Незнімна опалубка своїми руками

Несъемная опалубка своими руками

Будівельні технології стрімко рухаються вперед, щорічно спрощуючи процеси зведення будівель. Сучасні матеріали дозволяють зробити будівлі міцними, надійними і практичними, доказом чого служить поява незнімної опалубки. Ця конструкція володіє масою переваг, якщо порівнювати її з традиційною заливкою фундаменту.

У цій статті ми розповімо, як зробити незнімну опалубку своїми руками і залити в неї бетон. Для виготовлення незнімних форм найчастіше використовують пінополістирольні блоки. Така конструкція дозволяє навіть новачкові зробити фундамент високої якості без сторонньої допомоги і зайвих витрат.

Незнімна опалубка використовується вже близько 15 років, за які принцип її пристрою не змінювався, а етапів робіт стало наполовину менше. Зараз, щоб встановити незнімну опалубку на своє місце, досить зібрати елементи.

Переваги

Преимущества несъемной опалубки

 • Конструкція не поглинає воду.
 • Пожежна безпека.
 • Установка не вимагає особливих навичок.
 • Висока сейсмостійкість.
 • Конструкція не схильна до гниття.
 • Невелика вага.
 • Низька щільність конструкції дозволяє не перевантажувати основу.
 • Пінопласт відмінно зберігає тепло, тому й фундамент вийде енергозберігаючим.
 • Герметичність.
 • Швидке будівництво.

Недоліки

Недостатки несъемной опалубки

 • Висока вартість. Незнімна опалубка - досить дороге задоволення, але отримані з її допомогою переваги з лишком окупають завищену ціну.
 • Транспортування. Перевозити великогабаритні частини незнімної опалубки не так просто, адже потрібен особливий транспорт.
 • Повторне використання неможливо.

Різновиди

Незнімна опалубка допоможе прискорити зведення будь-якої будівлі, але є невелика проблема. Складність полягає у виборі конструкції. Відрізняються незнімні опалубки матеріалом, з якого зроблені.

 • Пінополістирольна опалубка. Цей варіант став вже класичним. Пінополістирол вибирають тому, що конструкції з нього мають високу міцність, пропускає повітря і мають поліпшені теплоізоляційні властивості.

Пенополистирольная опалубка

 • Щепоцементная опалубка не менш популярна, оскільки має високі звукоізоляційні властивості. Така конструкція більш надійна, що обумовлено наявністю повітряних бульбашок, які знаходяться між дерев'яними трісками. Хімічна обробка дозволяє захистити матеріал від гниття, займання і вологи.

Щепоцементная опалубка

 • Фибролитовая опалубка. Така конструкція відноситься до екологічно чистих різновидів. Фіброліт - спеціальна суміш, що складається з дерев'яної стружки та каустичної магнезиту, який виробники можуть замінювати портландцементом. Переваги: стійкість до морозів, пожежобезпечність, пропускання пари і біо-стійкість.

Фибролитовая опалубка

Технологія будівництва

Як зробити незнімну опалубку без зайвих витрат, ми розповімо в цій статті. Використовувати незнімну форму для заливки бетону зможе навіть новачок в будівництві, адже все, що потрібно від нього - акуратно виконувати всі дії і точно слідувати рекомендаціям. Як і в класичному варіанті, опалубка встановлюється на гідроізоляційний шар, яким вкривається фундамент. Готові форми надіваються на стирчать з фундаменту прути арматури.

Работа с несъемной опалубкой

Коли перший ряд з блоків покладений, в його пази вставляються якісні арматурні прути і надійно фіксуються.

Зверніть увагу! Горизонтальність арматури дуже важлива, так що перевіряємо її схилом. Форми опалубок майже завжди встановлюються під час укладання другого ряду, який необхідно зміщувати відносно першого (як при кладці цегли).

Сполучення форм між собою відбувається за рахунок пазів, які легко замикаються навіть при невеликому натисканні. Коли проводиться укладання третього шару, слідкуйте за вертикальністю швів. Тепер можна заливати бетон, ретельно стежачи за утворюються порожнечами, позбутися яких допоможуть глибинні вібратори. Якщо такої техніки у вас немає, то позбутися від дірок можна «штыковым способом».

Зверніть увагу! Незнімна опалубка своїми руками не повинна містити повітря, який знижує її надійність і міцність.

Особливості процесу

Збільшити міцність конструкції можна, якщо заповнити верхній ряд форм лише наполовину. Таким чином, бетонний шов залишається всередині форми незнімної опалубки. Несуча здатність конструкції залежить від надійності арматури і якості бетону.

Зведення монолітних стін передбачає деякі проблеми, адже потрібно турбуватися про вентиляції, каналізації, водопровід і електропроводки.

Зверніть увагу! Щоб у майбутньому не треба було руйнувати конструкцію, необхідно до заповнення форм бетоном зробити в них пази.

Установка несъемной опалубки

Багато хто впевнені, що зробити незнімну опалубку не так-то просто, але якщо дотримуватися рекомендовану нижче послідовність дій, конструкція вийде високої якості.

 • Купівля пружних матеріалів від перевірених виробників.
 • Підготовка кріпильних елементів.
 • Монтаж незнімної конструкції і моментальне її закріплення.

Незнімна опалубка дозволяє отримати тепле будова з енергозберігаючими характеристиками. Встановити таку конструкцію не складе труднощів, а ось при заповненні її бетоном потрібно акуратність.

Відео

У цьому ролику розповідається про використання незнімної опалубки.

Ярослав Корнілов 30.09.14 10:15
Я робив опалубку своїми руками. Але вона завжди була знімна. Про такий варіант мені навіть не доводилося чути.

Статті по темі