Металевий навіс своїми руками

Металлический навес своими руками

Останнім часом серед власників заміських ділянок все більше поширення отримують навіси - з дерева, полікарбонату або металопрофілю. Вони перестали мати виключно господарське призначення. Проектується і зводиться все більше декоративних навісів і альтанок. Додатковим плюсом стає можливість зробити металевий навіс своїми руками.

Переваги металопрофілю

Материал металлопрофиль

Металопрофіль являє собою сталевий оцинкований лист, на який нанесений один з можливих профілів різного кроку і глибини. В залежності від товщини листа, а також від профілю, який визначає міцнісні характеристики будівельного матеріалу, листи металопрофілю використовуються для різних цілей: від зведення огорож та парканів, до монтажу ангарів і великих приміщень.

Металопрофіль володіє рядом безсумнівних переваг:

 • Він має високу міцність, у тому числі стійкий до різних теплових і хімічних впливів.
 • Металопрофіль має відносно невелику вагу, що дозволяє монтувати його навіть на неміцних конструкціях.
 • Максимально стійкий до будь-яких температурних коливань і атмосферних явищ, частково через завданої при виготовленні захисного полімерного покриття.
 • Це один з найбільш міцних і одночасно економічних універсальних будівельних матеріалів.
 • Завдяки широкій лінійці можливих кольорів металопрофілю, можна вибрати потрібний колір і відтінок.
 • Металевий профільований лист є гарантом довгої служби - не менше 30-40 років, а при акуратному використанні - більше.

Разноцветный металлопрофиль

Металопрофіль привабливий ще і тим, що дозволяє провести всі будівельні роботи самостійно, не вдаючись до дорогої професійної допомоги. Тим не менш, результат буде вражаючим.

Навіси з металопрофілю

Навесы из металлопрофиля

Навіси з металопрофілю можуть різнитися за своїм призначенням: від автомобільних навісів і альтанок до прибудованих до основного будинку балкончиків і відкритих оранжерей. Критеріїв для класифікації навісів безліч. Наприклад, обладнані на ділянці навіси діляться на стаціонарні або пересувні, відокремлені і прибудовані. В залежності від типу навісу можна визначити, скільки будівельного матеріалу і якого саме потрібно на зведення малої споруди.

Найбільш часто можна бачити навіси з металопрофілю як односхилі, так і подвійні. Рідше трапляються варіанти арочних конструкцій, хоча завдяки нанесеному профілю металевий лист цілком можна зігнути.

Який би не був верх навісу, його опора завжди залишається незмінною: несучі стовпи з металу, бетоновані в грунті.

Інструмент та будівельні матеріали для самостійної роботи

Инструменты и материалы

Якщо планується звести металевий навіс своїми руками, потрібно заздалегідь запастися необхідними інструментами, будівельними та кріпильними матеріалами:

 • Стрем'янка, болгарка, зварювальний апарат, ножівка, лопата, бур - ручний або електричний.
 • Дриль, шуруповерт, плоскогубці, молоток.
 • Рулетка, будівельний рівень.
 • Металевий профіль для опорних стовпів, арматура, пісок, гравій, цемент.
 • Різний кріпильний матеріал: саморізи з гумовими прокладками, болти.
 • Листи металопрофілю потрібного розміру.

Як зробити металевий навіс своїми руками

Для самостійного виготовлення навісу спочатку треба скласти схему майбутньої будови: від цього залежить, з допомогою яких саме будівельних матеріалів і в якій послідовності буде зводитися навіс.

Схема навеса из металлопрофиля

Після визначення типу навісу необхідно продумати оптимальний спосіб її зведення. Якщо навіс планується зробити відокремленим, з односкатним дахом, то послідовність дій буде вкрай простий: встановлюються і бетонуються опорні стовпи, готуються паралельні горизонтальні несучі для металопрофілю, які потім кріпиться до каркаса за допомогою болтів і шурупів. Необхідність звести прибудований навіс ускладнюється вибором кріплення опорних стовпів. Якщо підставою для установки буде дерево або цеглина, потрібно спочатку зміцнити на обраному місці товсту сталеву пластину за допомогою саморізів, і тільки потім приварити до неї опорний стовп. Якщо опора кріпиться на метал, то потрібно використовувати виключно зварювання з подальшим шліфуванням стиків.

Бетонирование столбов

При зведенні окремо стоїть навісу потрібно підготувати в розрахованому місці 4 або 6 отворів в грунті - за кількістю несучих стовпів. Обладнавши піщано-гравійну подушку, металевий профіль надійно бетонують, і дають просохнути протягом 1-2 діб.

До верхніх торцях несучих стовпів кріпляться дві горизонтальні напрямні. Вони будуть тримати решетування, на яку укладається аркуш металопрофілю.

Крепление направляющих

Останній етап - безпосередньо кріплення обраного будівельного матеріалу до решетування повинно проводитися максимально акуратно, щоб не пошкодити верхній полімерний шар і запобігти утворенню тріщин при надмірному додатку сили.

Артемій Козлов 03.09.14 10:27
Під яким кутом краще всього робити металевий навіс? У мене немає можливості взимку приїжджати на дачу і очищати дах від снігу. Необхідно щоб він скочувався.

Статті по темі