Металеві покриття для покрівлі

17.01.2021
2 088
Admin

Металлические покрытия для кровли

  1. Види металевих покриттів для кровлиМедные покриття для покрівлі
  2. Фактори, що прискорюють старіння металевої покрівлі

Класичні матеріали для покрівлі - це сталь, мідь, алюміній і титан-цинк. Металеві покриття для покрівлі (сталі, титан-цинку, міді) повинні бути товщиною не менше 0,5 мм. Їх стійкість (не рахуючи міді) підвищується завдяки добавкам. Цинк облагороджується міддю, алюмінієм і титаном - тоді він стає більш стійким до забруднень. Профільовані металеві листи - алюмінієві і сталеві - охороняються алюцинком і цинком, а перші іноді посилюються крихтою з кераміки.

Види металевих покриттів для кровлиМедные покриття для покрівлі

Медные покрытия для кровли

Це одне з найбільш довговічних покриттів. Його заявлена стійкість складає понад 100 років. Мідне покриття стійке до корозії, ультрафіолету, низької температури, вогкості. Під час дощу по мідній покрівлі стікається сірчанокисла мідь, яка ефективно знімає всі біологічні забруднення. Під дією атмосферних явищ мідна покрівля може змінювати відтінок. Це може бути помаранчевий, зеленуватий або червонуватий відтінок, а з часом вона окислюється, купуючи сіро-зелені або зелено-блакитні тони. Довговічність патинованої міді може досягати 300 років.

Оцинкована сталь

Кровля из оцинкованной стали

Виробників таких покриттів заявляють гарантію на 10-15 років. Їх стійкість до ультрафіолетового випромінювання, біологічної та хімічної корозії залежить від типу використаної оболонки. Впливів агресивних хімічних речовин і корозії дуже добре протистоять оцинковані матеріали з додатковим поліестеровим покриттям. На вологих територіях, особливо біля моря, де досить високий рівень солей у повітрі, добре себе зарекомендувала саме покрівля з поліестеровим покриттям.

Титаново-цинкові покриття

Титаново-цинковые покрытия

Покриття стійке до зовнішніх впливів, з якостями і властивостями схоже з мідними покриттями для покрівлі. З часом також покривається патиною.

Покрівельна сталь з алюцинком

Алюцинковая кровля

Така покрівля більш стійка, ніж покриття з оцинкованої сталі. На сталь алюцинковим шаром виробники дають гарантію на 35 років. Зміст в сталевому покритті алюмінію позбавляє від корозії, шар цинку відновлює покриття покрівлі у місцях тріщин і подряпин, а кремній надає покрівлі твердість. Поліестеровий лак, в свою чергу, надає жерсті стійкість до знебарвлення.

Оцинкована сталь з вмістом керамічної крихти

Оцинкованная сталь с керамической крошкой

Даний матеріал для покрівлі більш довговічний, ніж просто оцинкований. Покрівля на основі цього матеріалу має гарантію виробника на 30 років, причому протягом експлуатаційного строку зберігається початковий колір. Завдяки крихті, покрівля не нагрівається влітку. Покриття можна укладати в місцях, де забруднена атмосфера, воно відрізняється високою стійкістю до хімічної корозії. Покрівля, покрита акриловою смолою з наявністю протигрибкових засобів, захищає дах від заростання грибками і мохом.

Алюмінієві покриття

Алюминиевые покрытия кровли

Довговічність та стійкість алюмінієвих покриттів для даху зберігається протягом 40 років. Вони стійкі до фізичних пошкоджень і ультрафіолету, не піддаються корозії. Фахівці радять використовувати в сирих, вологих територіях, особливо в примор'ї, де висока ступінь солей у повітрі. Довговічність металевих покриттів підвищується спеціальними захисними покриттями. Такі покриття позначаються спеціальними назвами, наприклад, pural, plastizol, matpoliester, PVDF, PP99. Ці покриття ізолюють лист покрівлі від пошкоджуючих факторів. Значну роль в запобіганні металу відіграє захищеність з внутрішньої сторони. У цих місцях накопичується вогкість, а завдяки гарній вентиляції вона иссыхает. Найстійкішою як до біологічної і хімічної корозії, так і до ультрафіолету, є блискуча, гладка оболонка PVF2. Як правило, її товщина становить 27 мікрон. PVF2 зберігає блиск, запобігає скупчуванню сміття і бруду, у неї високий показник стійкості фарби. Pural - це речовина, що забезпечує високу ступінь захисту від ультрафіолету і корозії. Оболонка Pural в меншій мірі, ніж PVF2, реагує на подряпини і тріщини. Товщина шару Pural - 50 мікрон. Оболонка Plastizol має товщину 200 мікрон, це покриття стійке до подряпин і корозії, але швидко вицвітає. Нерідко застосовуються оболонки на основі поліестера. Збагачений поліестер добре протистоїть корозії, ультрафіолету, подряпин. Матовий поліестер товщиною 35 мікрон, оберігає від корозії і ультрафіолету. Поліестер-стандарт - це блискуче гладке покриття з високою стійкістю до ультрафіолету і корозії, але менш стійка до механічних пошкоджень і вицвітання.

Гонти бітумні для покрівлі

Гонты битумные для кровли

Їх довговічність варіюється від 10 до 20 років. Поліпшені полімерами SBS або APP, вони більш надійні. Найстійкіші з них - з покриттям з мідної фольги. Покриваючись патиною, покрівля набуває благородний вигляд, разом з цим не втрачаючи жодного з експлуатаційних якостей. Вони чудово ізолюють вологу. Покриття, модифікований полімером SBS з ізоляційним шаром, зберігає еластичність навіть при температурах нижче 35 °C, окислені покриття досить чутливі до підвищених температур. Забарвлення гонти робить це покриття стійке до впливу атмосферних явищ і дій хімічних факторів. Проте в затінених місцях покрівлі вже через два роки виникають нарости і мох. Під впливом сонця гонти блякнуть. Їх властивості знаходять первісний стан після покриття спеціальними лаками і фарбами. Найбільшою перевагою даного покриття є можливість простого ремонту. На бітумні гонти зверху можна покласти нові шари, навіть кілька шарів покрівлі.

Фактори, що прискорюють старіння металевої покрівлі

З чинників прискорюють старіння металевої покрівлі можна виділити:

1) Ходіння по даху у взутті з твердою підошвою. 2) Залишилися залишки бляшаного матеріалу. Іржавіючи, вони забарвлюють поверхню. Після укладання з покрівельного покриття необхідно прибрати ошурки й обрізки, що залишилися після монтажу. 3) Дрібні пошкодження. Всі пошкодження і подряпини необхідно зафарбувати.

Також радимо прочитати нашу статтю про "Вибір покрівельних матеріалів".

Гонтовая кровля (из гонта)

Алюцинковая кровля

Цинк-титановая кровля

Читайте також: