Міні лазня своїми руками

17.01.2021
4 509
Admin

Мини баня своими руками

 1. Габарити і вигляд споруди
 2. Фундамент і основу підлоги
 3. Зведення стін
 4. Установка нагрівального пристрою
 5. Підведення комунікаційної системи

Оптимальним варіантом для відпочинку на дачі є міні лазня своїми руками, яка не менш функціональна порівняно із звичайною лазнею, але при цьому більш доступна і економічна.

Будівництво міні лазні складається з декількох етапів:

 1. Визначення габаритів і вигляду споруди.
 2. Зведення стін.
 3. Установка нагрівального пристрою.
 4. Підведення комунікаційної системи.

Тобто будівництво міні лазні практично аналогічно зведення споруди звичайної лазні.

Габарити і вигляд споруди

План мини бани

Розміри конструкції визначаються її функціональним призначенням. У тому випадку, коли планується цілорічна експлуатація лазні, необхідно передбачити роздягальню. Так важливий і процес миття. Для цього може бути влаштовано спеціальне місце, або просто встановлений душ (купіль). Шляхом додавання габаритів цих приміщень розраховується кінцевий розмір споруди.

Купель в бане

Для того щоб маленька лазня була максимально функціональною, необхідно обладнати її передбанником, кімнатою для відпочинку, парильнею і приміщенням для миття. Зразкові габарити такої споруди 6*2,5 м. В залежності від своїх уподобань, ви можете не включати у план деякі приміщення.

Фундамент і основу підлоги

Фундамент мини бани

Незалежно від розміру конструкція повинна бути встановлена на ретельно підготовлений фундамент. Для цього можна вибрати стрічковий або стовпчастий тип монтажу. Для підвищення якості фундаменту необхідна гідроізоляція з допомогою руберойду і теплоізоляція для збереження температури в приміщенні.

В якості фінішного підлогового покриття використовуйте дошки, покладені під невеликим ухилом, який дозволить стікати воді.

При щільному грунті фундамент можна влаштувати за допомогою каменів або плит, укладених за розмірами основи майбутньої конструкції. Крім цього можна використовувати стовпи з бетону, засипані щебенем і залиті бетонним розчином.

Зведення стін

Возведение стен бани

Для того щоб побудувати стіни, необхідно придбати матеріали:

 • бруси з перетином 5*5 см;
 • дошки з товщиною 1,5*0,2 см;
 • матеріали для теплоізоляції (будь-утеплювач на ваш вибір);
 • матеріали для гідроізоляції (фольга або плівка).

Вид матеріалів може бути змінений за вашим бажанням, але у будь-якому випадку вони повинні бути стійкі до впливу високих температур і екологічні.

Брусчатый каркас

Перш за все, вам буде потрібно встановити брущатий каркас відповідно з певними габаритами лазні. Поверх готового каркаса кріпляться дошки. Передбанник і кімнату відпочинку досить обробити лише утеплювачем, в той час як для мийної і парилки необхідно присутність шару гідроізоляції і пароізоляції, яка виконується з допомогою фольги або плівки. В якості теплоізолятора можна скористатися керамзитом або тирсою.

Устройство потолка мини бани

Пристрій стелі передбачає монтаж у кілька шарів: дошки, покриття для пароізоляції, утеплювач і накат. В якості покрівлі можна використати будь-який матеріал, що підходить вам. Якщо лазня обладнана піччю, також необхідно подбати про виведення труби і її теплоізоляції.

Всі будівельні роботи повинні проходити з дотриманням технології та виключити наявність щілин на стиках. Утворені щілини необхідно закрити за допомогою ватину і рейок.

Установка нагрівального пристрою

Установка нагревательного устройства

Вибирайте джерело обігріву у відповідності з розмірами самої лазні. Оскільки міні лазня відрізняється компактністю, то й пекти не повинна бути великою. Якщо ви не хочете займатися укладанням печі, можна обійтися теном в якості нагрівального елемента. Щоб поліпшити тепловіддачу, поверх обігрівача можна поставити камені, покладені в ємність з металу.

Не забувайте про заходи обережності і вимикайте тен під час миття. Для прискорення підняття температури в лазні можна використовувати калорифер. В якості джерела струму виступає стандартні електричні дроти або окремо вбудована система генерації.

Підведення комунікаційної системи

Проведение коммуникационной системы

Цей процес не є обов'язковим, тому на свій розсуд ви можете відмовитися від підведення комунікації, встановивши тільки бак для гарячої води, що обігрівається за допомогою тена і ємність під холодну воду. Для того щоб охолоне після миття, можна встановити літній душ. Розгляньте варіант подачі води шляхом різно рівневої встановлення баків з холодною і гарячою водою, при цьому бак гарячого водопостачання повинен розташовуватися вище. Зливна система для стічних вод влаштовується в спеціальній ямі з підведеними до неї дренажними трубами.

Небольшая баня

Це основні моменти будівництва. Безпосередньо проект вибирається виходячи з місця розташування і ваших уподобань і запитів, як і пристрій таких приміщень як передбанник і кімната для відпочинку. Єдиною умовою є ваше комфортне перебування у своїй дачній міні бані та отримання заряду енергії після прийняття водних процедур.

Читайте також: