Основні аспекти вступу в СРО

17.01.2021
461
Admin

Основные аспекты вступления в СРО строителей и проектировщиков

Державний кодекс РФ передбачає формування некомерційних об'єднань СРО (саморегулівних організацій) будівельників, проектувальників та інженерних дослідників. Система саморегулювання діє в даних галузях з 2010 року, з того моменту, коли ліцензування будівництва було скасовано.

Некомерційні організації, які видають допуск СРО до будівельних і проектувальним робіт називаються СРО будівельників. Вони створюються для поліпшення якості виконання проектних та будівельних робіт, що сприяє підвищенню рівня безпеки життя та здоров'я людей. Завдяки таким організаціям ринок став більш відкритим, цивілізованим і якісним.

Розвинені країни давно використовують СРО в будівництві. Завдяки цьому вони позбавилися від державного регулювання будівництва. У Росії СРО виконує функції Ростехнагляду, тобто видає будівельним організаціям дозволу. І лише вступ в саморегульовані організації дає можливість отримати такий дозвіл. Така схема дозволила вирішити безліч проблем.

Решение проблем благодаря сро

СРО в проектуванні практикуються як некомерційне партнерство. Згідно з Державним кодексом та законодавчим актам РФ, для цього необхідно об'єднати мінімум 50 підприємців, які працюють у статусі ІП та юридичних осіб. Крім того, в некомерційному партнерстві будівельників і проектувальників повинен в обов'язковому порядку бути організований так званий компенсаційний фонд. За умовами участі в таких об'єднаннях, мінімальний розмір фонду має бути не менше 500 тисяч рублів на кожного учасника саморегулівної організації або громадянська відповідальність кожного учасника партнерства СРО повинна бути застрахована. Сума страховки також чітко визначена - не менше 150 тисяч рублів для кожного вступив в ряди некомерційної організації учасника.

Вступление в СРО строителей

Всі суб'єкти будівельної галузі, які хочуть займатися професійною діяльністю в рамках закону, зобов'язані вступити в СРО будівельників. Діючі СРО пред'являють своїм учасникам дуже жорсткі вимоги. Це не їхня примха, а вимога закону. Тому кожна організація, яка хоче отримати допуск СРО для виконання робіт у сфері будівництва, проектування або енергетики, зобов'язана виконати всі вимоги згідно із законом РФ. Для прискорення даного процесу слід звернутися в юридичне бюро, яке надає допомогу при вступі до СРО. Це допоможе не тільки прискорити процес, але і позбавить від паперової тяганини.

Читайте також: