Можна заливати фундамент частинами

Можно ли залить фундамент частями

Не всі, хто вирішив побудувати будинок самостійно, розташовують достатніми фінансами, щоб одноразово залити фундамент. Як правило, весь процес проходить у декілька етапів: готується траншея, армується і потім заливається бетон. І якщо одноразово доставити на місце необхідну кількість бетону неможливо, то багато хто задається питанням, чи можна заливати фундамент частинами, і не вплине такий процес на надійність конструкції.

Часткова заливка не знижує якість

Сучасні технології та досвід майстрів дозволяють проводити такі роботи не на шкоду якості. Тому можна однозначно говорити, що часткова заливка фундаменту можлива. У цій статті ми розберемо по порядку нюанси таких робіт.

Час - фактор надійності фундаменту

Тимчасові інтервали - важлива частина роботи. Це особливо актуально, так як якщо неправильно їх витримати, знизиться якість усієї конструкції.

Перед тим як у вас вийде надійний і міцний фундамент бетон проходить дві стадії: схоплювання і твердіння. Обидва ці процеси мають свої часові інтервали. І треба додати, що у різних марок бетону ці характеристики суттєво відрізняються.

Схоплювання

Мінімальний час, за який бетонна суміш схоплюється, - це 3 години при температурі на вулиці +15°С. Максимальна - добу при більш низьких показниках термометри.

Схватывание фундамента

Схоплювання - найважливіший процес, яким схильна бетонна суміш. У ньому відбувається зв'язування всіх складових, що входять в розчин. І найголовніше - не порушувати його. Теоретично такий процес можна вважати трохи небезпечним, і якщо в цей час зачепити суміш, то її структура може порушитися.

Зверніть увагу! В принципі, цей процес початок застигання, але його структура при цьому залишається рідкою. Якщо вам потрібно проводити заливку частинами з інтервалом у 8 годин, то шари потрібно робити більш товстим. В іншому випадку ви не отримаєте належного ефекту.

Твердіння

Цей процес триває до одного місяця, і лише після цього часу фундамент буде здатний витримувати необхідні навантаження. Це пояснюється тим, що заливається товстий шар і для остаточного затвердіння необхідний великий проміжок часу.

Якщо заливати частинами, то наступний шар можна укладати тільки через три доби. Якщо зробити це раніше, то в остаточному підсумку утворюються тріщини у фундаменті. І при цьому ви навіть не помітите, тому що вони можуть з'явитися в товщі бетону і дадуть про себе знати через певний час.

Підіб'ємо підсумок

Подведем итог

Аналізуючи все вищесказане, можна виділити два пункти:

  1. Заливку другого і наступних шарів можна робити тільки через 8-10 годин на зимовий час і не менше 5 годин в літній та осінній період.
  2. Перед тим як залити наступний шар, треба правильно підготувати попередній, а саме: очистити його від пилу і зачистити металевою щіткою.

Способи заливки

Способы заливки фундамента

Існують два способи заливки: пошарова і блокова заливка. Кожен варіант по способі облаштування підходить для різних типів фундаменту.

  • Для заливки стрічкового монолітного фундаменту краще використовувати блокову заливку. Вона характерна тим, що з'єднувальні шви повинні бути перпендикулярними.
  • При облаштуванні стрічкового фундаменту з умовою заливки траншеї під землею подальша заливка опалубки проводиться строго за рівнем грунту.
Зверніть увагу! Дотримуючись цих правил, можна з легкістю залити фундамент частинами, головне - дотримуватися часових інтервалів.

Інструкція по заливці фундаменту частинами - складаємо схему робіт

Инструкция по заливке фундамента

Перед тим як ви почнете заливати фундамент, потрібно скласти план робіт, в якому відображаються всі місця, які будуть частково заливатися розчином. За способом розподілу існує три варіанти розмітки траншеї.

  1. Вертикальна заливка. Такий спосіб передбачає поділ траншеї на рівні частини, які потрібно розділити один від одного металевими перегородками.
  2. Горизонтальна заливка. У цьому випадку траншея ділиться на рівні горизонтальні частини та розчин заливається в кілька рівних шарів.
  3. Коса заливка. Це найбільш складний варіант заливки фундаменту частинами і в основному він використовується для більш складних будівель, ніж звичайний дачний будинок. Траншея ділиться на кілька частин під кутом в 45 градусів, в яких проводиться складна обв'язка арматурою. Якщо ви вирішите залити такий фундамент, то краще скористатися послугами фахівців.
Зверніть увагу! Вибравши спосіб заливки, накресліть ескіз фундаменту на папері, і в процесі робіт записуйте час, коли ви заллєте перший шар. Таким чином, вам буде простіше контролювати тимчасові інтервали, і ви не помилитеся з заливкою наступного.

Як правильно залити фундамент частинами

Після того як ви склали схему заливки, можна приступати до самого процесу. Візьмемо, приміром, горизонтальний варіант. Замішуємо бетонний розчин, уважно контролюючи консистенцію: вона не повинна бути занадто рідкою. Якщо це не врахувати, то час застигання буде довше.

Работа по заливке фундамента

Самий відповідальний момент заливки розчину. Робити це потрібно рівномірно і одним потоком. Якщо заливати з кутів, то можна не досягти необхідної рівності, і фундамент вийде перекошеним.

Разравнивание бетона

Потім розрівняйте і утрамбуйте шар з допомогою спеціального виброинструмента (або при відсутності такого, звичайною дерев'яною планкою). Коли ви виконаєте цю роботу, в схемі відзначаєте залитий шар і записуєте час. Коли пройде необхідний інтервал часу, за тією ж схемою проводитися заливка наступного шару.

Зверніть увагу! На час схоплювання і затвердіння першого шару накрийте його захисним матеріалом на випадок дощу. По краях обов'язково залиште зазори, щоб забезпечити доступ повітря, ну а якщо в найближчі дні опадів не передбачається, то такий захист можна знехтувати.

Защита фундамента

Як бачите, в частковій заливці фундаменту немає нічого складного, можна сказати, що в деякому роді такий варіант навіть простіше і надійніше. Використовуйте наведені поради і у вас все вийде, а своїм досвідом ви можете поділитися з читачами.