Монтаж труб ПВХ своїми руками

17.01.2021
1 732
Admin

Монтаж труб ПВХ своими руками

 1. Особливості труб з ПВХ
 2. Установка трубопроводів з ПВХ
 3. Відео

При конструюванні трубопроводів все частіше використовуються полівінілхлоридні труби, які прийшли на зміну важким і громіздким металевим. Вони поширені вже тривалий період - з тих самих пір, як тільки полімер з'явився і став широко використовуватися в будівельних роботах. Труби з цього матеріалу застосовуються при монтажі не тільки систем холодного водопостачання, а також систем гарячого. Вони використовуються для створення технологічних систем, що застосовуються при створенні систем каналізації, а крім того, використовуються в харчовій індустрії. Пропонуємо обговорити монтаж труб ПВХ своїми руками.

Особливості труб з ПВХ

Трубы ПВХ водопроводные

Труби з полівінілхлориду поширені і в будівництві зовнішніх трубопроводів, і в будівництві прихованих. Якщо це зовнішня прокладка, то подібна система виглядає естетично і охайно. Крім цього, така конструкція вирізняється своєю вигідною ціною. Полівінілхлорид є не тільки самим дешевим полімером. Його вартість значно нижче вартості сталевих оцинкованих плит, що пояснює дешевизну такого трубопроводу.

Труби ПВХ мають ряд переваг, які виділяють їх серед інших матеріалів:

 • Легкість.
 • Тривалий термін служби. Служать набагато довше, ніж металеві.
 • Не піддаються корозії.
 • Стійкість до перепадів температур.
 • Хороша прохідність.
 • Висока звукоізоляція.

Немає необхідності в застосуванні спеціальних інструментів. Використовується метод «холодного зварювання».

Полівінілхлорид дуже жорсткий, тому при роботі з такими трубами використовуються спеціальні фітінги. Така властивість робить їх схожими на сталеві, а отже, при їх установці можуть бути задіяні розрахунки по системам із сталі.

Більшість європейських водопроводів виготовлені з полівінілхлоридних труб. Все частіше такі труби почали витісняти металеві і у вітчизняному виробництві. Їх популярність зростає з кожним роком.

Установка трубопроводів з ПВХ

Подібні трубопроводи надійні і легкі. Дуже легко зробити монтаж труб з ПВХ своїми руками. В цьому випадку слід скористатися наступними інструментами:

 • Наждачний папір.
 • Ножиці для різання труб.
 • Клей.
 • Праймер.
 • Пензлики для нанесення клею.

Процес склеювання здійснюється за допомогою агресивних клеїв і не вимагає додаткового обладнання. В основі даного процесу лежить розчинення поверхневого шару з'єднуваних елементів клеєм. Відбувається взаємопроникнення деталей один до одного на молекулярному рівні. Внаслідок цього виходить єдина міцна монолітна конструкція.

Перш ніж почати склеювання, слід перевірити розміри і вдатися до так званого з'єднанню «насухо».

Важливо, щоб труба вільно вводилася в гніздо фітинга.

У разі необхідності, труби можна різати. Для цього використовують особливі ножиці або роликовий різак. Їли таких інструментів немає, можна вдатися до допомоги ножівки для металу. Ріжуться труби таким чином, щоб відносно осі зберігався прямий кут.

Обработка краев трубы

Далі застосовується спеціальний ніж для видалення фаски з торців труб. Можна обробити торці напилком. Оброблені кінці труб слід очистити від бруду і тирси, а потім знежирити. Трубу бажано продути.

Разрезание труб ПВХ

Приступаючи до склеювання всіх елементів трубопровідної системи, необхідно покрити деталі, що з'єднуються спеціальним очисником - праймером. Це дозволить видалити залишки бруду з поверхні й пом'якшить пластик, що, в свою чергу, поліпшить проникнення клею.

Нанесение клея на трубу

Нанесення клею здійснюється як на трубу, так і в гніздо фітинга. Шар повинен бути нетовстим. Труба повинна бути введена в гніздо до упору і провернула на¼, щоб клей міг рівномірно розподілитися по поверхні з'єднуваних частин. Час склеювання становить не більше хвилини.

Після з'єднання елементи необхідно притримати протягом 30 секунд. Це необхідно для того, щоб труба зафіксувалася і не вислизнула з сполучної фасонної деталі.

Соединение труб ПВХ

Якщо все виконано правильно, то на стику труби і фітинга проступить рівний шар клеючої речовини. Це називається «пов'язка», яку видаляють за допомогою чистої ганчірки.

При роботі з трубами і сполучними компонентами (фітингами) з полівінілхлориду рекомендується використовувати клей, який вказує завод-виготовлювач.

У разі використання клеїть речовини інших торгових марок немає гарантії того, що з'єднання буде герметичним і міцним.

Займаючись монтажем трубопроводу, деталі якого в діаметрі перевищують 50 мм, слід застосовувати спеціальне стягуюче пристрій.

Клей холодная сварка

Сьогодні недоліку в клеящем речовині немає. Виробники спеціально розробили і випустили швидкосохнучий клей для склеювання труб з полівінілхлориду. Дана речовина не вимагає додаткового використання праймера для очищення поверхні труб.

Відео

Наочно ця технологія показана в цьому ролику.

Читайте також: