Вентильований фасад з керамограніту


Вентилируемый фасад из керамогранита

У північних частинах Європи поширена особлива лицювальна система. Там розробили і почали масове виробництво багатокомпонентних вентильованих фасадів з керамограніта. Цей тип фасадів з'явився в результаті збільшення попиту на обробку із застосуванням керамограніта. Він дозволяє поліпшити зовнішній вигляд будівлі, разом з тим забезпечуючи гарну термо-регулювання і відповідно енергозбереження. Ця комплексна система має і безліч інших переваг. З часом виробництво постійно вдосконалювалося, з'являлися нові технологічні доробки, та фасади з керамограніту зайняли позиції на інших світових ринках будматеріалів за межами Європи.

Що таке вентильований фасад


Дом с вентилируемым фасадом

Вентильований фасад з керамограніта є конструкцією, яка знаходиться на деякій відстані від площини стіни. Його облицювання монтується на зовнішній стороні будинку за допомогою брусків або профілів із сплавів алюмінію або оцинкованих прокатів. Тобто між обшивкою і стіною будинку є невеликий повітряний простір. Іноді це простір укладають якимись матеріалами для додаткової теплоізоляції.


Облицовка фасада керамогранитом

Шари матеріалу закріплюються на стінах за допомогою дюбелів і виконують функцію утеплювача, який до того ж захищений від впливу навколишнього середовища безпосередньо облицюванням будівлі.

Зверніть увагу! До одного з головних достоїнств вентильованих фасадів з керамогранітом відноситься хороша ступінь енергозбереження в порівнянні з іншими конструкціями, яка досягається завдяки винятковим теплоізоляційним характеристикам.

Природна циркуляція повітря

Під час встановлення вентильованих фасадів з керамограніта великою перевагою для поліпшення термо - та вологозахисту фасаду є наявність вільного простору між облицюванням і шаром теплоізоляції. Повітряний коридор викликає ліфтовий ефект - це постійний рух повітря в стіні знизу вгору. Така циркуляція повітря відбувається через різницю тиску повітря всередині стіни і зовні. При цьому ступінь вентиляції у фасаді безпосередньо залежить від того, як монтувалася зовнішнє облицювання, чи вона була змонтована з закритими зазорами або стики на фасаді залишили відкритими.


Циркуляция воздуха в фасаде

Суцільна вентиляція відбувається при монтажі вентильованого фасаду з керамограніта з відкритими стиками. Наявність відкритих стиків на фасаді дозволяє повітрю циркулювати в повітряному коридорі більш рівномірно і вентиляція в цьому випадку є постійною. Крім того даний тип повністю виключає які-небудь проблеми з вікнами, виступами та іншими перешкодами, які не мають жодного впливу на поліпшення вентиляції, але потрібні для покращення інших параметрів конструкції.

Ліфтової ефект виходить при монтажі вентильованого фасаду з закритими стиками між керамогранитными плитами. Даний тип використовується, коли потрібно створити необхідну вентиляцію повітря в просторі між облицюванням і стіною будинку і при цьому забезпечити правильні повітряні потоки в коридорі фасаду, які не будуть створювати усередині конструкції конвекційні вихори, що перешкоджають нормальній вентиляції. Ще цей тип застосовується, коли потрібно зберегти певні розміри повітряної камери, що іноді буває важко відтворити на деяких будівлях.


Устройство вентилируемого фасада

Справа в тому, що різні виступи і вікна можуть викликати порушення в повітряних потоках. Це буде призводити до порушення вентиляції. А погана вентиляція негативно позначиться інших властивостях встановленого фасаду. Хоча навіть при правильній установці, системи подібного типу іноді створюються занадто сильні внутрішні повітряні потоки, які в холодні сезони викликають некоректну термоізоляцію будівлі.

Відео

Пропонуємо вашій увазі невеликий сюжет, присвячений вентилируемому фасаду.