Газобетон та його особливості

17.01.2021
1 229
Admin

Особенности газобетона

  1. Властивості газобетону
  2. Вироби з газобетону

Газобетон - геніальний винахід людства, оскільки виробляється з простого і доступного сировини - цементу, піску, вапна. Він досить простий в монтажі і надійний в експлуатації. Будинок з газобетону легко можна відремонтувати або переробити на свій розсуд. Газобетон належить до сімейства ніздрюватих бетонів - будівельного матеріалу рівномірно заповненого повітрям. Пориста структура надає їм нові унікальні властивості, такі як низька теплопровідність, невелика вага і легка обробка. Насичення матеріалу газом відбувається при хімічній взаємодії алюмінієвої пасти або порошку з компонентами розчину. В якості в'яжучого матеріалу застосовується портландцемент, шлакопортландцемент або суміш вапна та цементу. Функцію наповнювача виконує кварцовий пісок. Твердіння газобетону відбувається автоклавним способом. Іншими словами, матеріал набирає міцність в середовищі насиченої пари при підвищеній температурі і надлишковому тиску. Газобетон став одним з лідерів серед будівельних матеріалів завдяки повітрю, яке в ньому міститься. Стіни, зведені з газоблоків, є ефективним бар'єром не тільки для холоду, але і для тепла. За призначенням комірчасті бетони діляться на (в дужках вказана щільність (кг/м. куб):

  • теплоізоляційні (200-500);
  • конструкційно-теплоізоляційні (500-900);
  • конструкційні (1000-1200).

Властивості газобетону

Свойства газобетона

Знаючи основні характеристики газобетону, можна вибрати відповідний матеріал для будівництва або ремонту будинку. В першу чергу потрібно звернути увагу на марку щільності: D300, D350 і так далі до D1200. Від неї залежать основні якості виробу міцність і теплопровідність.

Зі збільшенням щільності теплопровідність падає, тому для забезпечення необхідної теплоізоляції будинку потрібно вибирати блоки великої ширини. Стіни із щільного газобетону краще справляються з вуличним шумом, але вага готової конструкції виходить досить великий. З іншого боку, зведення стін з менш щільного газобетону зробить їх не дуже міцними.

Підводячи попередній підсумок, ми змушені визнати, що вибір блоків для будівництва - це постійний пошук компромісу між різними параметрами: міцністю, щільністю, теплоізоляційними властивостями і фінансовими можливостями замовника.

Вироби з пористого бетону відносяться до категорії негорючих матеріалів. Стіни з газобетону «дихають», тобто не є перешкодою для виходу водяної пари на вулицю з опалювального приміщення. Коефіцієнт паропроникності може змінюватися в залежності від входять до складу компонентів і щільності готових блоків.

При будівництві будинку має велике значення точність розміру блоків. Згідно затвердженому стандарту допускаються відхилення в тій чи іншій мірі. Якщо кладка буде проводитися на цементному розчині (на товстий шов), то відхилення лінійних розмірів можуть бути більше, ніж при кладці на клей.

Форма деяких сучасних газобетонних блоків передбачає торцеві грані, які дозволяють відмовитися від заповнення клеєм вертикальних швів. Для полегшення перенесення в них можуть бути спеціальні захвати.

Вироби з газобетону

Изделия из газобетона

Солідні виробники пропонують вже став традиційним перелік виробів з газобетону:

  • блоки для кладки одношарових зовнішніх стін;
  • блоки для кладки двох - і тришарових зовнішніх або внутрішніх несучих стін;
  • блоки для огороджень і перегородок;
  • U - образні лоткові блоки для перемичок.

Для кладки стін з газового бетону застосовується спеціальний клей. Найвигідніше використовувати в такому разі блоки, що мають пазогребневу структуру. Можна також робити кладку з газоблоків з плоскими гранями, укладаючи їх традиційним способом на цементно-вапняний розчин. Товщина горизонтального і вертикального шва-в цьому випадку повинна бути близько одного сантиметра.

Втім, навіть при клейовий укладанні звичайний цементний розчин все одно знадобиться. На нього кладеться перший ряд блоків майбутніх стін. Їм також заповнюють шви між плитами перекриття і стики в місцях примикань міжкімнатних перегородок до стін.

Оздоблення стін з газобетону допустима будь-яким сучасним або традиційним способом. Але не забувайте про його паропроникності під час обробки інтер'єру або проведення фасадних робіт. Не варто позбавляти матеріал цього корисного властивості. Зовні відмінно підійде звичайна і доступна забудовнику цементно-вапняна штукатурка, на яку потім наноситься фасадна фарба. Якщо стіна будинку дво або тришарове з мінеральним утеплювачем усередині, то зовнішню обробку зробити можна тонкошарової мінеральною штукатуркою. Для оздоблення фасаду будинку з газобетону можна також використовувати сайдинг, вагонку, клінкерна цегла та інші лицювальні матеріали. Внутрішні роботи можна проводити із застосуванням гіпсокартонних або гіпсоволокнистих листів, цементної штукатурки або готових сухих сумішей. Використовувати популярну сьогодні гіпсову штукатурку і шпаклівку безпосередньо на газобетоні не можна, оскільки висока ймовірність її розтріскування.

Строительство дома из газобетона

Готовый дом из газобетона

Читайте також

Вам також може бути цікаво