Монтаж трубопроводів з ПНД своїми руками


Монтаж трубопроводов ПНД

Лідируюче місце на ринку матеріалів для влаштування систем водопостачання, каналізації, дренажу, електричних мереж і мереж телекомунікацій займають труби з поліетилену низького тиску, так званого ПНД. Монтаж трубопроводів з ПНД своїми руками зробити нескладно. До того ж сам матеріал володіє масою переваг.


Комплектующие к трубам ПНД

ПНД - надійний і довговічний матеріал, який не боїться корозії, стійкий до впливу агресивного хімічного середовища, Крім того він має хорошу пластичність, розм'якшується при температурі вище +80.°З, має діелектричні властивості, легко ріжеться. Завдяки цим якостям значно скорочуються витрати і час монтажу. З їх допомогою в домашніх умовах, при правильному дотриманні технології установки, можна самому зробити каналізацію або водопостачання житлового приміщення.


Трубы ПНД

Будівництво систем водопостачання і каналізації в приватному будинку або квартирі власними руками здійснюється з використанням рознімних з'єднань з допомогою муфт та фітингів.

Для влаштування водопостачання в будинку найбільш часто застосовується труби діаметром від 16 до 25 мм з використанням латунних або пластмасових фітингів компресійного типу.


Трубы большого диаметра

При влаштуванні каналізації використовують труби ПНД діаметром від 90 до 160мм, з'єднуючи їх муфтами з ущільнювальними кільцями.

Підготовчі роботи

Перш ніж почати монтаж трубопроводів з ПНД своїми руками, проводяться деякі підготовчі роботи. А саме:

  • Необхідно виміряти протяжність майбутньої траси, визначити кількість поворотів і перепадів.
  • Розрахувати необхідну кількість матеріалу.
  • Приготувати необхідний набір інструментів.
  • Відключити воду.
  • Спаяти з'єднувальний фітинг з тією частиною металевої труби, до якої буде підключатися замінна частина системи (якщо під'єднання йде до старої металевої системі).
  • Зробити нарізку труб на шматки потрібної довжини під кутом 90градусов, використовуючи труборіз або ножівку по металу. Кінці обов'язково зачистити.
  • На кінцях труб, де це необхідно, зробити нарізку різьби за допомогою плашок.

З'єднання труб за допомогою фітинга


Соединение труб с помощью фитингов

Тепер можна почати монтажний процес. Для цього потрібно вставити трубу в фітінг до розкресленій попередньо позначки. Перед з'єднанням, для більш жорсткого непротекаемого з'єднання на різьбу намотується стрічка ФУМ. Після того як труба вставлена в фітінг, надівається натискна гайка і цанга, встановлюється ущільнювальне кільце. Потім гайка затягується до упору. Обов'язково потрібно перевірити якість з'єднання за допомогою води.

З'єднання труб за допомогою муфти


Соединение труб муфтой

Для з'єднання труб ПНД з допомогою муфт спочатку обрізають кінці труб під прямим кутом. Потім приставляють сполучну муфту до труб і відзначають на них глибину посадки муфти на трубу. Після цього зовнішні краї труб і внутрішню частину муфти змащують і насувають муфту до межі на трубу. Потім, влаштувавши трубу за єдиною поздовжньої осі, насувають муфту на другу трубу до позначки.

Розводка труб


Тройник для труб ПНД

Розводка труб може виконуватися з допомогою колектора або трійників. У разі виходу з ладу будь-якого сантехнічного приладу колектор легко відключити. Якщо розводка системи зроблена з допомогою трійників, то біля сантехнічних приладів потрібно передбачити пристрій запірних кранів для перекривання води. Роблячи розведення труб стінах, потрібно зробити штробу за допомогою болгарки. Штроба повинні бути значно більше діаметра труби. Трубу необхідно укласти в утеплювач і канавку закрити розчином.

Кріплення труб

Труби до стін кріпляться за допомогою хомутів. Для більш надійної фіксації вони встановлюються під кожною муфтою.

Зверніть увагу! Відстань між хомутами по горизонталі повинно дорівнювати 10 діаметрам прокладеної труби. Відстань по вертикалі може становити від 1 до 2 метрів. Труби від стін розташовуються на відстані не менше 4 мм

Для того щоб в трубах не виникало внутрішнє напруження, передбачаються жорсткі і нежорсткі кріплення. Для пристрою жорсткого кріплення використовуються звукопоглинальні хомути з ущільнювальною прокладкою з гуми. Для плаваючого кріплення використовуються хомути без наявності такого ущільнювача. При цьому болти власників затягуються таким чином, щоб розмір хомута зсередини був трохи більше зовнішнього діаметра. Це буде сприяти вільної рухливості трубопроводу.


Хомуты для труб ПНД

Якщо дотримуватися технології монтажу системи водопостачання і каналізації, змонтовані своїми руками, прослужать дуже довго і догляд за ними не складе праці.

Використання компресійних фітингів і ущільнювальних муфт дозволяє з легкістю монтувати як нові системи, так і ремонтувати існуючі. З такою роботою може впоратися будь-який, охочий заощадити кошти і при цьому створити комфортні умови проживання для своєї родини.

Відео

Це відео покаже, як з'єднувати труби муфтою.