Оздоблення стін ламінатом своїми руками


Отделка стен ламинатом

Використання натурального дерева та МДФ панелей для обробки стін здатне надати будь-якому приміщенню елегантний і респектабельний вигляд, однак ціна на ці матеріали надзвичайно висока і дозволити собі такі витрати можуть небагато. Альтернативою дорогим настінним покриттям може стати ламінат, причому для цих цілей цілком підходять найдорожчі його види.

Кілька аргументів на користь обробки стін ламінатом


Плюсы отделки стен ламинатом

Оздоблення стін ламінатом своїми руками - завдання, з якої з легкістю впорається будь-майстер. Основними аргументами на користь застосування ламінату для обшивки стін є:

 • цінова доступність;
 • чудові зовнішні дані матеріалу, що імітує структуру і вид натуральної деревини;
 • багатство вибору кольорів і фактур;
 • чудові гігієнічні та екологічні характеристики;
 • практичність і функціональність;
 • простота монтажу та експлуатації.

Відсутність зовнішніх впливів і мінімальне навантаження на поверхню стін дозволяє ламінату протягом тривалого часу в повній мірі зберігати всі свої функціональні і естетичні властивості.

Обмеження на використання ламінату для обробки стін


Ограничения на использование ламината

Незважаючи на те, що ламінат чудово вписується в будь-який інтер'єр, існують деякі обмеження на його застосування в якості матеріалу для обробки стін, а саме:

 • надлишкова вологість повітря;
 • різка зміна температурних режимів.

Від надлишку вологи і різких перепадів температури ламінат може розпухнути і пожолобитися, тому для обробки стін в санвузлах, на балконах, в підвальних приміщеннях він не підходить.


Ламинат на стенах кухни

З обережністю потрібно використовувати ламінат для обробки кухонь, так як різкі коливання температур у них досить часте явище. Відхилення температури від санітарних норм у передпокоях зазвичай носять короткочасний характер, а значить, застосування ламінату для їх обробки нічим не обмежена.


Ламинат на стене в гостиной

В віталень і житлових кімнатах ламінатом зазвичай відбуваються фрагменти стін, щоб сконцентрувати увагу на певних зонах і додати інтер'єру індивідуальність. В якості оздоблювального матеріалу ламінат надає необмежені можливості для творчого самовираження і втілення в інтер'єр самих сміливих ідей і фантазій.

Способи монтажу ламінату на стіни

Оздоблення стін ламінатом своїми руками вимагає ретельної підготовки та акуратності. Для початку слід визначитися зі способом монтажу.

Укладання ламінату на стіну можна робити:

 • на клей - ламінат укладається на рівну гладку стіну без штукатурки з допомогою клею або рідких цвяхів;
 • на обрешітку - з рейок і брусків на стіні будується каркас, на який згодом кріпиться ламінат.


Клей для монтажа ламината

Монтаж ламінату з допомогою обрешітки дозволяє встановити додаткову ізоляцію, проте в художньому плані можливості цього способу дещо обмежені.


Обрешетка на стене

Укладання ламінату на клей відкриває широкі можливості для створення різноманітних композицій. Але в цьому випадку поверхню стіни необхідно як слід підготувати - ретельно вирівняти і добре висушити.

Вибір ламінату для обробки стін


Выбор ламината для отделки стен

Вибір ламінату для обробки стін залежить від способу його укладання:

 • клейовий ламінат для укладання на обрешітку не годиться, так як площа контакту з поверхнею при цьому способі укладання занадто мала, а отже, надійність зчеплення буде недостатньою;
 • шпунтовый ламінат можна укладати на клей і на обрешітку, фіксуючи ламелі цвяхами або дужками в канавку шпунта за аналогією з кріпленням вагонки;
 • кликовый ламінат має порівняно зі шпунтом більш досконалий замок, що дозволяє надійно кріпити до дерев'яної обрешітки за допомогою клею, додатково до клею можна використовувати гвоздики, забиваючи їх в канавки замку.


Ламинат для отделки стен

Зверніть увагу! При виборі ламінату має значення в горизонтальному або вертикальному напрямку буде проводитися його укладання.

При горизонтальній укладці ламелей напруга на кріплення багаторазово зростає, тому потрібно використовувати матеріал з більш надійними замками, намагаючись рівномірно розподілити навантаження по площі облицювання. Якщо укладати ламінат на стіну вертикально, то значно розширюються можливості використання різних видів цього покриття.

Послідовність дій


Последовательность действий при укладке

Безпосередньо обробка стін ламінатом своїми руками проводиться в тій же послідовності, що і укладання підлогового покриття:

 • матеріал заздалегідь заноситься в приміщення, щоб пройти акліматизацію;
 • готується поверхню для укладання;
 • виконується розкрій;
 • проводиться укладання ламінату і кріплення плінтусів.

Як показує практика, обшивку стін ламінатом здатний виконати самостійно навіть початківець майстер.

Відео

Пропонуємо вашій увазі ролик, в якому схематично показаний процес монтажу ламінату на обрешітку.

А ця серія роликів продемонструє реальний хід робіт по обробці стін ламінатом.