Скління балкона своїми руками

Остекление балкона своими руками

Рідко хто не мріє про те, щоб перетворити свій балкон у затишну зону відпочинку, забезпечену усім необхідним для комфортного перебування в ній. Для реалізації цієї ідеї в першу чергу необхідно потурбуватися про склінні балкона своїми руками, що може вважатись першим кроком до вирішення поставленого завдання.

Перед початком робіт необхідно визначитися з типом скляного огородження, яке буде використовуватися у вас на балконі. При його виборі можливі наступні варіанти:

 1. У випадку опалювального балкона рекомендується використовувати класичний склопакет.
 2. При досить морозних зим у вашій місцевості більш підходящим буде варіант подвійного скління.
 3. В регіонах з дуже морозними зимами (з температурами нижче 30 градусів) для проведення якісного скління вам, швидше за все, буде потрібно трикамерний склопакет.

Вибір конструкції для скління балкона

Выбор конструкции для остекления

На відміну від вбудованої лоджії зі склопакетом у стандартному виконанні (аналогічним звичайному вікна), техніка скління балконів має певну специфіку. При наявності відкритих просторів з 3-х сторін балкона виникає необхідність в облаштуванні конструкції з трьох пов'язаних між собою віконних блоків. Причому тільки дві з них будуть мати надійну опору за рахунок примикання до капітальної стіни.

Крім того, зовнішній блок, відрізняється значним вагою і підвищеної парусністю, додатково повинен кріпитися до плити розташованого зверху балкона. При склінні балкона необхідно потурбуватися і про те, щоб рамна конструкція особового блоку мала достатню жорсткість. Аналогічні вимоги мають пред'являтися також і до опорного основи рами, роль якого грає в більшості випадків існуюче огорожу.

Для скління балкона ви можете використовувати рамні блоки серійного виробництва, випуск яких налагоджено на ряді профільних підприємств нашої країни. А ось безпосередньою установкою готових конструкцій ви зможете зайнятися самостійно. При покупці готового виробу можливі наступні варіанти:

 • Найпростішу конструкцію дерев'яну раму найпростіше замовити в столярній майстерні або у приватника, доповнивши її шпінгалетами, навісами та іншою необхідною фурнітурою.

Конструкции из дерева

 • Готовий віконний блок на основі металопластику обійдеться вам набагато дорожче дерев'яного. Але цей варіант скління відрізняється непоганим співвідношенням показників ціни і якості.
 • Віконні блоки з алюмінієвого профілю коштують ще дорожче, але при цьому вони прекрасно захищають балкон від вітру, шуму вулиці і негоди. Крім того, рамні конструкції з алюмінію відрізняються різними теплозахисними властивостями.

Оконный блок из алюминиевого профиля

Монтаж металопластикових рами своїми руками

Розглянемо, як відбувається установка готової металопластикової рами. Відразу відзначимо, що будь-які конструкції подібного типу (за винятком невеликих деталей) встановлюються аналогічним чином.

Монтаж рамных блоков

Також зверніть увагу на те, що при значній вазі самої рами скління балкона пов'язано з певними труднощами, яких не вдалося уникнути навіть при наявності помічника (напарника).

Зверніть увагу! Перед проведенням складальних операцій рекомендується демонтувати склопакети з блоків, що помітно полегшить їх вагу і значно спростить всі операції по монтажу.

Удаление стеклопакетов из блоков

Для звільнення склопакетів необхідно акуратно підчепити пластиковий штапик за допомогою викрутки з тонким жалом, а потім видалити його з рами. Після зняття з рами всіх наявних на ній штапиків скло можна буде видалити без особливих зусиль. Можливо, вам допоможе інформація з нашої статті "Як вийняти склопакет з рами".

Зверніть увагу! Щоб уникнути поранення об гострі кромки під час зняття скла необхідно потурбуватися про захист рук (можна використовувати рукавички з міцного матеріалу).

По завершенні демонтажу скла оголені бокові рами слід встановити в балконних отворах з одночасним кріпленням їх до стіни, огорожі і верхньої перемички. Центральна рама фіксується в отворі, утвореному бічними частинами, огорожею і карнизом верхнього балкона за допомогою заздалегідь підготовлених металевих пластин. В якості кріпильних елементів повинні використовуватися саморізи по металу, оснащені спеціальною прес-шайбою.

Монтаж балконной рамы

Місця примикання бокових рам до стін герметизуються за допомогою монтажної піни, а потім закриваються обробним покриттям. Після цього можна буде повернути на місце зняті раніше склопакети і закріпити їх за місцем за допомогою тих же штапиків, які повинні фіксуватися в рамних пазах з деякими «натяжкою» (для їх установки ви можете скористатися звичайним гумовим молотком). Скління балкона закінчено.

Алюмінієвий профіль

Для скління балкона застосовується спеціальний алюмінієвий профіль. Це скління часто називають панорамним, хоча воно таким не є, тим не менш огляд виходить чудовий. Така конструкція дозволяє по-різному влаштовувати конструкцію вікон, роблячи їх як розсувними, так і орними. На верхніх і нижніх направляючих збираються секції скління, які встановлюються вертикальні стійки. Виходить отвір, в який вставляється рама. Вона фіксується за допомогою замків і засувок.

