Наливні 3d підлоги своїми руками

17.01.2021
2 522
Admin

Наливные полы 3d своими руками

 1. Поради
 2. Підготовка підстави
 3. Ґрунтування основи
 4. Базовий шар
 5. Нанесення малюнка
 6. Покриття фінішним шаром
 7. Нанесення захисного лакового шару
 8. Фото наливних підлог 3D

Перш ніж приступити до ремонту у своєму помешканні, необхідно ретельно продумати дизайн майбутнього інтер'єру. І якщо в якості підлогового покриття ви вибрали наливні підлоги 3d, то варто вивчити технологію його монтажу, яка має кілька складних моментів.

Тривимірне покриття аналогічно за своїми характеристиками з звичайним наливним покриттям, однак має більш ексклюзивний зовнішній вигляд.

3D ефект виходить наступним чином: зображення наноситься на базову основу, а потім покривається завершальним прозорим полімерним шаром. Підсумком стає тривимірне підлогове покриття, глибину малюнка якого можна регулювати з допомогою товщини нанесеного полімеру.

Зображення можна створити з допомогою шару різнокольорового піску, гальки і інших природних матеріалів. Проте яким буде наливна підлога 3д, вирішувати тільки вам, виходячи зі своїх переваг.

Поради

Незважаючи на думку професіоналів про те, що зробити наливні підлоги 3d своїми руками неможливо, це зовсім не так. Для того, щоб отримати покриття з хорошими якісними і експлуатаційними характеристиками, буде потрібно уважне вивчення всіх тонкощів і нюансів технології укладання.

Для укладання даного покриття застосовується технологія, схожа з монтажем звичайного наливної підлоги з застосуванням додаткових етапів, що дозволяють отримати 3D малюнок.

Схема укладки пола 3D

Етапи заливки тривимірного підлоги:

 • підготовка підстави під майбутній підлогу;
 • ґрунтовка основи;
 • отримання ідеально рівної поверхні;
 • обробка базового покриття;
 • нанесення вибраного зображення;
 • покриття фінішним полімерним шаром;
 • покриття захисним лаковим шаром.

Підготовка підстави

Подготовка основания для 3D пола

Укладання наливного підлоги здійснюється на бетонну стяжку. Для того щоб правильно підготувати основу вам потрібно:

 • Відшліфувати бетонну основу за допомогою шліфувальної машини і видалити грубі нерівності.
 • Позбутися від усіх дефектів типу сколів, тріщин використовуючи суміші, виготовлені на основі епоксидної або цементній основі.
 • Ретельно очистити від сміття і пилу бетонну основу за допомогою пилососа.
 • Знежирити поверхню, в іншому випадку це призведе до відшарування наливна поверхні.

Ґрунтування основи

Грунтовка пола 3D

Після очищення стяжки з бетону, її необхідно загрунтувати, вибравши для цього спеціалізовані матеріали з глибоким проникненням. Чим якісніше загрунтована поверхня, тим краще зчеплення буде мати стяжка з наливним підлогою.

Нанесення шару грунтовки здійснюється валиком, пензлем або шпателем в два шари з невеликою перервою.

Завершивши грунтувальні роботи, основу необхідно залишити до повної сушіння на день і лише потім приступити до монтажу поліуретанового підлоги.

Базовий шар

Базовый слой

В якості базової основи для наливної 3D підлоги може служити якісно виконана стяжка, або полімерне покриття. Другий варіант підходить набагато краще, оскільки має відмінні якісні характеристики, які дозволяють наносити на нього малюнок.

Якщо в якості зображення обрані природні матеріали, фоном буде служити базову основу, тому варто уважно підійти до вибору його кольору та технології укладання.

Полімерний базовий шар заливається на чорнову основу також як і звичайний наливну підлогу. Однак є неухильне правило: залита поверхня повинна бути ідеально вирівняною і без наявності бульбашок повітря. Такий результат виходить з допомогою правила і рівня.

Нанесення малюнка

Нанесение рисунка

До цього етапу варто приступати не раніше, ніж буде готовий базовий шар. Для нанесення малюнка застосовується два методи: наклеювання або малювання.

Малюнок, виконаний фарбами, відрізняється яскравістю і високою вартістю не тільки самих фарб, але і послуг художника. Однак якщо ви володієте непоганими художніми здібностями, можна нанести зображення самостійно, тоді це вийде не тільки економно, але і ексклюзивно. Варто запам'ятати, що після нанесення зображення потрібно дочекатися остаточної просушування шару фарби і тільки потім наносити захисний шар.

Найбільш поширеним методом є наклеювання малюнка на базовий шар. Вам потрібно буде вибрати потрібне зображення, редагувати та друкувати його на відповідному носії (вінілова плівка або тканину для банера) в друкарні. Розмір друкованого малюнка не повинен перевищувати розміри підлоги, так як обрізати надлишки значно простіше, ніж ховати стики.

Нанесення зображення здійснюється таким чином:

 • Базовий шар грунтується сумішшю з полімерної суміші розчинника валиком або плоским пензликом.
 • Полімеризація ґрунтовки відбудеться через добу.
 • На загрунтовану основу переноситься зображення таким чином, щоб не було повітряних бульбашок під його поверхнею.
 • Після перенесення малюнка підлога покривається фінішним покриттям.

Покриття фінішним шаром

Покрытие финишным слоем

Наливна підлога 3д заливається фінішним покриттям так:

 • Всі складові прозорого підлоги перемішуються в ємності із застосуванням дриля зі спеціальною насадкою.
 • Суміш виливається на малюнок, дотримуючись рівну товщину шару по всій поверхні підлоги.
 • Використовуючи правила, суміш розрівнюється згідно з технологією.

Для того щоб позбутися від повітряних бульбашок, поверхню потрібно прокатати голчастим валиком до настання первинного затвердіння (15-30 хв). Всі маніпуляції можна проводити, лише обрв на ноги спеціальну взуття з шипами.

По закінченні процесу монтажу поверхню треба закрити поліетиленовою плівкою на кілька днів, це дозволить домогтися максимальної міцності. Час повного висихання може змінюватись в залежності від завданої полімерного шару, а також температурного режиму і вологості приміщення.

Нанесення захисного лакового шару

Після висихання фінішного шару поверхня покривається лаком, який захистить поверхню від механічних пошкоджень і несприятливого впливу зовнішніх факторів. При бажанні можна додати підлозі антиковзаюче властивість.

Крім того, покрита лаком поверхня не вимагає спеціального догляду, достатньо лише звичайної вологого прибирання для її очищення, а у разі необхідності можливо застосування чистячих засобів.

Фото наливних підлог 3D

Наливной пол 3Д

Пол 3Д, фото

Полы наливные 3Д

Фото наливных полов

Читайте також: