Односхилий дах своїми руками


Односкатная крыша своими руками

Односхилий дах є надійним і доступним варіантом, що відрізняються від інших рядом переваг:

 • Проект такого даху потрібно визнати одним з найпростіших.
 • Нахил тут становить близько 25 градусів, що забезпечує відмінну стійкість до погодних впливів.
 • Варіант є економічним у порівнянні з двосхилим класичної дахом, так як не потрібно витрачати тепло на прогрів горищного простору, так і будівельних матеріалів потрібно тут менше.
 • Ремонтувати такий дах і зручно, і недорого.


Достоинства односкатной крыши

Одним словом, будівництво односхилого даху - це розумний вибір. При спорудженні односхилого даху своїми руками потрібно підготувати інструменти і матеріали.


Материалы для строительства односкатной крыши

Обов'язково будуть потрібні:

 • дошки для стін і підлоги;
 • дерев'яні бруси;
 • шиферні цвяхи та шифер;
 • матеріали для теплоізоляції;
 • матеріали для гідроізоляції;
 • пароізоляційні матеріали;
 • цвяхи для монтажу дощок і бруса.

Обладнання для будівництва даху


Инструмент для строительства односкатной крыши

Для будівництва односхилого даху будуть потрібні самі звичайні інструменти, наявні в кожному будинку:

 • сокира;
 • ніж;
 • молоток;
 • ножівка;
 • будівельний степлер.

Такий дах потребує решетування і контррешетуванню, для яких потрібен брус 5 на 5 сантиметрів.

Визначення кута нахилу покрівлі з профільованого настилу


Определение угла наклона односкатной крыши

На відміну від двосхилого даху, ухил односхилим знаходиться у вузькому діапазоні - 20-25 градусів.

Зверніть увагу! Якщо схил крутіше, то він буде приймати велику вітрове навантаження з боку верхівки даху. Більш пологий дах може бути розчавлена під масою накопичився снігового шару.


Металлочерепица для односкатной крыши

Традиційно для виготовлення односхилого даху використовується профнастил та металочерепиця. Це покриття є одночасно і легким, міцним, не потребує серйозних витрат часу та праці при монтажі.

Самостійний монтаж односхилого даху

Як і скрізь, основою односхилого даху є кроквяна система. Фахівці вважають, що змонтувати крокви для цього типу конструкції досить легко, з завданням може впоратися кожен бажаючий. Розглянемо, що саме потрібно дотриматись, щоб отримати відмінний результат.


Крыша односкатная

Насамперед, потрібно визначитися з напрямком ухилу майбутньої покрівлі. Для цього важливо знати сторону, з якої найчастіше дме вітер, щоб розташувати ухил в навітряному напрямку. В цьому випадку результат буде самим надійним і безпечним.

При здійсненні робіт важливо не забувати про техніку безпеки. Краще використовувати міцні сходи і троси, робочий одяг та взуття. Правильним буде не залишати інструменти на даху, а носити їх з собою в спеціальному будівельному поясі.

Перш за все, важливо знати, що односхила покрівля буває двох типів:

 • невентилируемая;
 • вентильована.

Невентилируемая покрівля використовується при створенні тераси. Дах у цьому випадку робиться з ухилом в 3-6 градусів. На терасі можна розташувати все, починаючи з клумби і закінчуючи басейном, але в зимовий час така споруда потребує певних витрат і зусиль.


Вентилируемая крыша

Вентильований варіант робиться з ухилом 5-12 градусів. Вентиляція забезпечується завдяки проміжку між ізоляційними шарами і особливими отворами збоку даху. Повітряні потоки, рухаючись в покрівельному пирозі, збільшують термін його експлуатації. Такий тип даху теж обов'язково потрібно очищати в зимовий час.

Необхідно, щоб крокви односхилого даху рівномірно розподіляють навантаження від опадів, вітру і ваги всієї системи на опори.

Зверніть увагу! Розрахувати їх надійність необхідно таким чином, щоб вони витримували найбільшою вагу снігу та опадів, так як ці значення зростають з часом.

За способом прикріплення до опори крокви поділяють на:

 • похилі;
 • висячі;
 • ковзні.

Ковзні зазвичай використовуються в дерев'яних будинках. У цьому випадку крокви спираються на колоди мауерлата, а зі стіною з'єднуються за допомогою пристрою, який називається «скользяшка». Крокви цього виду готові до усадки зрубу без пошкодження конструкції.

Похилий вид крокв спирається нижніми кінцями ніг на зовнішню стіну, а верхні з'єднані між собою і спираються на особливі стійки і підкоси.

Висячі спираються лише на кінці будівлі і, як правило, використовуються в невеликих спорудах, ширина яких не перевищує 7 метрів. З перерахованих ця конструкція найскладніша.

Для виготовлення крокв застосовуються хвойні породи деревини, іноді використовуються залізобетонні і металеві елементи. Товщина брусів безпосередньо залежить від величини навантаження, яку їм доведеться нести.

Перед монтажем крокви обробляють шкуркою і просушують. Деревину просочують всілякими захисними складами (антибактеріальними і протипожежними), щоб уникнути гниття і загоряння. Щоб полегшити роботи на самому даху, збирання і обробку крокв найчастіше роблять на землі.


Устройство односкатной крыши

У правильно зібраної конструкції кроквяні ноги фіксуються на балках, утворюючи з ними прямокутний трикутник. Кінці крокв розташовані з однієї сторони на краю будівлі, а з іншого - прямо на вертикальній балці.

Зверніть увагу! Висота і кут повинні бути однаковими для кожної ноги крокв.

Після завершення монтажу приймаються за решетування односхилим покрівлі. Для цього використовують бруски 50 на 50 міліметрів, розташовуючи їх поперек крокв. В залежності від того, яке покрівельне покриття використовується, бруски можуть бути розташовані з проміжками або безперервним шаром. Слідом за обшивкою приймаються заходи по ізоляції конструкції, після чого настилається покрівля. Можна сказати, що монтаж даху майже завершено.

Утеплення даху

Утеплювати односкатную дах потрібно точно так само, як і будь-яку іншу. Тут немає особливих відмінностей. Всі інші види ізоляції (від шуму і пара) також відбуваються без змін.

Відео

З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як утеплити дах (в тому числі і односкатную) матеріалами Isover.