Монтаж поліетиленових труб своїми руками


Монтаж полиэтиленовых труб

Роблячи капітальний ремонт у своїй квартирі, необхідно замінити всю стару сантехніку, в іншому випадку найменша витік води виллється вам у добру копієчку.

На сьогоднішній день велику популярність отримали так звані поліетиленові труби або ПВХ. Даний вид сантехніки прийшов на зміну металевим трубам, так як має ряд важливих переваг:

  • Вода в пластикових трубах більш чиста і не має характерного металевого присмаку.
  • Відсутність іржі і корозії, що продовжує термін служби даної сантехніки в рази.
  • Більш низька вартість.
  • Не потрібно використовувати громіздке зварювальне обладнання для проведення монтажних робіт.
  • При бажанні поліетиленові труби можна встановити самостійно, маючи під рукою необхідний інструмент і хоч якісь поверхневі навички роботи з сантехнікою.

Підготовка до роботи

Першим ділом потрібно як слід прибрати приміщення, де будуть проводитися монтажні роботи. Далі вам знадобиться спеціальний інструмент для зварювання поліетиленових труб. Цей апарат являє собою свого роду великий паяльник.

З допомогою спеціального нагрівального елемента, який в ньому встановлений, відбувається термічне вплив на зістиковані між собою пластикові труби, ті в свою чергу починають плавитися і тим самим фіксуються між собою. Для надійного з'єднання труб між собою фітінг має спеціальні затискачі. Час спайки і потужність напруги можна виставити самостійно.


Устройство для сварки полиэтиленовых труб

Даний вид інструменту має кілька видів модифікацій, тому важливо перед його покупкою отримати консультацію у продавця. Варто зазначити, що для разового проведення такого виду робіт його не обов'язково купувати, а достатньо попросити у знайомих або взяти в оренду. При виконанні монтажних робіт використовують три види з'єднання: різьба, зварювання і склеювання.

Самі поліетиленові труби потрібно купувати в перевірених магазинах, щоб не нарватися на підробку, крім того, досить важливим є правильний метраж, а тому перед відвідуванням магазину проведіть правильні заміри. При покупці уважно огляньте кожну деталь на наявність браку. Доставка куплених труб необхідно виконувати з особливою акуратністю особливо в холодну пору року.

Хід роботи по монтажу труб

Якщо частина вашого трубопроводу проходить з зовнішньої сторони будинку, то потрібно подбати про його безпеку. Для цього труби краще укладати в заздалегідь підготовлені ніші в стінах. В квартирі трубопровід можна закрити спеціалізованим пластиковим коробом для естетичного вигляду і захисту від різних зовнішніх впливів.


Ход работы по монтажу труб

Для монтажу вам необхідно заміряти потрібну довжину труби і рівно відрізати її за допомогою звичайної ножівки. Потім необхідно включити в мережу зварювальний апарат та здійснити стикування труб. Для цього не потрібно яких-небудь понад навичок, оскільки даний апарат все зробить за вас. Потрібно лише правильно провести з'єднання труб, попередньо змастивши їх спеціальним сантехнічним складом і правильно зафіксувати їх у самому агрегаті.

Далі уважно перевіряємо зроблене з'єднання на наявність дефектів, але вони, як правило, виникають рідко. Шви в місцях стикування труб завдяки зварюванні мають досить гарну міцність.


Работа по сварке полиэтиленовых труб

В залежності від того, де саме ви проводите монтаж поліетиленових труб своїми руками, а також якого розміру використовуються труби, вам необхідно подбати про їх ретельної маскування. Як було сказано вище, в квартирі їх можна сховати під коробом, а от якщо вони каналізаційні і проходять через вулицю, то варто подбати про їх поглибленні під землю.

Зверніть увагу! Досить часто для більшої надійності такі системи заливаються цементною стяжкою, ось тільки якщо ви вирішили вдатися до подібного методу, тоді не варто забувати про ізоляцію в гіршому випадку вся система може бути пошкоджена.

Важливу роль під час проведення робіт відіграють погодні або температурні умови. Справа в тому, що пластик має здатність сильно промерзати в результаті чого він може бути пошкоджений, а для того щоб цього не сталося, намагайтеся займатися установкою труб ПВХ в теплу погоду.

Для тих, хто виробляє монтаж вперше


Соединяем полиэтиленовые трубы

Досить великою помилкою новачків є те, що під час проведення самостійного монтажу поліетиленових труб багато забувають робити лінійне розширення, в результаті чого термін експлуатації всієї системи значно скорочуються за рахунок збільшеного напруги. Також не варто забувати і про те, що подібні системи, особливо якщо вони встановлюються всередині житлового приміщення, потребують додаткових кріплень, відстань між якими не повинно бути занадто великим. Справа в тому, що якщо труби стануть провисати, вони просто швидко прийдуть в непридатність, що спричинить за собою додаткові витрати.