Відкатні ворота своїми руками

Откатные ворота своими руками

Ще не так давно організація на ділянці воріт була недозволеною розкішшю через дорожнечу як деталей, як і робіт по установці і монтажу. Однак сьогодні відкатні ворота перестали бути чимось недосяжним і можуть зустрічатися на будь-якій ділянці. До того ж зробити відкатні ворота своїми руками стало можливим завдяки точним інструкцій фахівців в Інтернеті.

Пристрій відкатних воріт

Устройство откатных ворот

Відкатні ворота являють собою зсувну конструкцію з:

 • Безпосередньо полотна воріт, закріпленого на напрямних з металопрофілю.
 • Противаги.
 • Роликових візків для управління воротами.
 • Уловлювачів і додаткових, підтримуючих роликів.

Схема откатных ворот

На сьогоднішній день не представляє праці самостійно встановити відкатні ворота своїми руками: в багатьох будівельних магазинах або ринках можна придбати готові комплекти відповідної фурнітури для зведення зсувних воріт певної ширини прорізу. Профлисти і металеві профілі, а також кріпильні елементи купуються самостійно.

Що потрібно для монтажу воріт

Обустройство откатных ворот

Після придбання потрібного комплекту можна приступати до монтажу зсувних воріт. Для цього потрібно:

 • Будівельний рівень, рулетка, викрутки, плотницький куточок.
 • Перфоратор, шліфувальна машинка, зварювальний апарат.
 • Кувалда, лопата, земляний бур, мініатюрна бетономішалка, засоби індивідуального захисту: стерильна маска і захисні окуляри.
 • Крім металевого профілю різного розміру і профлиста потрібно придбати швелер і кріпильні елементи: саморізи для покрівлі, арматуру у вигляді металевих брусів з діаметром 12-15 мм, захисну фарба для металевих деталей відкатних воріт.
 • Цемент, гравій і пісок.

Підготовка до установки відкатних воріт

Подготовка к установке ворот

Спочатку визначається місце розташування воріт так, щоб вистачило місця як для самих воріт, так і для обов'язкового противаги.

Зверніть увагу! Довжина противаги становить половину від довжини отвору.

Розраховуючи необхідну кількість профлиста для відкатних воріт, потрібно мати на увазі не тільки розмір отвору, але і противага. Він також повинен бути обшитий обраним будівельним матеріалом для воріт. Сьогодні популярним є профільований лист.

Перед придбанням металевого профілю потрібно вибрати одну з можливих конструкцій рами для відкатних воріт. Це може бути 4 відрізка металопрофілю, прикріплених по периметру воріт; або ж більш часта обрешітка.

Установка відкатних воріт

Рама откатных ворот

 1. Відкатні ворота своїми руками вимагають правильно облаштованого фундаменту з обов'язковим армуванням. Крім того, нижня напрямна рухається за рахунок візки з коліщатками і допоміжного ролика на краю полотна воріт, що вимагає ідеально рівної поверхні. Її може забезпечити виготовлення фундаменту і рівною бетонної площадки на рівні грунту.
 2. Для фундаменту потрібно підготувати траншею глибиною від 60 до 100 см, організувати піщано-гравійну подушку і обов'язково армувати основу за допомогою металевих прутів. Одночасно з підготовкою фундаменту для воріт бетонуються основні стовпи на відстані, що дорівнює розміру отвору. Там, де буде знаходитися противагу, готується майданчик для руху роликових візків: до швелеру знизу приварюється арматура, і конструкція поміщається в заготовлену траншею так, щоб швелер виявився на рівні грунту і решти бетонної основи під ворота.
 3. На рівній площадці здійснюється складання рами воріт і одночасно - противаги. Придбаний металевий профіль більшого розміру розрізається на відрізки, рівні висоті і довжині як воріт, так і противаги. Вони зварюються в міцний каркас. Потім проводиться решетування воріт і противаги металопрофілем меншого розміру. Вся конструкція шліфується і фарбується захисною фарбою, що запобігає виникнення іржі.
 4. На готову раму кріпиться вибраний будівельний матеріал, наприклад, профільований лист. Він фіксується за допомогою саморезов з кроком не більше 20-30 див.
 5. За заздалегідь розрахованим рівнем нижнього краю воріт напрямна кріпиться. У неї з'являються ролики і встановлюється полотно воріт. На швелері фіксуються роликові візки так, щоб ворота вільно закривалися і повністю відкривалися. Фахівці рекомендують приварювати візки тільки після тестового відкриття і закриття воріт.
 6. На стовп, до якого буде рухатися полотно воріт, потрібно встановити вловлювачі, які будуть надійно фіксувати закриті ворота і утримувати їх на місці. Якщо в якості опорного стовпа виступає металевий профіль, то уловлювач кріпиться безпосередньо до нього. Якщо ж опорний стовп виконаний з цегли або дерева, потрібно з допомогою анкера або дюбелів надійно встановити вловлювачі - як зверху, так і знизу.
 7. Якщо планується автоматизація воріт, то ще на етапі проектування слід подумати про розміщення силових кабелів, а також керуючих елементів. Остаточне кріплення автоматики також повинен проводитися після остаточного тестування.

Фото

Каркас ворот

Ворота с декоративными элементами

Ворота из дерева

Откатные автоматические ворота

Откатные ворота из профнастила

Відео

Пропонуємо вашій увазі схематичне інструкцію з монтажу воріт.