Про пожежної безпеки вашого будинку


О пожаробезопасности вашего дома простыми словами

Наявність в будинку електрики вже давно стало настільки звичним, що багато хто з нас ніколи не замислювалися про ту небезпеку, яку воно в собі таїть. Однак причина багатьох пожеж пов'язана з електрикою, і її легко усунути, використовуючи прилади захисту.

Дійсно, за статистикою більше половини всіх пожеж пов'язані з електрикою, причому 15 % від усіх випадків відбуваються через несправну електропроводку. Захиститися від цієї небезпеки нескладно. Досить встановити в своєму будинку прилад диференціальної захисту. Пряме призначення цього пристрою - охороняти будинок від пожежі, що виникає при зносі проводки і неякісному з'єднанні проводів. Прилади диференційного захисту можуть бути різних видів. Одні з них розраховані на використання в електромережах великої потужності, а інші застосовуються безпосередньо в побутових електромережах.

Пристрої захисного відключення


Устройства защитного отключения

Пристрій захисного відключення встановлюється для захисту від витоків струму на землю. Цей прилад спрямований на протидію порушенням роботи електроустаткування, що виникає після короткого замикання, з-за якого можливе випадкове ураження людини струмом. Сьогодні УЗО широко застосовується на всіх об'єктах, від житлових будинків до виробничих цехів. Завдяки інноваційним розробкам компанії ABB вдалося досягти вражаючих результатів у питаннях захисту людини та обладнання від перевантажень і замикань в електромережі, що і визначило популярність їх продукції.

Поширені сьогодні УЗО ABB можна підрозділити на кілька типів, призначених для різних умов експлуатації. Так, перший вид УЗО розрахований на спрацьовування у разі виникнення короткого замикання на землю. При підключенні цього типу УЗО потрібно послідовно ставити автоматичний вимикач. Друга група спрямована на захист від будь-яких видів перевантажень і коротких замикань і може вважатися універсальною. Можна так само виділити третю групу - блоки диференціального струму, які також надійно захищають електропроводку від замикань і перевантажень.

Диференціальний автомат


Дифференциальный автомат

По своїй суті диференціальний автоматичний вимикач включає в себе УЗО і автоматичний вимикач і здатний надійно захищати від замикань і перевантажень будь-якого виду. Найбільш затребуваний в побутових електромережах. У ряді випадків, наприклад, при підключенні пральної машини або електроплити, використовувати такий дифавтомат замість УЗО зручніше.

По-перше, це швидше, адже замість двох приладів ставиться тільки один. По-друге, дифавтомат займе менше місця в електрощитку, а за рахунок відсутності зайвих сполук зменшується потенційний ризик. До того ж дифавтомат коштує менше, ніж ПЗВ і автоматичний вимикач, а також немає необхідності підбирати відповідні один одному УЗО і вимикач. Крім того, існує думка, що дифавтомат буде працювати швидше, ніж окремі УЗО і вимикач.

Ще одним вагомим аргументом на користь диференціального автомата повинні стати рекомендації, прописані в чинних правилах пристрою електроустановок.