Для такого скління важливо щоб дотримувалася точна горизонтальність як верхнього, так і нижнього перекриття. Завдяки невеликій вазі конструкції (близько 20 кг на п/м), таке скління добре застосовувати для конструкції з виносом. Недоліком цього виду скління є те, що воно не енергоємне, тобто тепло утримуватися не буде. Отже, алюмінієвий профіль застосуємо тільки для неутеплених балконів. Таке скління холодне.

Скління на металевій рамі

Таке скління не є чимось новим, так як цю технологію використовували ще в радянські часи. Старше покоління людей пам'ятає, як це виглядало безглуздо, тому що кожен винаходив те, що йому було завгодно, в залежності від фінансових можливостей. Через деякий час така рама іржавіла, і терпляче чекала того моменту, коли її пофарбують, що було вельми складно.

З появою нових, більш сучасних матеріалів металеві конструкції перестали користуватися попитом. Зараз же далеко не кожен може дозволити собі великі витрати на облаштування балкона у зв'язку подорожчанням будівельних матеріалів, тому попит на більш дешеву металеву конструкцію скління знову зріс, тим більше що з'явилися гарні фарби для металу. Великою перевагою такої конструкції є те, що в отриману раму можна вставляти дерев'яні вікна, так і цілісні скла.

Зварювальні роботи становлять підвищену пожежонебезпеку. Тому приберіть всі легкозаймисті предмети і приготуйте відро з водою. Якщо під вами є сусіди, то знайте, що бризки зварювання можуть підпалити, або пошкодити речі, що знаходяться на їхньому балконі. Попередьте сусідів про майбутні зварювальних роботах.

Збивати окалину з місця зварювання можна лише після того, як вона охолоне! Це потрібно для того, щоб уникнути пошкодження органів зору.

Порядок виконання робіт

Цілком природно, що, задумавши захистити балкон від негоди, ніхто не стане залишати незахищеною нижню його частину. Тому насамперед потрібно закрити огорожу. Якщо зсередини буде встановлюватися оздоблення, то потрібно захистити її від попадання вологи. Для цього зовнішню частину огорожі найкраще зашити сайдингом. В цьому випадку потрібно зробити дерев'яну обрешітку, до якої буде кріпитися цей обшивочний матеріал.

Зверніть увагу! Для внутрішньої обшивки балкона потрібно використовувати тільки вологостійкі матеріали.

Закінчивши з обшивкою, можна приступати до скління. Спочатку треба зварити задню раму, яка виготовляється з куточка 40×40 мм і кріпиться до стіни. Потім виготовляються укоси і поперечки, які потрібно приварити до рами. З'єднавши раму з козирком або верхнім перекриттям слід домогтися правильного розподілу вагового навантаження, тому таке скління може навантажувати балконну плиту навіть менше, ніж металопластикове засклення. Оскільки сайдинг можна пошкодити при проведенні зварювальних робіт, то його треба захистити, або встановити перед заскленням. Після скління кріпити сайдинг можна буде, тільки перебуваючи зовні балкона.

Фарбування

Зверніть увагу! Якщо рама буде кріпитися за допомогою болтових з'єднань, то її можна пофарбувати заздалегідь. Під час приварювання рами, фарбувати її потрібно після установки.

У металевої рами є не дуже гарна риса - труднощі в подальшому зовнішньому догляді за нею. Тому про це треба думати заздалегідь, і не залишати роботи «на потім». Звернемо увагу на те, що потрібно зробити в першу чергу:

 1. Видаліть окалину з усіх зварювальних швів.
 2. Якщо під окалиною не був помічений непроваренный шов, то заваріть його і знову збийте окалину.
 3. Очистіть метал від іржі. Зробити це можна за допомогою болгарки зі спеціальною насадкою, або щіткою по металу.
 4. Якщо залишилися важкодоступні місця, то змочіть їх спеціальною рідиною для видалення іржі і знову зачистьте.
 5. Раму потрібно знежирити, протерши знежирювачем, розчинником або ацетоном. Виконуйте ці роботи в гумових рукавичках, так як ці рідини не тільки сушать руки, але і вбираються через них в організм.
 6. Фарба потрібна тільки якісна. Скористайтеся акриловою емаллю для ванн - таке покриття надійно захистить від іржі, а вид вийде не гірше, ніж у рами ПВХ.

Тепер раму можна склити і користуватися їй.

На закінчення відзначимо, що до практичного здійснення всіх описаних вище процедур рекомендується приступати лише після уважного вивчення матеріалів про те, як склити лоджію своїми руками.

Фото заскленого балкона

Уютный остекленный балкон

Почти жилая комната на балконе

Безрамное остекление

Оранжерея на балконеЕще один уютный уголок на балконе

Место отдыха на теплом балконе

Відео

У цьому ролику зібрані корисні рекомендації по склінню звичайного малогабаритного балкона.