Якими рослинами облагородити водойма

Какими растениями облагородить водоем

Щоб перетворити водойма на заміській ділянці в красивий і оригінальний мальовничий оазис, необхідно заздалегідь підібрати спеціальні рослини, які стануть стильним прикрасою водного простору та навколишньої території. Зелена картинка з живих рослин, грамотно обрана і дбайливо посаджена, буде не тільки радувати своїм зовнішнім виглядом, але і підтримувати в гармонії екосистему водойми. Головне - це заздалегідь визначитися, якими рослинами облагородити водойма, щоб вони органічно вписалися в ландшафтне простір і не вимагали складного, щоденного догляду.

Посадковий матеріал для водойм


Растения для водоема

Сьогодні в магазинах і на ринках представлений посадковий матеріал у великому асортименті. Фахівці радять підбирати рослини з урахуванням їх запланованого місцезростання: на дні водойми, на поверхні або в товщі води, на березі або універсальної спрямованості. Найбільш популярні рослини для розміщення в води або для прибережної зони.


Прибрежные растения

Знаючи, якими рослинами облагородити водойму можна швидко створити у себе на заміській ділянці гармонійну і цілісну екосистему. По березі і безпосередньо у водоймі можна рівномірно розсадити посадковий матеріал з обох груп, що дуже ефектно і виграшно відбитися на красі навколишнього ландшафту.

Підбираємо водні рослини


Подбираем водные растения

Важливою складовою будь-якого водоймища є водні рослини, які можуть існувати лише у водному середовищі. Пропонований сьогодні посадковий матеріал для висадки у воду відрізняється по місцю розташування, красі, процесу впливу на флору водойми та іншими факторами.

Для домашніх водойм всі водні рослини поділяються на кілька видів:

  • Глибоководні рослини. Висаджуються на дні озера або іншої водойми, при цьому їх квітки і листя можуть розташовуватися на поверхні води або під нею. Такі рослини відрізняються широкими листям і розкішними квітками, а також створенням тіньової завіси, яка перешкоджає перегріву водного середовища і зберігає прозорої води тривалий час. Справжньою королевою ставків визнані латаття (водяні лілії), які сьогодні представлені у великій різновиди видів і форм, включаючи практичні зимостійкі рослини. Не менш затребуваний апоногетон двухколосый, що характеризується білими квітками і темно-зеленим листям. Відмінно виглядають на водній гладі бразения і болотноцветник щітолістний.


Кувшинки для водоема

  • Плаваючі рослини. Не вимагають закріплення в грунті. Розмножуються дочірніми розетками. Відносяться до природних фільтрів, які роблять воду чистою і прозорою. Великі листя плаваючих рослин перешкоджають появі водоростей, скорочуючи доступ у водойму денного світла. Додаткова перевага цього виду - прикраса ставка. До найбільш популярним і затребуваним плаваючим рослин відносять: рдест, ряску, водяний гиацинд, пистии, пухирчатка і інші різновиди.


Водяной гиацинд

  • Підводні рослини. Головна функція цього виду - збагачення киснем водного середовища, поглинання мінеральних солей, пом'якшення води і видалення водоростей, які викликають забруднення і цвітіння водойми. Підводні рослини служать надійним притулком для мальків риби і відмінною їжею для них. Крім цього, він дають пагони, що ростуть над водною гладдю або навіть виходять на берег.

Прибережні рослини


Лилейник

Для висадки на березі домашнього ставка відмінно підходять вологолюбні рослини. Вони є своєрідною сполучною ланкою між водною гладдю і садовим ландшафтом. Красиво прикрашають водойма і прибережну зону декоративні злаки, трав'яні і квіткові види, такі як комірник, лілейник, молочай болотний, валеріана, дудник, іриси, маклея, купальниця, дербенник, щавель і вербозілля. Будь заміський водойма на присадибній ділянці облагородять і відтінятимуть папоротеві різновиди.

Мілководні рослини


Мелководные растения

Ростуть на незначному зануренні, як правило, невибагливі і різноманітні. Можуть витримувати значні коливання рівня води, аж до часткового відсутності води. Мілководні рослини є однією з головних складових в оздобленні ландшафтного простору водойми. Вони наповнюють берега буйством фарб, пом'якшують форму водойми і оживляють кам'янисті ділянки суші.

Великою популярністю користуються сланкі мілководні рослини. Широко затребувані традиційні і нові види посадкового матеріалу для неглибокої посадки, такі як манник, лепеха, осока, аммания і образки.


Декоративный водоем в саду

Вигідно доповнять пейзаж домашнього водойми деревні рослини: кизил, верба або розлога вільха. Використовуючи ці нескладні поради можна створити власну екосистему, неповторну по стилю і краси, перетворивши за короткий час ставок або інше водний простір заміського ділянки в справжній неповторний оазис відпочинку і релаксації.

Відео

Якщо ви хочете облагородити дачний водойму, це відео буде вам корисно.