Монтаж труб із зшитого поліетилену своїми руками


Монтаж труб из сшитого полиэтилена

При ремонті квартири важливо подбати про зміну всіх водопровідних труб. Адже вода, підведена до будинку, грає важливу роль в комфорті й зручності житла. Тому бажано провести заміну старих металевих труб на нові поліетиленові. Дана процедура в рази поліпшить якість самої рідини, що протікає по них. Та й самі труби, виконані з цього матеріалу, мають дуже великий термін служби. При бажанні монтаж труб із зшитого поліетилену своїми руками цілком можливий. Для цього вам знадобляться поліетиленові труби та спеціальний інструмент для зварювання.

Підготовка до роботи і вибір матеріалів


Фитинг для соединения труб

Для проведення робіт необхідно очистити робочий простір від пилу і сміття. При монтажі поліетиленових труб використовують кілька варіантів з'єднання стиків. Це зварювання, різьблення і склеювання. Для виконання всіх цих видів монтажних робіт вам знадобиться спеціальний фітінг, який безпосередньо буде грати роль з'єднувача. Варто відзначити, що даний вид обладнання має декілька варіацій, а тому перш ніж придбати його постарайтеся отримати консультацію спеціаліста або продавця.


Разновидности фитингов

Важливим є і те, що всі придбані товари, необхідні для проведення такого типу робіт, в обов'язковому порядку повинні бути цільними і чистими. Саме тому перш ніж придбати той чи інший матеріал, уважно огляньте його, для того щоб упевнитися в його якості, також подбайте про правильне транспортування і при необхідності зберіганні.

Зверніть увагу! Особливо важливим є дані вимоги в зимовий час року, так як поліетиленові матеріали при переохолодженні можуть піддатися деформації.

Приступаємо до роботи


Приступаем к монтажу

Перш ніж ви займетеся монтажними роботами, уважно подумайте над тим, як ваш трубопровід в подальшому буде захищений. Як рекомендують фахівці в даній області, поліетиленові системи краще всього укладати під захисне бетонне підставу або стяжку. Це необхідно для того, щоб захистити їх від зовнішніх механічних та природних впливів, в тому числі і від перегріву або переохолодження.

Незалежно від того, де саме ви прокладаєте необхідний вам трубопровід, перш ніж приступити до монтажу, підготуйте все необхідне обладнання та інструменти.

Візьміть електрозварювальної фітінг і уважно вивчіть інструкцію, надану виробником. Це потрібно для того, щоб під час монтажу поліетиленових труб у вас не виникло непередбачених проблем.


Трубы из сшитого полиэтилена

Електрозварювальної фітінг «паяльник», оснащений нагрівальним елементом. Під дією напруги, він починає загострюватися і плавить поліетилен, утворюючи щільне з'єднання в місцях стиків труб. За допомогою спеціального обладнання, можливо виставлення необхідної напруги і часу спайки. Для виконання даних видів робіт не вимагається яких-небудь професійних навиків, так як даний апарат все виконає самостійно. Все що потрібно від вас, - це заміряти потрібну довжину труби і рівно її відрізати.

Потім необхідно зачистити утворилися задирки, особливо якщо для розпилу труб ви використовували такий інструмент як ножівка. На самій трубі необхідно зробити позначки глибини установки фітинга. Далі вам потрібно змастити край відрізка спеціалізованим складом, а точніше мастилом для сантехнічних робіт. З попередньо розкрученого фітинга знімаємо гайку для затиску і одягаємо її безпосередньо на саму трубу, потім зверху натягуємо завзяте гумове кільце. В результаті виконаної процедури торці труб нагріваються і з'єднуються під тиском. Дана зварювання дуже надійно прикріплює деталі один до одного. Зверніть увагу на температурний режим.

Зверніть увагу! При виробництві самостійного монтажу багато хто забуває про те, що необхідно проводити лінійне розширення, а це може призвести до того, що напруга в стінках буде завищений, а отже, строк експлуатації в рази зменшиться.

Ще однією розповсюдженою помилкою є неправильно підібране відстань, яку ви відзначаєте між кріпленнями, яке в обов'язковому порядку призведе до сильного провисання.

Зверніть увагу! Якщо ви захищаєте поліетиленовий трубопровід за допомогою цементної стяжки, то вам необхідно в обов'язковому порядку подбати про спеціалізованої ізоляції, інакше ваш монтаж може бути пошкоджений.

Варто відзначити і те, що якщо труби, встановлені вами, мають холодне водопостачання, то без ізоляційного шару буде утворюватися конденсат, а при гарячому утворюється теплова втрата.


Правила монтажа труб из сшитого полиэтилена

Технологія монтажу поліетиленових труб заняття не складна, але вимагає дотримання певного ряду правил, а тому якщо ви проводите роботи самостійно, не лінуйтеся і зберіть якомога більше інформації, а краще всього отримаєте консультацію фахівця.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про правила монтажу труб із зшитого поліетилену.