земляні роботи.

Щоб самостійно проводити очищення фільтра, варто знати деякі особливості його конструкції. Зовні він схожий на ряд щіток, що застосовуються в митті посуду. На щітках мешкають бактерії, здатні розкладати різні сполуки та біологічні речовини. Після проходження через фільтр, вода йде в наступні камери системи, де відбувається осаду залишилися суспензій. Після цього відбувається фінальна очистка води на фільтраційних полів або фільтруючому колодязі.


Расширенная схема канализации своими руками

Тут 1 - Стічна труба, 2 - Резервуар септика, 3 - Аеротенк, 4 - Труба воздухоотвода, 5 - Компресорний шланг, 6 - Фільтруючий відсік, 7 - Вихідна труба, 8 - Фільтруючий колодязь, 9 - Труба з рівномірно розподіленими отворами.

Зауважимо, що описаний варіант фільтра використовують анаеробні бактерії, тобто тих, яким не потрібна постійна наявність кисню. Другий варіант фільтра заснований на дії аеробних бактерій, які потребують постійного підживлення киснем. Аеробний фільтр являє собою аеротенк, в якому постійно підтримується середовище, що передбачає наявність кисню. Зауважимо, що в аеротенк вода надходить вже після обробки в звичайному анаеробному біологічному фільтрі. Тому, організація такої локальної каналізації своїми руками припускає дуже якісний рівень очищення води.