Решетування даху своїми руками


Обрешетка крыши своими руками

Обрешітка - один з найважливіших елементів будь горищних покрівлі будівлі. Її основне призначення - служити підставою для закріплюється на ній покрівельного матеріалу (черепиці, шиферу і т. п.). Крім цього, обрешітка є також додатковою зв'язкою кроквяної системи в єдиний надійний об'ємний комплекс.

І якщо для встановлення крокв при будівництві приватного будинку краще запросити професійних робітників, то виконати обрешітку даху своїми руками під силу кожному, хто вміє справлятися з молотком і ножівкою по металі.

Різновиди обрешітки


Виды обрешетки

Прийнято умовно розділяти решетування на два види:

  • Контробрешетка - це брус (найбільш поширений розмір перерізу - 30х50 мм), який прибивають на шар гідроізоляційного матеріалу прямо по кроквяних ніг; завдання контробрешетки - відсунути гідроізоляційний матеріал від обрешітки і покрівельного матеріалу, щоб запобігти їх руйнування від вологи;
  • Обрешітка - брус (перетин 50х50 або 60х60) або дошки, які укладають горизонтально (паралельно карнизу) з певним кроком (відстанню) зверху на контррейки.

В залежності від того, який покрівельний матеріал ви використовуєте, буде змінюватись не тільки крок обрешітки, але і її форма (брус, дошка).

Решетування під металочерепицю


Обрешетка под черепицу

Щоб виконати обрешітку даху своїми руками під черепицю, Вам необхідно:

1. Визначити ухил покрівлі:

  • якщо він становить від 10 до 16 градусів, то додатково буде необхідно влаштувати ще й нижню покрівлю у вигляді суцільного настилу з шпунтованих або обрізних дощок з кроквяних ніг, але під гідроізоляцією з бітумно-полімерних матеріалів і контррейки;
  • при ухилі більше 16 градусів в якості гідроізоляції застосовується гидропленка фірми-виробника черепиці.


Определение уклона кровли

2. Перевірити площину схилу. У разі знаходження нерівностей (провисів), позбутися від них за допомогою додаткових брусків. Максимальний перепад висоти в площині ската по горизонталі не повинен складати більш 5 мм (плюс, мінус) на 2 метри довжини вимірювальної рейки.

3. Якщо в конструкції покрівлі є ендови (внутрішні переломи даху), вздовж них необхідно виконати настил з дощок обрізів (їх товщина повинна дорівнювати товщині контррейки), гуртуючи їх прямо на кроквяних ногах. Ширина настилу від осі розжолобки - не менше 30 см. Поверх настилу наплавляється рулонний полімерно-бітумний матеріал, рекомендований фірмою-виробником черепиці.

4. По краю карнизів слід виконати суцільний настил з обрізних дощок завтовшки не менше 4 мм, Ширина настилу - не менше 60 див.

5. Закріпіть кріплення водостічних жолобів з кроком 50-70 см і дотриманням необхідного ухилу для стоку дощової води.

6. Встановіть жолоб.

7. Закріпіть металеві фартухи звисів з нахлестом один на одного в 5 див.


Изготовление обрешетки под черепицу

8. Укладіть один ряд европленки (лицьовою поверхнею догори) по кроквах вздовж карнизних звисів, закріпіть його з допомогою будівельного степлера. Пам'ятайте, що між кожними двома кроквяними ногами треба забезпечити провис плівки не менше 2-х див. Нахльостування плівки на металевий фартух - не менше 10 див.

9. Поверх плівки на кроквяні ноги слід набити контробрешетку (бруски товщиною 30-40 мм і довжиною 135-137 см).

10. Укладіть наступний ряд европленки з нахлестом на попередній не менше 10 див.

12. Прибийте контрообрешетку.

13. Закріпіть першу і другу нижні решетування так, щоб напуск черепиці на ринву був не більше однієї третини його діаметра.


Ход работы по укладке обрешетки

14. На першій решетування закріпіть аероелемент звису вентиляційну стрічку.

15. Розрахуйте крок обрешітки (він дорівнює різниці між довжиною черепиці і нахлестом одній черепиці на іншу). Для цього виміряйте відстань від верхнього ряду обрешітки (відстань до нього від гребеня становить приблизно 40 мм) до другого нижнього ряду. Розділіть це відстань на середній крок обрешітки (32 см) і підрахуйте кількість цілих рядів черепиці, округляючи у велику бік. Зворотним перерахунком обчисліть точний крок обрешітки. Пам'ятайте, що крок обрешітки розраховується окремо для кожного ската, відрізняється розміром від попереднього.

16. Закріпіть обрешітку за допомогою цвяхів з высчитанным вами кроком.

Решетування під металопрофіль


Обрешетка под металлопрофиль

Відмінності процесу виконання обрешітки даху своїми руками під металопрофіль від аналогічних робіт для черепичної покрівлі полягають у наступному:

  • гідроізоляційна плівка в першу чергу укладається за яндилам, а лише потім - за кроквяних ніг без провисання, починаючи від карниза; стики між двома рядами гідроізоляції необхідно проклеїти спеціальною стрічкою, рекомендованих фірмою-виробником металопрофілю;
  • розмір перетину дерев'яної контробрешетки - 50 на 50 мм;
  • вздовж карнизних звисів спочатку прибивають дві дошки розміром 50 на 100 мм, а гідроізоляцію заводять поверх дощок;


Монтаж обрешетки на крышу

  • крок обрешітки (для неї використовують обрізні дошки перетином 32 х 100 мм) дорівнює кроку хвилі металочерепиці;
  • на конику кожного ската набивають ще по одній додатковій дошки обрешітки, впритул до попередньої; вздовж розжолобків решетування виконують суцільним настилом по дві дошки на кожен скат покрівлі.
Зверніть увагу! Всі дерев'яні елементи покрівлі (кроквяну систему, контррейки та обрешітку) перед початком робіт необхідно обробити антисептиками.

Відео

Поради по монтажу обрешітки під черепицю у цьому відеосюжеті.