Монтаж поліпропіленових труб своїми руками

Монтаж полипропиленовых труб своими руками

Поліпропіленові труби все частіше використовуються при прокладанні різних систем - від сантехніки до опалення. Завдяки відмінним характеристикам і оптимальними цінами на цей будівельний елемент його популярність постійно зростає.

Переваги поліпропіленових труб

Преимущества труб из полипропилена

 1. Можливість використання труб з поліпропілену для проектування і реалізації різних систем: водопроводу, каналізації, дренажу, опалення.
 2. Поліпропілен є екологічно чистим матеріалом, що дозволяє проводити як технічну, так і питну воду.
 3. Маючи малу вагу, ці труби прості в установці, що робить монтаж поліпропіленових труб своїми руками досить легким.
 4. Завдяки матеріалу, з якого виготовляються труби, вони не схильні до корозії і не мають відкладень з внутрішньої сторони, що значно збільшує їх термін служби.
 5. Проектуючи систему водопостачання з допомогою труб з поліпропілену, можна розраховувати на 50 років безперебійної роботи.

Види поліпропіленових труб

Виды полипропиленовых труб

При будівництві найчастіше використовуються 3 варіанти труб з поліпропілену:

 • Маркування PN10, призначені для проведення холодної води;
 • Маркування PN20, призначені для систем каналізації, підведення теплої і гарячої води;
 • Маркування PN25, призначені для опалювальних систем.

Два останніх види - труби PN20 і PN25 посилені за допомогою армування, що і дозволяє їм без деформації проводити теплу та гарячу воду.

Зверніть увагу! При придбанні поліпропіленових труб важливо звернути увагу на їх стан: зрізи повинні бути рівними і чистими, без напливів і задирок. Те ж саме стосується фітингів, тобто, з'єднувальних елементів для труб з поліпропілену.

Соединительные элементы

При монтажі використовуються наступні види з'єднувальних елементів з того ж матеріалу:

 • Муфти: з'єднують труби різного діаметру; сприяють переходу з різьблення, як внутрішньої, так і зовнішньої, на інший вид з'єднання труб; з'єднують елементи з різного матеріалу. Наприклад, перехід з чавунних труб на поліпропіленові.
 • Косинці: дозволяють реалізовувати поворот проектованої системи в 45 або 90 градусів.
 • Трійники: допомагають організувати розгалуження системи і звести три труби в одну.

Хід роботи по монтажу труб

Перед монтажем необхідно переконатися, що жоден придбаний будівельний елемент не має забруднень, напливів або будь-яких інших недоліків. Бажано проводити монтаж труб при теплій, але не жаркою температурі навколишнього середовища.

Зверніть увагу! При температурі менше 5-10 градусів роботи здійснювати не рекомендується.

Аппарат для сварки

Для монтажу потрібно:

 • Апарат для поліфузного зварювання з різними насадками.
 • Ножиці (ножівка) для різання труб.
 • Ніж для попередньої зачистки труб і з'єднувальних елементів або для видалення напливів після монтажу.

Монтаж починається з нарізки поліпропіленових труб потрібної довжини: за допомогою маркера відзначають місця майбутніх розпилів і готують деталі до подальшої обробки.

Ход работы по сварке труб

Після підготовки труб потрібно підібрати фітинги для окремих частин. Зазначивши маркером глибину входження певного фітинга на трубу, можна приступати до зварювання.

Безпосередньо монтаж проводиться за допомогою зварювального апарату. Він призначається для розм'якшення при високій температурі певних частин з поліпропілену і наступного з'єднання їх. Для цього його розігрівають до 260 - 270 градусів. При досягненні потрібної температури на обрану заздалегідь насадку зварювального апарата по черзі надягають підготовлені деталі. Першою розігрівати слід деталь, що має велику товщину.

Зверніть увагу! Підготовлені труба або фітинг повинні щільно надягатися на насадку - інакше монтаж поліпропіленових труб своїми руками буде неякісним.

Час розігріву безпосередньо залежить від діаметру труби. Чим менше діаметр (від 16 до 50 мм), тим менше триває часовий відтинок: від 5 до 15 секунд.

Розігрів обидві деталі, їх акуратно з'єднують по зроблених позначок, намагаючись при цьому уникати будь-яких перекосів. Робити це потрібно ретельно і швидко: адже час застигання розігрітого поліпропілену - не більше 30 секунд. За цей час потрібно не тільки з'єднати дві деталі, але і зафіксувати їх до повного застигання.

Зверніть увагу! Будь обертання в цей час призведе до деформації частини трубопроводу.

Сварка труб

Поєднуючи одну деталь з іншого, не потрібно застосовувати силу в надмірних кількостях: розігріті деталі легко деформуються, а значить, можливе порушення цілісності будівельних матеріалів.

По закінченні монтажу, якщо потрібно, з допомогою ножа можна зняти утворилися під час з'єднання патьоки.

Правильно проведений монтаж поліпропіленових труб своїми руками обернеться безперебійно діючою системою, будь то водопровід, каналізація, опалення або дренаж. Все, що потрібно для цього - увага, точність і ретельність.

Відео

Цей ролик покаже процес роботи з поліпропіленовими трубами при їх монтажі.