Оббивка меблів своїми руками

17.01.2021
4 334
Admin

Обивка мебели своими руками

 1. Розбирання і видалення старої оббивки
 2. Оновлення боковин, сидіння і спинки
 3. Завершальний етап

Оббивка меблів(звана іноді ще «перетяжкою») передбачає проведення ряду стандартних операцій, які полягають у повному її відновлення і включають в себе спеціальні ремонтні та оббивні роботи.

Сьогодні кожен бажаючий (навіть у випадку відсутності у нього дизайнерського таланту) може перетворити свій старий диван, наприклад, в справжній витвір мистецтва. Подібного перетворення вдається досягти за рахунок прикраси меблів додатковими декоративними елементами: наприклад, подушечками контрастною по відношенню до основної оббивці колірної гами, декоративним шнуром з китицями або тасьмою.

Оббивка меблів своїми руками не тільки дозволить вам заощадити частину сімейного бюджету, але і надасть можливість отримати певну естетичну насолоду від виготовлення функціонально закінченого виробу.

Необхідно зауважити також, що оббивка меблів відноситься до категорії трудомістких робіт, але при дотриманні ряду інструкцій та деяких правил ви неодмінно досягнете бажаного.

Розбирання і видалення старої оббивки

Удаление старой обивки

Перше, що вам слід зробити - це повністю розібрати підготовлений для перетяжки зразок меблів на складові його частини, основними з яких є, як правило, сидіння, спинка і боковини.

Для повного розбирання дивана, наприклад, вам слід зняти боковини, відгвинтивши болти кріплення до основи, а потім приступити до видалення з нього сидіння і спинки. Це можна зробити відразу ж після демонтажу механізму фіксації, який дозволить вам повністю розібрати всю конструкцію і відокремити спинку і сидіння один від одного. Перед проведенням усіх цих операцій рекомендуємо вам зафіксувати порядок кріплення елементів механізму з допомогою фотоапарата; це суттєво спростить його зворотну збірку.

При видаленні з кожною з цих розібраних частин старої оббивки слід діяти дуже акуратно, намагаючись не пошкодити її основу і зберегти форму видаляється тканини, що дозволить використовувати її надалі як викрійки для нової оббивки. Після цього необхідно дослідити стан внутрішнього наповнювача оббивки (поролону, ватину або синтепону) і в разі значного зносу цього матеріалу замінити його.

Оббивка боковин і інших елементів меблів зазвичай кріпиться за допомогою спеціальних скоб в тій її частині, яка звернена до підлоги і стіни. Для зняття оббивки необхідно за допомогою плоскої викрутки і плоскогубців висмикнути ці скоби і видалити тканина.

У тому випадку, якщо потрібно оновити наповнювач - слід повністю видалити його з підстав. При видаленні синтепону постарайтеся зберегти фрагменти наповнювача, що залишаються на місцях розміщення болтів кріплення боковин. Новий наповнювач необхідно натягнути на оновлюваний елемент і закрити його зверху парусиною, яка з допомогою скоб потім кріпиться до основи.

Оновлення боковин, сидіння і спинки

Для того щоб зробити оббивку м'яких мебеливам буде потрібно наступний інструмент:

 • спеціальний меблевий степлер, призначений для набивання тканини і поролону;
 • шуруповерт;
 • молоток і обценьки;
 • набір викруток і стамесок;
 • ножиці та ножиці;
 • розмічальні інструменти (лінійка, рулетка і шило).

Крім того, вам буде потрібно спеціально обладнане робоче місце (для розкрою тканини) і швейна машинка.

При наявності всіх вище перелічених умов та інструментів можна сміливо приступати до перетяжку підготовлених елементів меблів. При підборі оббивного матеріалу виходять звичайно з наступних його експлуатаційних характеристик:

 • зносостійкість;
 • стійкість до світлового впливу;
 • здатність до водо - і грязе - відштовхуванню;
 • изайнерские характеристики.

В ході вирішення питання про те, як оббити меблі дуже часто використовуються такі поширені оббивні матеріали, якими є в наш час куртізан, жаккард, флок, гобелен і велюр. Заготовки тканини, які використовуються для оновлення оббивки, вирізається, як правило, за шаблоном старого оббивного матеріалу.

Завершальний етап

Завершающий этап

При розкрої нової оббивної заготовки слід уважно стежити за тим, щоб окремі фрагменти облицювальної тканини збігалися по малюнку, а також за тим, щоб в процесі оббивки не переплутати лицьову і виворітну її боку.

Після того, як заново обтягнуті елементи вашої конструкції готові до збірки, слід встановити на неї знятий раніше фіксуючий механізм. Для більш надійного кріплення самого механізму на підставі (рамі) можна використовувати болти більшого діаметру, для чого попередньо слід трохи розсвердлити отвори під них. На завершальній стадії складання конструкції спочатку встановлюються спинка і сидіння, а вже потім закріплюються боковини. Після закінчення складальних робіт необхідно перевірити всю конструкцію на предмет легкості і зручності її складання і розкладання, якщо таке передбачено.

Читайте також: