Очищення води зі свердловини


Очистка воды из скважины

Незалежно, на яку глибину пробурена свердловина, на перший план виходить проблема очищення води з свердловини. Так як вода навіть з досить глибокої свердловини характеризується наявністю розчиненої в ній заліза, марганцю, солей інших металів, високою жорсткістю і сірководнем. Вода з неглибокою свердловини, на додаток до вище перерахованого, характеризується додатковими забруднюючими речовинами різного хімічного складу і мікробіологічним забрудненням.

Вибирайте якісні системи очищення води


Качественные системы очистки воды

Вирішенням проблем очищення води зі свердловини, є обладнання її системою очищення. При виборі системи очищення води необхідно враховувати її хімічний склад, тому добре б заздалегідь зробити аналіз. Необхідно чітко розуміти, що варіанти вирішення проблеми очищення води, "на всі випадки життя", немає.

Системи очищення води зі свердловини незалежно від їх конструктивних особливостей, повинні вирішувати наступні проблеми:

  • видаляти розчинені у воді домішки (заліза, марганцю тощо)і гази (сірководень);
  • стабілізувати жорсткість води (її зм'якшення);
  • мікрофільтрація або ультрафільтрація, до 0,01 мікрона.

Пристрій свердловини


Устройство скважины

Перейдемо до порад з облаштування свердловини для заміського будинку:

  • свердловину необхідно бурити подалі від туалетів, септиків, сміттєвих ям і т. д.;
  • бажано щоб свердловина була розташована на найбільш високому ділянці місцевості;
  • при купівлі обладнання для свердловини, не треба економити на насосі т. к. це серце і мозок системи водопостачання. Труби краще вибирати пластикові, трос тонше, а два реле дешевше, краще одного дорогого;
  • ухил труб водопостачання необхідно робити в бік свердловини;

Створення свердловини це не просто буріння отвору. Необхідно провести цілий комплекс заходів по її облаштуванню. У загальному випадку свердловина складається з обсадної труби, оголовка, насоса і трубопроводу. В першу чергу необхідно обсипати трубу, зробивши невеличкий скат, для виключення попадання грунтових вод, а разом з нею і бруду у свердловину. Також необхідно, зробити або придбати спеціальну кришку на трубу.

Всю систему водопостачання приватного будинку (трубопровід) необхідно закопувати в землю нижче рівня промерзання грунту, і по можливості утеплювати трубу. Інакше, в холодну пору року вода застоявшись у трубах, замерзне, і не буде вступати в будинок. Бажано також, щоб у системі водопостачання присутній накопичувальний бак, обсягом, залежно від потреб, в запасі води. Бак необхідний для того, щоб зменшити гідроудар при включенні насоса та економії електроенергії, оскільки зменшуються робочі цикли насоса. А крім того при відсутності електрики водопостачання будинку не припиниться.

Електричну проводку до насоса свердловини краще всього помістити в трубку з ПНД (поэлителен низького тиску) і закопувати в грунт на 20 - 30 см, при підземній укладання або використовувати повітряну лінію.

Ну і на закінчення, необхідно нагадати, що після влаштування індивідуальної свердловини водопостачання, необхідно прокачати її досить інтенсивно, для того щоб видалити найдрібніші частинки піску і грунту, які можуть проходити крізь будь-які фільтри. Використовуйте наші поради, і очищення води з свердловини не здасться вам складним процесом.


Пейте чистую воду