Монтаж металопластикових труб своїми руками

17.01.2021
1 491
Admin

Монтаж металлопластиковых труб своими руками

 1. Прес-фітинг
 2. Компресійний фітинг
 3. Особливості монтажу

Водопроводи з металевих труб інтенсивно замінюються на конструкції з металопластику. У більшості випадків це викликано необхідністю заміни старих, поїдених іржею систем холодного і гарячого водопостачання. Завдяки доступності комплектуючих - фітингів, елементів кріплення, запірної арматури - цілком можливий монтаж металопластикових труб своїми руками всередині приміщень або на вулиці.

Схема монтажа труб из металлопластика

Починаються роботи з складання схеми трубопроводу. Її можна намалювати на папері, з точним зазначенням усіх розмірів, або прямо на стіні, землі. Це допоможе визначити необхідну кількість матеріалів, видів і кількість фітингів. Також слід передбачити установку фільтрів грубої і тонкої очистки.Перш, ніж купувати металопластикові труби, слід визначитися зі способом, за яким буде здійснюватися монтаж. Існує два способи кріплення елементів трубопроводів з даного мтаериала: прес-фітинг, компресійний фітинг.

Инструмент для монтажа труб

Обидва способи вимагають наявності спеціальних ножиць для різання металопластику, калібратора. Також потрібно трубогиб, пасатижі, дриль, розвідний ключ.

Прес-фітинг

Пресс-фитинг

Завдяки використанню спеціального обладнання, спосіб дозволяє отримати «вічне» з'єднання. Крім того, що вартість професійних інструментів досить висока, необхідний досвід при його застосуванні.Послідовність монтажу металопластикових труб з використанням прес-обладнання:

 • Спочатку калібрується труба за допомогою спеціального калібратора.
 • Потім труба вводиться до упору в прес-фітинг. Необхідно, щоб в спеціальному отворі здався край труби.
 • Місце з'єднання поміщається в прес. Пластикове кільце повинне точно увійти в паз.

Для виконання затиску губи преса повинні повністю прилягати один до одного. При наявності досвіду на процес піде близько хвилини. Труба може провертатися навколо своєї осі відносно корпусу. Пластиковий фіксатор можна залишити на місці, або зняти на надійність трубопроводу це не впливає.

Ручные пресс-клещи

Ручні прес-кліщі досить громіздкі, їх використання вимагає значних фізичних зусиль. Але обладнання з електроприводом коштує значно дорожче, і купувати його для одноразового використання недоцільно. Деякі компанії пропонують такі інструменти в оренду.

Компресійний фітинг

Компрессионный фитинг

Роботи за цим методом також починаються з калібрування отвори металопластикової труби. Потім роботи виконуються за наступною схемою:

 • Акуратно монтується фітінг і труба. При цьому необхідно перевірити стан ущільнювальних кілець, а також наявність тефлонової прокладки, запобігає явище електролізу.
 • Труба вставляється в фітінг, причому не слід допускати лише часткового занурення. Не слід використовувати для полегшення нафтопродукти. При фіксації фітинга слід дотримуватися обережності, не допускаючи пошкодження труби.

Схема соединения труб

Місця з'єднань з часом можуть ослабнути і підтікати, причому саме місця з перетянутым з'єднанням більш схильні до появи цих дефектів. Також причиною течі може стати не рівний край труби. У цьому випадку необхідно розібрати з'єднання, вирівняти зріз труби, а потім все знову з'єднати.Якщо з'єднання просто ослаб, його необхідно підтягнути або замінити ущільнювач. При утворенні тріщини в фітингу його слід замінити.

Особливості монтажу

Особенности монтажа труб

Установку труб з металопластика слід проводити дуже акуратно. Причому акуратність необхідна вже при знятті упаковки - для розкриття бухти не слід користуватися гострим ножем.

При визначенні кількості матеріалу, необхідного для монтажу, слід враховувати і ті сантиметри, які будуть заховані в фітінг.

Гнеться металопластикова труба досить легко. Трубогиби дозволяють заощадити на фітингу, на його встановлення. Крім того, виключається ризик протікання на цій ділянці водопровідної системи.Не слід економити на кліпсах для фіксації лінії трубопроводу на поверхні стіни. Відстань між ними повинна бути максимум 1 метр. Вигини фіксуються з двох сторін. Причому необхідно використовувати кліпси тільки потрібного діаметру. Труба просто замикається в кліпсі.

Металлопластиковые трубы

Металопластикові труби використовуються не тільки при монтажі системи водопроводу, але також і систем опалення та каналізації. Вони розрізняються лише у виробничій технології. В склад сировини для водопровідних труб входить харчовий пластик, а для технічних водопроводів - технічний.Якість трубопроводу багато в чому залежить від якості самого матеріалу труби. Для визначення ряду дефектів достатньо і візуального огляду:

 • По-перше, труба повинна не мати шва.
 • По-друге, алюмінієвий шар не повинен досягати величини 0,3 - 0,6 мм.
 • По-третє, труба не повинна розшаровуватися на зрізі.

Ход работы по монтажу

Широкий вибір фітингів дозволяє сконструювати трубопровід будь-якої складності. Але якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, краще звернутися до послуг професіоналів.

Читайте також: