Монтаж ванни своїми руками


Монтаж ванны

Практично будь-який ремонт не обходиться без обробки ванної кімнати. Виходячи з того, що головним предметом у даному приміщенні є сама ванна, їй варто приділити підвищену увагу. Якщо вона вже втратила привабливий вигляд, доцільніше змінити її, ніж намагатися ремонтувати.

Самостійна установка ванни


Самостоятельная установка ванны

Установка чавунної ванни цілком можна осуществть без допомоги фахівців, при дотриманні технології, запропонованої виробником сантехнічних приладів. Якісно виконаний монтаж ванни своїми руками можливий при наявності певного досвіду в даній сфері і навичок при роботі з інструментами.

Сантехнічне обладнання з чавуну вважається високоякісною, теплоємності і стійким. Прийміть до відома, що при монтажі ванни необхідно зробити так, щоб її верхня кромка розташовувалася строго горизонтально. Не варто нахиляти конструкцію у бік зливу, оскільки це передбачено самим виробником. При установці чавунної ванни фіксація здійснюється на прикріплені до основи ніжки. Для кріплення опори використовуються стяжні болти або клини. Перший варіант більш вдалий, оскільки у другому випадку може статися розхитування клинів. Як правило, ніжки ванни можна регулювати по висоті.


Крепление ванны на ножки

Правила монтажу чавунної ванни:

  • По-перше, необхідно зайнятися підготовкою підстави, а вже потім встановлювати саму ванну. Місцерозташування конструкції повинно бути ідеально рівним. Досягти цього допоможе цементна стяжка або спеціальний розчин.
  • Для того, щоб розмістити ванну, її потрібно занести у приміщення і укласти набік у місці монтажу. При цьому отвір для зливу повинно бути спрямоване в бік стоку.
  • Встановлюючи сифон, необхідно захистити його прокладками знизу і зверху, для виключення течі в подальшому. Далі через ці кільця будуть приєднані перелив і сифон.


Схема установки сифона

  • Установка опор ванни починається з прикручування двох ніжок. При виявленні шлюбу на опорах його видаляють шліфуванням. Після повного регулювання опори необхідно приєднати випускний сифон до каналізаційної труби.

Тепер можна повернути ванну потрібне положення, тобто дном вниз і встановити її на прикручені ніжки, замінивши іншу пару тимчасовими підпорами. Встановивши своїми руками інші ніжки, можна прибрати підпірку.


Ножки для ванны

Для вирівнювання встановленої ванни використовуються регульовані опори, при наявності таких. Для того, щоб конструкція була встановлена рівно, необхідно скористатися будівельним рівнем, який прикладається по середині з боку вирівнювання. Після цього ванна повертається на своє місце. При цьому проміжок між стіною повинен становити кілька міліметрів. При наявності слизького покриття, для додаткового кріплення опор застосовується клей.


Схема установки ванны

Наступним і завершальним етапом монтажу ванни є підключення до неї каналізаційної системи. В цей час варто подбати про купівлю екрану під ванну, якщо він звичайно планується. Можна так само зробити екран своїми руками. Запам'ятайте просте правило: випуск сифона повинен розташовуватися над точкою зливу каналізації. На випускний отвір одягається кільце-прокладка з гуми, яка грає роль гідроізолятор і фіксатора труб в розтруб протягом експлуатаційного періоду.

Правила установки ванни з акрилу


Правила установки ванны из акрила

Технологія монтажу акрилової ванни майже аналогічна установці ванни з чавуну. Основною відмінністю є система кріплення ніжок: до акриловим виробам вони кріпляться за допомогою спеціальних шурупів. Якщо ж такі отвори не передбачені виробником їх потрібно свердлити своїми руками. Однак дану роботу варто виконувати гранично акуратно, використовуючи свердло з обмежувачем.

Якщо ж акрилова ванна не класичного прямокутного формату, то з нею в комплекті повинна продаватися рама з регульованими ніжками. Як правило, нестандартні ванни оснащені гідромасажем. На першому місці серед акрилових виробів залишаються кутові конструкції, що мають прямі борту, або напівкругле днище.


Ванна неклассической формы

Також в комплекті з такою ванною часто йде екран, встановлений на невеликій відстані від підлогового покриття. При установці необхідно врахувати рівність кромки і рівномірно виставити зазор від екрана до підлоги. Відповідно і кахельна кладка на підлозі повинна бути виконана як можна рівніше. Після установки ванни, її опори необхідно додатково зафіксувати силіконовим герметиком. Тільки після завершення монтажних робіт можна встановлювати декоративний екран.


Округлая акриловая ванна

Самостійний монтаж ванни є цілком здійсненним, але за умови дотримання технологічних інструкцій, запропонованих виробником. Основними моментами можна вважати установку конструкції за рівнем і монтаж сантехнічних з'єднань.

Рекомендуємо прочитати: