Особливості ремонту в «хрущовках»


Особенности выполнения ремонта хрущевки

Такі малогабаритні квартири, як «хрущовки» займають певну частину ринку житла нашої країни. В радянські часи ринок житла поповнювався такими типовими квартирами і тоді ніхто не замислювався про комфорт, будувалися п'ятиповерхові будинки без горищних приміщень з маленькими приміщеннями. Хоча деякі будинки сьогодні знаходяться в аварійному стані, основна їх маса буде заселена мешканцями ще довгі роки.

З за свого невеликого розміру та можливості розмістити все необхідне, квартири в «хрущовках» не користуються попитом серед покупців, а ось більш доступні ціни, ніж в інших будинках. Тому купують квартири в «хрущовках» сім'ї, які не можуть дозволити собі більш дорогу нерухомість. Якщо у вас квартира саме в такому будинку, засмучуватися не варто, адже з допомогою ремонту сьогодні можна перетворити будь-яку квартиру.


Ремонт хрущевки

Перш ніж приступати до ремонту в «хрущовці» потрібно знати особливості даної квартири. Як правило, такі квартири мають кухню невеликих розмірів, суміщений санвузол і таких же маленьких розмірів кімнати з низькими стелями. Слід зазначити, що несучими стінами в таких квартирах є тільки зовнішні конструкції, а всі інші перегородки можна сміливо зносити або перебудовувати. Ремонт подібної квартири припускає застосування різних хитромудрих рішень. У них перекриття тонкі і знаходяться на залізобетонних балках, які є несучими конструкціями. Потрібно заливати стяжку, щоб вирівняти підлогу і вивести в єдиний рівень з іншими кімнатами. Різати і видаляти балки не можна, їх можна зашити в гипрочные короби, прошпаклювати і зафарбувати.

Що необхідно пам'ятати


Дизайн двух комнатной хрущевки

Після того, як вирішені всі проблеми з розширенням простору, можна приступати до вирівнювання стін і стель. Як правило, в «хрущовці» немає бетонних перекриттів, міжкімнатні стіни це в основному дранка на дерев'яній обрешітці. Тому процесу вирівнювання тут не уникнути. Щоб уникнути появи тріщин на стінах після ремонту потрібно закріпити стіни сталевими куточками і виробляти штукатурять по сітці. При прокладанні трас для кабелю і монтажу розеток потрібно бути гранично акуратними, так як стіни занадто тонкі і дуже небезпечно руйнувати лунки для підрозетників.

При заміні вікон треба бути гранично уважними, потрібно переконатися, що їх контур під підвіконням і по периметру укосів утеплений. Довіряти установку вікон професіоналам.

Що стосується санвузли, то якщо він не поєднаний, то правильним рішенням буде об'єднати туалет з ванною. Збільшити санвузол можна і за рахунок коридору, але перепланування повинні робити досвідчені та грамотні фахівці, а також потрібно отримати дозвіл від комунальних служб. Якщо стіни не несуть і не заподіють ніякої шкоди зовнішньому вигляду конструкції і будівлі стійкості, можна сміливо робити перепланування Вашої квартири. Так як квартира має маленьких розмірів кухню, прекрасним рішенням буде розширити простір-це об'єднати вітальню з кухнею.


Объединение гостиной с кухней

Це додасть небагато простору для розміщення необхідних для життя предметів інтер'єру. Також потрібно потурбуватися про те, щоб у квартирі завжди циркулював свіже повітря і щоб запахи з кухні не доходили і в житлові кімнати квартири. Важливо грамотно підібрати кухонні меблі, вона повинна бути одночасно компактною і місткою. Краще вибирати меблі з вже вбудованою побутовою технікою.

Обов'язково потрібно заздалегідь до проведення ремонту визначитися, якою Ви хочете бачити квартиру, які декоративні елементи будите використовувати і яку структур шпалер виберете. У маленьких квартирах виграшно виглядають дзеркальні поверхні, які візуально розширюють простір.

Виконавши дизайн та оздоблення в «хрущовці», можна кардинально перетворити квартиру, що відвідувачі будуть приємно здивовані, як така маленька «хрущовка» перетворилася в сучасну квартиру, яка нітрохи не поступається по дизайну і структурі новобудов.

Приклади перепланувань хрущовок


Схема планировки


Дизайн однокомнатной хрущевки


План перепланировки хрущевки