Меблі для лазні своїми руками

17.01.2021
6 375
Admin

Мебель для бани своими руками

 1. Вибір матеріалу для меблів
 2. Набори меблів банної
 3. Рекомендації по виготовленню меблів
 4. Варіанти меблів для лазні
 5. Меблі для лазні фото:

Сьогодні ви навряд чи відшукаєте хоча б один заміський будинок, власник якого не потурбувався б у свій час про будівництво звичайної російської лазні. Ця споруда є в наші дні обов'язковою приналежністю будь-якого заміського житла, що дозволяє розслабитися і відпочити від турбот і суєти міського життя.

Функціональне призначення традиційної російської лазні з часом, звичайно ж, не змінюється. Але деякі елементи її внутрішнього облаштування зазнали за останні роки дуже серйозні зміни. Це стосується не тільки внутрішньої обробки парилки і передбанника, але і її обстановки, включаючи і такий важливий елемент, як меблі для лазні.

Сучасна банна меблі в корені відрізняється від старовинних виробів своєю неповторною індивідуальністю, а також великим асортиментом різних дизайнерських і стильових рішень. Але, незважаючи на те, що ринок подібних виробів наповнений різноманітними пропозиціями - багато власників заміських будинків воліють виготовляти меблі для лазні своїми руками.

Вибір матеріалу для меблів

Выбор материала для мебели

Дуже модний у наш час відпочинок в лазні немислимий без меблів, яка використовується не тільки за своїм прямим призначенням (тобто забезпечує кожному відпочиваючому необхідний затишок і комфорт), але і виконує певну декоративну функцію. При виборі зразків меблів для лазні особлива увага приділяється матеріалу, з якого вона виготовляється.

При виборі матеріалу для меблів необхідно враховувати, насамперед, умови експлуатації останньої (підвищена температура і вологість у робочих приміщеннях лазні), а також брати до уваги і такі його показники, як екологічність і натуральність.

Самим відповідним для даного випадку варіант, звичайно ж, типова хвойна деревина, яка з метою продовження її довговічності попередньо обробляється за допомогою антисептиків і спеціальних полімерних речовин.

Відзначимо попутно, що будь-які лакові покриття для банної меблів категорично протипоказані, оскільки вхідні в них хімікати при високих температурах починають виділяти небезпечні для здоров'я людини речовини.

Асортимент матеріалу, використовуваного при виготовленні меблів для лазні, не обмежується тільки деревиною їх хвойних порід дерев. Нерідко для цих цілей застосовують і такі поширені породи деревини, яким є липа, осика або тополю. Головне, що необхідно врахувати при цьому - це те, щоб матеріал мав низькою теплопровідністю, високою вологостійкістю і механічною міцністю (т. е. не був схильний до розтріскування і розшарування).

Набори меблів банної

Набор банной мебели

Перш ніж приступити до виготовлення меблів для сауни своїми руками, вам необхідно визначитися з тим набором предметів меблевої обстановки, в якому реально потребують ваші банні приміщення. При цьому не слід нехтувати і такою важливою особливістю банного інтер'єру, як його гармонійність. Найпоширенішими предметами меблевого інтер'єру в даний час є:

 • банні столики;
 • стільці;
 • лавки;
 • дерев'яні лавки;
 • купелі, тази і відра.

Моделі столів, стільців і табуреток можуть бути найрізноманітнішими. За основу можна взяти як класичні зразки меблів (наприклад, стіл з круглою або квадратною стільницею або стільці з фігурними ніжками), так і сучасні оригінальні моделі.

Порядок і способи виготовлення банної меблів нічим не відрізняються від обычых, тому окремо не розглядаються в цій статті.

Дерев'яні купелі вважаються в наші дні найбільш модним елементом меблевої обстановки банного відділення і покликані замінити собою дорогу купальні (басейн) для лазні. Як правило, вони виготовляються в розрахунку на декілька осіб і мають розмір у діаметрі близько 1,5-2 метри.

Рекомендації по виготовленню меблів

Рекомендации по изготовлению мебели

Самостійне виготовлення банної меблів передбачає ґрунтовну підготовку всіх робочих процедур. Підгонка і обробка використовуються для складання меблів дощок повинна проводитися на спеціальному деревообробному обладнанні. Приблизна послідовність вироблених при цьому операцій виглядає наступним чином:

 • спочатку проводиться підгонка деревних заготовок у відповідності з заданими розмірами;
 • потім кромки дощок обробляються за допомогою фрези;
 • шліфування робочих поверхонь деревини здійснюється в два ступені. При цьому на першій ступені використовується особливе шліфувальне обладнання, після чого слід «тонка» ручна зачистка нерівностей і шорсткостей.

Безпосередня збірка банної меблів здійснюється зазвичай за допомогою спеціальних саморезов, капелюшки яких повинні бути втоплені в матеріалі.

Технологія виготовлення меблів даної категорії передбачає не дуже щільне прилягання окремих елементів (планок) складальних виробів один до одного. Подібна вимога пояснюється тим, що для збереження деревних елементів в умовах підвищеної вологості необхідний приплив свіжого повітря до їх поверхні. Природна вентиляція деревини дозволяє матеріалу «дихати», що благотворно позначається на тривалості експлуатації виготовленої з нього меблів.

Додаткову міцність банним меблевих виробів можуть надати спеціальні металеві куточки, встановлюються в місцях зчленування окремих деталей. Металеві кріпильні елементи повинні розташовуватися при цьому таким чином, щоб можливість дотику до них відкритими частинами тіла відпочиваючих була виключена. Це дозволить вам уникнути неприємностей, пов'язаних з опіками, отриманими часом при гранично високих температурах в парильні.

Варіанти меблів для лазні

Варианты мебели для бани

Варіантів виготовлення дерев'яних меблів для лазні існує безліч. Для споруд невеликого розміру найрозумніше буде вибрати меблі складного типу; при цьому стільниця, наприклад, може бути змонтована прямо на стіні передбанника. Різні конструктивні варіанти спеціальної меблів для лазні передбачають можливість виготовлення столу і стільців на трьох або навіть на двох ніжках. Це дозволить вам вивільнити частину внутрибанного простір і використовувати його для інших потреб.

Меблі для лазні фото:

Мебель для бани с эффектом старости

Красивая мебель для бани

Красивая деревянная мебель

Читайте також: