Обігрів водопроводу своїми руками


Обогрев водопровода своими руками

З проблемою замерзання води в мережах водопостачання в холодну пору року знайомі багато жителів заміських будинків і позасезонних дач. Вирішити цю проблему раз і назавжди допоможе обігрів водопроводу, своїми руками який можна виконати без особливих проблем і фінансових витрат. Облаштування якісної і надійної системи обігріву фахівці рекомендують виконувати на початковому етапі монтажу водопроводу. Однак і в процесі експлуатації приватного будинку можна в оперативному порядку виправити існуючі недоліки теплоізоляції. Головне - підібрати найбільш зручну і ефективну технологію, найбільш прийнятну по складності виконання і вартості матеріалів.

Особливості використання обігріву водопроводу та його переваги


Особенности обогрева водопровода

Необхідність надійного обігріву системи водопроводу, як правило, виникає при неможливості облаштування мережі на необхідній глибині, яка не дозволить трубах замерзати навіть у найлютіші морози. Для багатьох регіонів Росії глибина промерзання грунту коливається від 1,2 м і більше. Але не на всіх ділянках можна проводити роботи по організації водопроводу згідно з даними показниками, рити глибокі траншеї і змінювати ландшафт ділянки. Це може бути пов'язано зі складністю рельєфу, проблемними надтвердими ґрунтами, системою вже укладених комунікацій та іншими проблемами.


Преимущества обогрева водопровода

Якісна система захисту зовнішніх магістралей від морозів дозволяє надовго вирішити питання з можливим промерзанням мережі та її проривом. В даний час самими популярними і доступними методами обігріву зовнішнього водопостачання є кабель, прокладений уздовж комунікаційної магістралі, і спеціальна теплоизлучающая плівка. Незалежно від використовуваного методу споживач гарантовано отримує наступні переваги:

 1. Забезпечення надійного і довговічного захисту магістрального водопроводу від значних перепадів температури і вологості.
 2. Через різницю температури лід і конденсат не будуть з'являтися на поверхні труб, призводити до їх передчасного зносу або корозії.
 3. Підтримання в системі необхідної температури. Особливо це стосується віддаленого теплопостачання будинку, коли котельня, з якої подається тепло і гаряча вода, перебувати на певній відстані від будинку.
 4. Забезпечення постійної, безперервної подачі водопостачання протягом всього терміну експлуатації водопроводу.

У приватних будинках захист рекомендується встановлювати не тільки на магістралі водопостачання.

Зверніть увагу! Фахівці радять одночасно облаштовувати підігрів і для каналізаційної системи, яка прокладається по ділянці до септика і очисним спорудам.

Робимо обігрів водопроводу своїми руками

Защита водопровода от замерзания

Монтаж системи обігріву починається з набуття матеріалів і комплектуючих елементів, ретельного вивчення інструкції виробника та планування всіх стадій проведення робіт. Слід пам'ятати, що магістральний трубопровід повинен бути чистий і сухий. При використанні кабельної системи нагріву водопроводу виконується наступний спектр спеціалізованих робіт:

 1. На один кінець кабелю насаджується термозбіжна трубка, яка по перерізу повинна бути більше дроти.
 2. Крайні 50 мм кабелю акуратно очищають від обплетення і оболонки. Аналогічно очищають проводи, що перебувають в кабелі на 40 мм. На кожен провід також фіксується термозбіжна трубка.
 3. Будівельним феном ретельно нагрівають трубку.
 4. Аналогічно очищають кабель та провід живильного кабелю.
 5. З'єднайте два кабелі: нагрівальний і поживний. З'єднання проводів необхідно якісно закрити ізолюючою стрічкою.
 6. Сплітається металева оплетка.
 7. Готова система укладається в траншею і ретельно присипається грунтом.


Пленочный обогрев для труб

Установка плівковою моделі обігріву відрізняється від кабельної системи. За цією технологією трубопровід обмотують спеціальної нагрівальною плівкою, в якій відсутня кабельні елементи. В даний час це самий доступний за ціною і простий по монтажу метод нагріву магістральний водопроводів, який гарантує максимально рівне і надійне розподіл тепла по всій системі.

Монтаж плівкової системи складається з кількох етапів:

 1. Намотування на трубу нагрівальних елементів.
 2. Закріплення кожного елемента спеціальною клейкою стрічкою.
 3. Виконання робіт з гідроізоляції та утеплення мережі.

Подібний обігрів водопроводу своїми руками виконується швидко, з дотриманням правил техніки безпеки і недорого.

Зверніть увагу! Важливе значення слід приділяти підбору ізоляційних матеріалів. Вони повинні мати сертифікат пожежної безпеки, відрізнятися стійкістю до підвищеної вологості і стійкістю до гниття. Утеплювач повинен володіти відмінними теплозберігаючими властивостями та низьким водопоглинанням.

Сьогодні найбільш часто для захисту трубопроводів використовують базальтові і скловолоконні матеріали.

Gennadiy Shishkanov 17.10.14 11:05
а як поведе себе водопровід взимку в морози ,якщо його протягнути в сантехнічної труби 110 мм. ? закопати на яку глибину досить?

Геннадій Сташков 17.10.14 12:57
Геннадій! Є багато факторів, які необхідно врахувати. Один з них - глибина промерзання грунту у вашій місцевості. Якщо 1,2 м, то можна зробити траншею глибиною до 2 м і ніякого підігріву не потрібно. Для півночі і 2,5 м буде мало! Для кожного регіону показник може змінюватися. Тому глибина залягання труб, діаметр і вид трубопроводу, якість утеплення і потужність нагрівального кабелю в кожному випадку підбирається індивідуально.

Статті по темі