Монолітні сходи своїми руками


Монолитная лестница своими руками

До сходами пред'являється безліч вимог, до числа яких входять надійність, комфорт, стійкість, краса і безпека. Безсумнівно, кожен власник будинку мріє про максимально тривалому терміні експлуатаційному даної споруди без додаткового ремонту. Саме тому самим популярним матеріалом для будівництва конструкції вважається бетон, якому не можуть скласти конкуренцію будь-які інші матеріали.

Зводиться монолітні сходи своїми руками може бути повністю цілісної, або збірна з косоуров і ступенів без подступенков. Другий варіант має меншу масу, але негарно виглядає над зоною відпочинку з-за наявності просвітів.

Складання робочого плану


Составление рабочего плана

У будь-яких будівельних роботах неможливо обійтися без попереднього складання плану з вказівкою всіх розмірів і розрахунків, а також виготовлення ескізу. Якщо ви не впевнені у своїх силах, цей етап варто довірити фахівцям, щоб уникнути помилок.

Розрахунок похилого кута


Расчет наклонного угла лестницы

Ще один важливий етап на підготовчій стадії. До вирішення питання про величину похилого кута слід підійти відповідально - від цього залежать безпека та комфорт домочадців.

Зверніть увагу! Допустимий кут нахилу варіюється від 30 до 45 градусів, однак при перевищенні нахилу 30 градусів переміщення по конструкції стає менш зручним і безпечним, збільшуючи ризик травматизму.

Якщо ви хочете зменшити площу споруди, варто віддати перевагу гвинтовим сходам, або додати додаткову кількість прольотів.

Пам'ятайте про те, що в проекті необхідно врахувати огорожі, а також закладні деталі для їх облаштування.

Виготовлення основи

Виходячи з конструктивних особливостей сходів, її вага може коливатися в межах 1,5-2,5 тонн. Саме тому перед будівництвом необхідно ретельно влаштувати підставу, в якості якого може виступати фундамент або балки із залізобетону. Крім того слід врахувати і масу оздоблювального матеріалу, адже якщо ви виберіть камінь, навантаження істотно підвищиться. Якщо допустиме навантаження не дозволяє цього зробити, перевагу краще віддати деревині.

Зверніть увагу! Професіонали категорично проти того, щоб стяжка під бетонну будова була виконана з ізоляцією з пінопласту. Вам буде потрібно провести демонтаж ділянки під сходи, на який в подальшому буде заливатися фундамент.

Етапи монтажу монолітних сходів


Этапы монтажа монолитной лестницы

Спочатку слід спорудити опалубку, для якої необхідні наступні матеріали:

  • Вологостійка фанера 2 см в розрізі, або обрізні дошки товщиною 3 див.
  • Будівельні бруси з перетином 1*1 см, з яких будуть виготовлятися підпірки і стійки.
  • Вузькі обрізні дошки або фанера 9 мм для спорудження нерівних елементів.

Опалубка


Изготовление опалубки лестницы

При монтажі опалубки треба стежити за тим, щоб в ній були відсутні щілини і зазори. Щоб це здійснити, з'єднання елементів виконується з допомогою саморезов, а для додаткової герметичності торці оснащуються металевими куточками. Таким чином, можна з легкістю демонтувати конструкцію після застигання розчину.

Проте бувають ситуації, коли сходи має нестандартну ширину, тому опалубку доводиться розділяти на сегменти.


Опалубка монолитной лестницы

Після установки опалубки в неї укладають прути із сталі і пов'язують поперек. Далі монтують пробки з деревини, які необхідні для установки закладних деталей. Тільки потім можна приступати до заливання бетону, при цьому він повинен володіти маркою міцності від В-15. Марш заливається повністю від нижньої сходинки за один прийом.

Варіанти обробки бетонних сходів

Обробка монолітних сходів практично не має ніяких обмежень, оскільки бетон ідеально поєднується практично з будь-яким матеріалом.

Оздоблення деревиною


Отделка лестницы деревом

Щоб зменшити тиск на підставу сходів, варто віддати перевагу обробці за допомогою дерева. З цього матеріалу виготовляють сходи, поручні або балюстради. При цьому ідеально впишуться в декор нікельовані або ковані елементи. Крім того вся сходи повністю може бути обшита деревом.

Керамограніт


Отделка лестницы керамогранитом

Ступені монолітних сходів, обшиті керамогранітом, дуже красиво виглядають і виглядає досить гармонійно. Плитка може використовуватися як у якості обробки всієї конструкції, так і для облицювання деяких її елементів у поєднанні з деревом.

Щоб споруда виглядала неповторно, можна застосовувати додаткові ефекти, використовуючи скло, світлодіодне освітлення, пластик або інші варіанти. В даному випадку все обмежується лише вашою фантазією і загальним інтер'єром.

Вищенаведені поради допоможуть при монтажі монолітних сходів в своєму будинку. Проте якщо у вас немає досвіду у будівельній сфері, варто звернутися до професіоналів, які допоможуть вам виконати частину робіт. Є й інший варіант: ви можете спочатку самостійно влаштувати сходи з бетону на своїй дачній ділянці, а лише після цього приступати до будівництва всередині приміщення.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик про зведення монолітних сходів.