Обв'язка котла опалення своїми руками

17.01.2021
3 387
Admin

Обвязка котла отопления своими руками

 1. Що таке обв'язку котла
 2. Способи обв'язки
 3. Установка котла
 4. З'єднання котла з димоходом
 5. Монтаж витяжки
 6. Хід роботи по обв'язці
 7. Допоміжні пристрої для обв'язки котлів опалення
 8. Аварійна схема обв'язки
 9. Схеми обв'язки котлів
 10. Відео

В системі опалення заміського будинку котел нагрівання грає одну з головних ролей. Першочергове завдання - це нагрівання теплоносія, а за всі інші процеси відповідає грамотна обв'язку котла опалення. Своїми руками цю роботу можна провести, але перед початком потрібно ознайомитися з усіма нюансами правильного використання матеріалів та схем.

Що таке обв'язку котла

Механизмы обвязки

В процесі обв'язки до котла опалення приєднуються різні складові системи обігріву і водопостачання. Простіше кажучи, обв'язка - це ті деталі, які розташовані між опалювальними приладами і котлом. Всі механізми цієї системи виконують свою роль у забезпеченні безперебійної її роботи. І крім вироблення тепла вона повинна виконувати ще кілька функцій.

 1. Своєчасна компенсація теплоносія.
 2. Видалення повітря з системи.
 3. Порятунок і захист від попадання в систему забруднень.
 4. Забезпечення безпеки котла опалення на випадок перевищення тиску в системі.

Способи обв'язки

Способы обвязки

Обв'язка може проводитися декількома способами, і вибір визначається маркою котла. Але по функціональності всі варіанти - це одна замкнута ланцюг труб і з'єднань, по якій циркулює теплоносій. Рух рідини в системі може бути примусовою або природною.

Примусова система циркуляції досягається шляхом монтажу одного або декількох насосів. Вони допомагають ефективніше використовувати теплову енергію.

У такому варіанті необхідно правильно підібрати потужність насоса, щоб забезпечити необхідний опір у системі труб.

Приборы в системе отопления

Це найпоширеніший спосіб, але також застосовуються ще три варіанти, які використовуються для різноманітних приміщень:

 • природна циркуляція;
 • колекторна класична;
 • насосна циркуляція;

Тепер поговоримо про те, в якому порядку потрібно проводити обв'язку котла.

Установка котла

Установка котла

Спочатку потрібно правильно встановити сам котел опалення. Для цього на місці де він буде розташовуватися, споруджують фундамент для його кріплення. Його можна зробити з цегли або глини. На поверхню укладається азбест або лист заліза.

Правильно розташувати котел потрібно таким чином, щоб він знаходився нижче рівня розташування батарей опалення. Це особливо важливо, якщо використовується природна циркуляція.

З'єднання котла з димоходом

Соединение котла с дымоходом

Саме з'єднання повинно бути герметичним, щоб чадний газ не потрапляв у приміщення. Для цього використовується розчин глини густої консистенції. Якщо ви використовуєте газовий котел, то можна вбудувати коаксіальний димохід.

Коаксиальный дымоход

Для герметизації димоходу, використання цементного розчину категорично заборонено. Тому що в процесі експлуатації він може розтріснутися.

Монтаж витяжки

Для кращої регулювання потоку повітря можна встановити витяжну шафу. Він забезпечить приплив і відтік повітря.

Хід роботи по обв'язці

Обв'язка котла опалення своїми руками повинна проводитися за класичною схемою, щоб уникнути використання складних робіт.

Монтуємо колектор

Перед цією роботою уважно вивчіть етикетку на його корпусі. Там повинна міститися інформація про те, яка лінія відповідає за подачу теплоносія, і за відведення.

Труба на колекторі розміром 1,25 дюйма з'єднується з котлом, в трубопровід якого вводиться патрубок 1 дюйма діаметром. Ті отвори, які не будуть використовуватися, закриваються заглушками.

Монтаж коллектора

Змішувальний (розподільний) клапан встановлюється на подаючої труби. Він відповідає за регулювання температури. Якщо у вашому будинку до системи опалення підключено тепла підлога, то клапан потрібно вмонтувати і у вихідному патрубку. З його допомогою температура теплої підлоги буде контролюватися в необхідних межах.

Насос, який забезпечує циркуляцію теплоносія, вбудовується в зворотній магістралі. Його установка можлива двома способами.

 1. Перший спосіб - це пряме під'єднання до колектора.
 2. Другий, приєднання до розподільного клапану.

Прибор контроля над давлением

На заключному етапі встановлюються прилади контролю над тиском, температурою, прохідні фільтри, клапани балансування зливу, а також повітряні та запобіжні клапани.

Така система обв'язки підійде як для котлів з газовим способом нагріву, так і для тих, які працюють на твердому паливі.

Допоміжні пристрої для обв'язки котлів опалення

Для функціонування системи опалення також необхідні допоміжні пристрої.

Повітровідвідник

Автоматический воздушник

Це різні типи пристроїв, які допомагають видаляти з системи повітряні пробки. В процесі роботи котла можуть відбуватися невеликі перепади тиску, внаслідок цього повітря, який витісняється в верхню частина системи, що може порушити циркуляцію. Це позначиться на тепловіддачі всієї системи.

З усього різноманіття повітряників краще всього вибрати автоматичний. Встановивши такий повітровідвідник, ви забудете про повітряних пробках, тому що він буде самостійно випускати повітря, який накопичується в системі.

Грязьовик

Грязевики для системы отопления

Для обв'язки котлів опалення з природною циркуляцією води не вимагають встановлення таких пристроїв. Не дуже люблять забруднень газові і соляровые котли. Вони оснащені тонкими каналами теплообмінника і чутливою до бруду крильчаткою. У таких випадках установка грязьовики просто необхідна.

Аварійна схема обв'язки

Незалежно від обраного вами способу обв'язки котла опалення, вам необхідно передбачити аварійну схему роботи. Це дозволить забезпечити безперебійну роботу навіть при виникненні нештатної ситуації, наприклад, відключення енергії.

Схеми обв'язки котлів

Схема обвязки котла с гидравлическим разделителем

Схема обвязки котла

Відео

Пропонуємо вашій увазі розповідь господаря про самостійну обв'язку котла.

Читайте також: