Облаштування кімнати відпочинку в лазні


Обустройство комнаты отдыха в бане

Створення кімнати відпочинку - це те, про що варто задуматися ще на стадії планування лазні. В першу чергу необхідно продумати її розташування відносно парної, санвузли, виходу на вулицю чи проходу до басейну. Головне, щоб йдуть в душ або до басейну люди, не заважали тим, хто в даний момент розслабляється в кімнаті відпочинку. Очевидно, що розміри кімнати залежать від розмірів самої лазні, проте в приміщення площею 9 квадратних метрів можна вмістити все необхідне.

Матеріали обробки


Материалы для отделки комнаты отдыха

За традицією кімнату відпочинку обробляють деревом - це відповідає духу російської лазні. Для внутрішньої обробки ідеальні липа, осика або береза. Матеріали з липи виділяють приємний аромат при нагріванні, так і за своїм практичним характеристиками липа підходить для кімнати відпочинку в лазні. А ось тополя досить швидко гниє, і це невдалий вибір для вологого приміщення. Хвойні породи дуже красиво виглядають в розрізі, але з часом вони темніють, втім, це не головний їх недолік: смола, що виділяється у великій кількості, нагрівається і може викликати опіки.

Внутрішня дерев'яна обробка повинна бути оброблена спеціальним водовідштовхувальним просоченням. Неприпустимо використання фарб або лаків - при нагріванні вони починають випускати токсичні пари. Підлога в кімнаті відпочинку краще зробити з ретельно підігнаних ідеально відшліфованих дощок, хоча допустимо й використання плитки, але неодмінно тієї, що виключає ковзання.

Інтер'єр

Як правило, в лазні якщо і є вікна, то дуже маленькі, затемнені. А значить, необхідно продумати освітлення. З одного боку, недоречно використовувати занадто яскраві джерела світла, так як це буде порушувати розслаблюючу атмосферу, але при цьому треба забезпечити необхідне освітлення. Вдалим вибором можуть бути невеликі стельові точкові світильники.

Светильник для комнаты отдыха

Враховуючи, що за традицією кімната відпочинку в лазні оформляється деревом, то в інтер'єрі будуть добре виглядати теплі натуральні відтінки. При оформленні можна використовувати бежевий, коричневий, палеві кольору. Крім того, добре виглядають природні і не занадто темні відтінки зеленого та блакитного кольорів.

Меблі


Мебель для бани

Вся принадність обстановки кімнати відпочинку в простаті: добротні дерев'яні лави, великий стіл, шафки і полички на стінах, призначені для зберігання трав і ароматичних масел, вішалки для одягу - такий традиційний мінімум. Головна вимога це ідеальна шліфування і максимально безпечне розміщення предметів: ніякі гострі кути, виступаючі предмети, не повинні виявитися на шляху банщиків, в розслабленому стані виходять, з парної.

Деревянная скамья со столиком

Любителі комфорту можуть відмовитися від дерева заради м'яких меблів, але слід мати на увазі певні незручності, пов'язані з цим. Щоб дивани не псувалися від підвищеної вологості, можна вибрати варіант меблів, обтягнутих шкірою, але і це буде не так довго, як меблі з дерева. З тієї ж причини, краще не використати досить популярну і в загальному-то відповідну по стилю плетені меблі, меблі з ротанга та бамбука.

Елементи декору


Элементы декора

В якості елементів декору краще вибирати предмети з натуральних матеріалів: будь то ситцева фіранки чи штори з бамбука на вікно, лляна скатертина або рогожа у лави. У кімнаті відпочинку органічно виглядають віники для лазні, букети із запашних трав і традиційні предмети слов'янського побуту, наприклад, самовар.


Деревянные украшения для оформления комнаты отдыха

Багато сучасні проекти бань передбачають встановлення музичного центру або телевізора в кімнаті відпочинку. Про доцільність цього можна посперечатися, однак вибір елементів інтер'єру і обстановки завжди залишається на розсуд власників.

Андрій Колесников 12.07.14 23:45
Можу порадити ще прикрашати кімнату відпочинку в лазні тематичними картинами для лазні-з сюжетами на тему лазні в рамці з зістареного дерева, як не можна краще підходять під російський стиль оформлення лазні. Пояндексите і знайдете краще в цій галузі облаштування кімнати відпочинку в лазні/

Статті по темі