Містки на дачі своїми руками

Мостики на даче своими руками

Прикрашати власний ділянка - невимовно приємне заняття. Саме тут люди творять власне місце як для фізичного, так і морального відпочинку. Химерно облаштовано квітники, декоративні елементи - все піднімає настрій і спонукає до подальшої творчості. Особливо приємно прикрашати ділянку самостійно. Містки на дачі своїми руками - одна з відмінних можливостей додати індивідуальність власному саду.

Види містків

Виды мостиков

Функціональне призначення мостів, а тим більше містків, кардинально змінилося. Тепер вони далеко не завжди є звичайним з'єднуючим елементом двох берегів. Основним їх призначенням стало декоративна прикраса, поділ різних зон на ділянці. Тому перед вибором виду і стилю містка слід ретельно проаналізувати, що саме буде символізувати собою невелику дерев'яну споруду, які саме зони воно буде з'єднувати: від цього безпосередньо залежить, як саме слід розташувати місток.

  • Стиль планованого містка багато в чому залежить від того, де вона починається і де закінчується. Сад каменів волає до простоти і вишуканості, як того вимагає японська культура.
  • Пишні сади потребують примхливо прикрашеної будівництві.
  • Містках, розташованим над струмками або штучними водоймами, потрібно альтанка на одному з берегів - так досягається певна завершеність частини саду.

Якщо планується звести містки для дачі своїми руками, то самим оптимальним будівельним матеріалом стане дерево. Дерев'яні конструкції відмінно вписуються в будь-який стиль на будь-якій ділянці. Крім того, зіпсовані частини дерев'яного містка легше піддаються заміні, ніж складові бетонного або металевого мосту. Останні найчастіше доводиться переробляти цілком або миритися з появою деформаціями.

Інструменти і необхідні матеріали

  • Дошки, рубанок, набір викруток, пила і молоток, наждачний папір.
  • Дриль з набором свердел, напилок, кріпильний матеріал - цвяхи, шурупи.
  • Лак, малярна кисть, транспортир, лінійка і олівець для розмітки.

Етапи спорудження містка для дачі

Возведение дачного мостика

Кожна будівля потребує підставі. Для мостів їм можуть стати дві дошки, що по ширині і висоті мають значення не менше 6 і 12 см Довжина підстави залежить від довжини майбутнього мосту: вона повинна бути на півметра більше, для кріплення моста в потрібному місці.

Прямий міст практично не має декоративного значення, тому містки для дачі повинні бути округленої форми. Досягти цього можна різними способами: створити кілька сходинок, які буду підніматися з одного кінця мосту до середини і спускатися до іншого кінця. Або, використовуючи майстерно обточені дошки, створити максимально округлені основу шляхом прикріплення до основи додаткових направляючих дощок, що утворюють приємний півколо.

Схема садового мостика

Перед тим, як почати роботу з деревиною, потрібно її попередньо обробити: дошки обробити рубанком, і зашліфувати наждачкою для досягнення ефекту гладкого дерева. Потім подумати про захист дерев'яних будівельних матеріалів: обробити їх спеціальними засобами, що запобігають гниття дерева, або поразка його жучком.

Монтаж майбутнього містка проводиться на рівній поверхні. На два укладені паралельно несучі дошки, утворюють міцну основу, кріпляться сходинки мосту. Акуратно і красиво виглядають дошки невеликої ширини, однак помучитися з ними доведеться.

Зверніть увагу! При забиванні цвяхів фахівці рекомендують спочатку підготувати неглибоке отвір за допомогою дриля. Це запобіжить утворенню тріщин в деревині, а значить, продовжить термін служби містка.

Якщо планується зробити ступінчастий місток, на основу потрібно прибити невеликі підйоми, які будуть утворювати основу ступенів. Зверху кріпляться неширокі дошки, утворюють зовнішнє, видиме полотно містка для дачі.

Після оформлення зовнішнього вигляду мосту потрібно зробити підпори. Вони розташовуються паралельно сходах, на краях мосту, скріплюючи і піднімаючи його одночасно.

Для облаштування перил балясини можна придбати, а можна використовувати звичайні дошки з невеликою товщиною, зашкуренные і оброблені антисептичну захисним засобом.

Перила, зроблені своїми руками, часто являють собою пряму лінію. Якщо потрібно отримати вигнуту лінію, необхідно розрахувати висоту крайніх балясин, організувати стик частин перил і змонтувати конструкцію за допомогою кріпильних елементів.

Зверніть увагу! Готовий місток вимагає ретельної обробки з допомогою лакофарбових виробів. Подібні дії не тільки посилять захисний шар будівництві, але і додадуть дереву приємний відтінок.

Фото

Пропонуємо вам подивитися, якими можуть бути садові містки.

Оригинальное украшение перил

Смелое цветовое решение

Округлый мостик

Необычный деревянный мостик

Мостик с металлическими перилами

Лаконичный дизайн мостика

Садовый мостик

Мостик с канатными веревками

Відео

Пропонуємо вам подивитися, як своїми руками виготовити місток.