Оздоблення арок декоративним каменем


Отделка арок декоративным камнем

Надати квартирі або заміському будинку індивідуальності можна різними способами. Проте якщо у вас в наявності є досить великий зал, можете замінити звичну (і тому звичайну) двері в нього гарною і широкою аркою.

Однак сама по собі арка не стане прикрасою приміщення, якщо не додати їй якоїсь «родзинки». З цією роллю непогано справляється оздоблення арок декоративним каменем.

Декоративний камінь


Камень декоративный

Штучний і натуральний декоративний камінь найчастіше використовується для зовнішнього облицювання будівель і споруд, а ще він прекрасно виконує покладені на нього функції захисту будівлі від впливу зовнішнього середовища. При цьому він також є улюбленим матеріалом дизайнерів, завданням яких є додання фасаду будівель відповідності певному архітектурному стилю.

А ось всередині приміщення захисні функції декоративного каменю абсолютно не важливі. І тут на перше місце виходить його зовнішній вигляд, фактура і, звичайно ж, розмір. Тому натуральні природні декоративні облицювальні камені (такі як фельзит, піщаник, граніт, вапняк, мармур, черепашник і сланець) використовуються в інтер'єрі приміщень дуже дозовано, що дозволяє підкреслити не тільки обрамований ними предмет, але і дозволяє привернути увагу і до самого каменю.


Декоративный камень в отделке арки

У свою чергу штучно створені декоративні камені лише повторюють собою структуру і забарвлення натуральних каменів, володіючи при цьому однією безперечною перевагою - більш низькою вартістю в порівнянні зі своїми «прабатьками».

Арки


Арки в интерьере

Якщо заглянути в словник, то можна дізнатися, що арка вважається архітектурним елементом, що мають криволінійну форму, і виконує роль перекриття отвору (як наскрізного, так і глухого). На думку істориків, перші арки з'явилися ще в Давньому Сході приблизно в II тисячолітті до нашої ери, а потім звідти «перебралися» в архітектуру Стародавнього Риму.

Настільки поважний вік арок не дозволяє точно визначити причину їх появи. Можливо, вони з самого початку вважалися лише приємним окрасою зведених будівель. І лише окремо стоять арки (тобто зведені поза будівель і представляють собою самостійні споруди) несли ще й додатковий смисл, будучи місцем переходу з одного простору в інше.

Досить тривалий час арки виготовляли лише з двох видів матеріалу: каменю та цегли. У наші дні арку всередині будівлі можна створити як з гіпсокартону, так і використовуючи фанеру, дерево, ДСП, ДВП або OSB плити.

Хід роботи по обробці арки каменем


Ход работы по отделке арки

 • Починати обробку арки декоративним каменем слід з ретельної підготовки поверхні. Всі нерівності на ній необхідно зашпаклювати, а потім (після висихання шпаклівки), обробити грунтовкою.
 • Підготуйте розчин, на який будете укладати камінь (як варіант, для оздоблення арки легким декоративним каменем можна використовувати рідкі цвяхи).
  Зверніть увагу! Перед роботою обов'язково прочитайте інструкцію на упаковці з сухою сумішшю - це допоможе уникнути в подальшому таких небажаних сюрпризів, як відпали кам'яні плитки.
 • Камені слід укладати знизу вгору, починаючи зі стику прорізу арки і стіни, залишаючи між окремими каменями проміжок у 4-5 мм («шов»). Якщо ви придбали спеціальні «кутові» каміння, їх також слід укладати, починаючи знизу арки. У тих випадках, коли у вас тільки звичайні плоскі камені, на кутовому стику укладайте їх внахлест, щоб пізніше не займатися вирівнюванням кута.
 • При укладанні каменів обов'язково перевіряйте їх горизонтальність.
 • На дузі арки камені слід попередньо обрізати (точно витримавши радіус арки). Обрізати декоративний камінь можна за допомогою кусачок (їх застосовують для роботи з плиткою) або спеціальної кутової шліфувальної машинки.
 • Обрізані зрізи обов'язково зашліфуйте. Використовувати для цих цілей можна напилок по каменю.
 • Після того, як ви закінчите обробку арки декоративним каменем, буде необхідно дочекатися повного висихання розчину.
 • Потім слід підготувати спеціальну затірку (дійте за інструкцією до неї) і «шприц» для заповнення швів. Якщо «шприца» у вас немає, візьміть квадратний шматок поліетилену, складіть його конусом і з допомогою скотча закріпіть його краї, щоб він не розвертався. Обріжте кінчик «конуса» строго за розміром шва між каменями.
 • Покладіть в «шприц» або «конус» затірку і, акуратно видавлюючи її, заповніть «шви» (товщина укладається затірки не повинна бути менше 5 мм). Слідкуйте, щоб вона не потрапила на лицьову поверхню каменю.
 • Трохи почекайте (затирка повинна почати «схоплюватися») і розрівняйте її.

Виконана за даної технології оздоблення арок декоративним каменем дозволить вам милуватися виконаною роботою довгі роки (без прояву шкоди її станом і зовнішнім виглядом).

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролики, присвячені технології укладання декоративного каменю.

З цього відео ви дізнаєтеся, як затирати шви при обробці декоративним каменем.