Обшивка стелі вагонкою своїми руками

17.01.2021
1 971
Admin
 1. Види вагонки
 2. Підготовчі роботи
 3. Монтаж стелі
 4. Відео

Обшивка потолка вагонкой

Добре відома більшості з нас вагонка широко застосовується в даний час при проведенні як внутрішньої, так і зовнішньої обробок. Великий інтерес представляє варіант використання цього матеріалу для обробки інтер'єрів квартир, у зв'язку з чим хотілося б докладніше розповісти про те, як робиться обшивка стелі вагонкою своїми руками.

Види вагонки

З відомих різновидів оздоблювальних матеріалів цього класу для зазначених цілей найкраще підходять вироби із пластику й деревини. Пластикова вагонка виготовляється у вигляді вузьких і довгих рейок, які оснащуються спеціальним стикувальним пазом і не вимагають додаткової обробки.

Достоинства вагонки из пластика

Володіючи високою декоративної привабливістю, пластикова вагонка, крім цього, відрізняється рядом чудових властивостей:

 • вона дуже зручна в роботі (легко кріпиться на площині обробки);
 • під її поверхнею надійно ховаються всі дефекти підстави;
 • володіє стійкістю до гниття і корозії;
 • має привабливу ціну (набагато нижче, ніж дерев'яний аналог).

Крім того, цей матеріал дозволяє організувати додаткове утеплення і шумоізоляцію приміщення, що відбувається і може використовуватися при будь-яких видах обробки.

Деревянная вагонка

На відміну від пластикових виробів дерев'яна вагонка, відноситься до розряду натуральних матеріалів, працювати з якими не так просто, як з пластиком. Зазначимо також, що дерев'яна вагонка потребує спеціальної обробки і особливого догляду; при цьому витрати на її монтаж порівняно високі. З іншого боку дерево відрізняється хорошими теплоізоляційними характеристиками, при цьому будучи екологічно чистим матеріалом.

Підготовчі роботи

Инструмент для работы с вагонкой

В ході проведення монтажних робіт з вагонкою вам можуть знадобитися наступні інструменти:

 • електрична дриль;
 • гумовий молоток, рулетка, ножівка;
 • будівельний куточок, правило і рівень.
Підготовка матеріалу повинна проводитися з невеликим запасом.

Підрахунок кількості матеріалу, необхідного для закриття стелі, повинен здійснюватися з урахуванням наступних обставин:

 • Перш за все, визначається довжина закривається ділянки і підбираються відповідні за розміром заготовки (при розмірах стелі 2,5 на 3,3 метра, наприклад, вам доведеться набирати з 3-х метрових рейок смугу шириною 3,3 метра). В цьому випадку всі рейки потрібно буде підрізати по довжині на 50 див.
 • При розрахунку кількості рейок не забувайте робити поправку на стикувальні пази.
 • Також необхідно враховувати і те, що крайня планка зазвичай не входить повністю і підрізається по ширині. Пластикові заготовки формуються зазвичай за допомогою ножівки по металу або ножа, в той час як для підгонки дерев'яних рейок застосовується електролобзик.

Для підготовки дерев'яного каркаса вам потрібно брус товщиною не менше 20 мм Точне значення перерізу бруса вибирається виходячи з наявності утепленого шару (в цьому випадку переріз бруса повинна бути більше на товщину утеплювача).

Монтаж стелі

Монтаж потолка

Основні роботи починаються з монтажу каркасу, є «скелетом» конструкції, на якому буде кріпитися вагонка. Порядок його підготовки докладно описаний у раніше опублікованих нами статтях («Стеля з фанери своїми руками», наприклад).

Обробка стелі вагонкою повинна починатися з грамотного розрахунку місця кріплення першої набірної рейки.

У разі нерівної стіни цю рейку рекомендується кріпити не впритул до неї, а з невеликим зазором (близько 5-6 мм), який згодом перекриється стельовим плінтусом. При цьому останню планку вам у будь-якому випадку доведеться підганяти по ширині і також кріпить з зазором.

Монтаж каркаса

При монтажі вагонки зверніть увагу на наступні нюанси:

 • при підгонці заготовок по довжині не забувайте залишати з кожної зі сторін так званий тепловий зазор близько 5 мм (щоб уникнути деформації матеріалу через його розширення);
 • не рекомендується виконувати попередню підготовку матеріалу відразу на всю площину установки; при цьому бажано підганяти кожну планку індивідуально, а потім вже закріплювати її за місцем установки;
 • при обробці стелі зріз встановлюється рейки просто фіксується у замку вже встановленої заготовки.

У разі виникнення ускладнень при закладі заготовки в пази (замок) можна скористатися гумовим молотком, за допомогою якого рейка акуратно підбивається на місце кріплення. Після цього проводиться кріплення заготовки з допомогою саморезов на напрямних каркаса (бажано - в зоні розташування облямівки замку).

Отделка потолка вагонкой

Принцип укладання пластикового плінтуса нічим суттєво не відрізняється від описаного вище. Винятком є лише той момент, що місця кріплення рейок до каркаса попередньо засверлівают, що виключає можливість розколювання заготовки.

Відео

Якщо ви хочете обшити ваш стеля євровагонкою, радимо переглянути дане відео.

Читайте також: