Як встановити металопластикові труби


Монтаж металлопластиковых труб

На думку фахівців, використання для облаштування домашнього трубопроводу металопластикових труб (в комплекті з різьбовими фітингами) представляється на сьогоднішній день найбільш оптимальним і виваженим рішенням.

Переваги труб з металопластика в даний час ні в кого не викликають сумнівів, про що свідчить багаторічний досвід їх експлуатації. Ці переваги полягають у наступному:

  • використання труб цього класу дозволить вам обійтися без трудомісткого процесу нарізування різьби по металу;
  • простота формування труб з металопластика і зручність їх кріплення на несучих поверхнях стін;
  • зручність і висока швидкість збірки.

Однак, незважаючи на всі зазначені переваги, вам завжди потрібно пам'ятати про те, що монтаж металопластикових труб передбачає акуратне поводження з ними, а також обов'язкове виконання вимог щодо складання трубних заготовок подібного класу. Перед тим, як встановити металопластикові труби прочитайте дану статтю.

Підготовчі операції

Перед початком складання труб вам необхідно намітити місця їх розташування на стінах ванної кімнати (туалету) і кухні. Розмітка наноситься зазвичай безпосередньо на стіни приміщень з урахуванням того, що протягом деяких ділянок магістралі труби будуть подвійні, а на підводах до окремим споживачам (бачка унітазу, наприклад) - одинарні. Після цього з допомогою рулетки можна буде виміряти загальну довжину і позначити місця проходу через перегородки.


Фитинги для труб

Визначившись з сумарною довжиною металопластикових труб, ви можете приблизно прорахувати необхідну вам кількість з'єднувальних елементів (змішувачів, трійників та інших стикувальних вузлів). При виборі комплекту фітингових з'єднувачів не буде зайвим звернути увагу і на якість нарізки різьблення на їх робочій частині.

Зверніть увагу! Сумарна довжина ділянок з пошкодженою різьбленням не повинна складати більше 10% від загальної для всієї магістралі протяжністю різьбових з'єднань. Крім того, торцеві ділянки фітингових заготовок не повинні мати задирок, а їх зріз повинен бути строго перпендикулярний до осі виробу.

Перед складанням пластикового трубопроводу вам необхідно ближче ознайомитися з пристроєм фітингів, які згідно способом їх приєднання до трубного каналу діляться на прессующиеся і різьбові (звані іноді гвинтовими).

Виды фитингов

У цій статті описані прийоми формування різьбових зчленувань з фітингом, які реалізуються за рахунок зусиль, що чиниться на разжимное кільце в процесі закручування гайки-хомута.

Зверніть увагу! Для надійного приєднання корпусу фітинга до трубному наконечника до комплекту повинні додаватися спеціальні гумові прокладки.

Крім фітингів для самостійної збірки металопластикових труб вам необхідно буде підготувати наступний інструмент:

  • Спеціальні ножиці для розрізання трубних заготовок, з допомогою яких вам вдасться уникнути утворення на зрізах задирок та інших нерівностей. Тільки подібний професійний інструмент забезпечує повну їх збереження та знижує ймовірність утворення протікання, нерідко спостерігаються в експлуатаційний період.


Ножницы для трубных заготовок

  • Так званий калібратор, необхідний для розвальцьовування отворів труб, які після їх реза змінюють свою форму. Подібна розвальцьовування дозволить вберегти від пошкоджень ущільнювачі з гуми, застосовувані в ході складання труб.


Калибратор для труб

  • Два невеликих розвідних ключа, електрична дриль, а також звичайні монтажні плоскогубці.

Особливості монтажу металопластикових труб


Особенности монтажа металлопластиковых труб

Перед початком установки металопластикових труб радимо вам коротко ознайомитися зі структурними особливостями типової заготовки.

Згідно загальноприйнятої технології виготовлення труб з металлапластика, стінки такої заготовки тришарові (поліетилен-алюміній-поліетилен).

Зверніть увагу! Кожен з цих шарів має власну клейову прошарок, що відокремлює його від сусіднього шару. Ось чому робота з металопластиковим матеріалом (його різка та монтаж) вимагають особливої акуратності і точності проведення всіх операцій.


Устройство металлопластиковых труб

Потрібно обов'язково виконувати наступні умови:

  • Перед тим, як починати монтаж фітинга слід ретельно обробити краї (зрізи) трубних заготовок як зовні, так і зсередини.
  • Для отримання по краях труб ідеально рівного стику при підготовці їх до монтажних операцій обов'язково використовуйте калібратор.

При затягуванні хомутной гайки фітинга не слід докладати надмірно великих зусиль, в результаті чого можна легко пошкодити («перетягнути») з'єднання металопластикових труб. Ознакою освіти досить надійного з'єднання є характерне потріскування в монтується сайті. Будь-які спроби подальшого затягування можуть просто привести до зриву різьблення і до необхідності використання нових заготовок.

Монтаж водопровідної магістралі


Монтаж водопроводной магистрали

Технологія складання водопровідної системи передбачає використання двох розвідних ключів, за допомогою яких відбувається затягування підготовлюються з'єднання. При цьому одним з них утримується корпус фітинга, а іншим ключем затягується гайка.

В процесі монтажу системи металопластикових труб нерідко виникає необхідність в їх безпосередньому вигині (без використання фітингових елементів). У цьому випадку ви можете скористатися спеціальним пристосуванням, оформленим у вигляді пружини, що не дозволяє трубі «складатися» при її згинанні.

Металопластикові труби фіксуються за місцем їх монтажу за допомогою невеликих пластмасових кліпс, які кріпляться на поверхні стін дюбелями. Такий вид кріплення калібрується під розмір (діаметр) труби і надійно утримує її за місцем кріплення протягом усього періоду експлуатації.

Відео

Пропонуємо вам переглянути сюжет, який є продовженням нашої теми.