Відливи для даху своїми руками


Отливы для крыши своими руками

Спеціальні відливи для відводу води, що є обов'язковим елементом сучасних покрівельних покриттів, дозволяють ефективно захистити покрівлю від попадання в неї вологи, а також уберегтися від протікання та інших неприємних явищ, що викликають руйнування стін будівлі.

У цій статті ви зможете ознайомитися з тим, що являють собою відливи, які їх різновиди використовуються сьогодні в будівництві, а також з тим, як можна виготовити відливи для даху своїми руками.

Види відливів для даху

Відливи для покрівлі можуть виготовлятися з різних матеріалів і мати довільну форму, що відповідає їх основним функціональним призначенням. Згідно з матеріалом, використовуваним при їх виготовленні, всі ці зливні конструкції підрозділяються на наступні види:

  • відливи, виготовляються з листової оцинкованої сталі (товщиною близько 1 мм) з додатковим покриттям з пурала, пластізола або поліестеру. Додаткове покриття дозволяє приглушити звук від падіння дощових крапель, знижуючи при цьому загальний рівень шуму;


Отливы из оцинкованной стали

  • відливи з алюмінієвих заготовок товщиною 0,8-1 мм, які в цілях захисту від корозії покриваються з обох сторін спеціальним лаком;


Отливы из меди

  • відливи з міді з покриттям, отриманим в результаті її латунирования (оксидування). Такі сливи відрізняються завидною довговічністю, високою надійністю і привабливим зовнішнім виглядом, при цьому вартість їх відносно велика;
  • вироби з полімерів класу поліестерів і пластизолов. Завдяки прекрасним характеристикам (висока міцність, мала вага, стійкість до сонячного випромінювання і хімічних впливів і т. п.) такі відливи користуються в наш час високим попитом на ринку будівельних виробів.


Пластиковые отливы

Що стосується форми відливів, то незалежно від виду використовуваного матеріалу всі вони виготовляються, як правило, у вигляді жолоба заданої глибини і оснащуються спеціальними кріпильними кронштейнами.

Способи монтажу


Монтаж отливов

Найбільш простим варіантом виготовлення відливів для даху своїми руками є використання стандартної металевої труби діаметром не менше 160 мм, яка просто розрізається уздовж на дві рівні частини.

Два жолоби, які ви отримуєте в результаті такого розрізання, потрібно буде обробити відповідним чином, тобто пофарбувати в потрібний колір і нанести на них захисне покриття, виготовлене на основі поліестеру або пурала.


Трубы для изготовления отливов

Для виготовлення відливів більш складної форми (прямокутної, наприклад) вам знадобиться лист металу певного розміру завтовшки не менше 0,7 міліметрів. Крім того, знадобиться ручної листозгинальний верстат, який можна придбати в наші дні зовсім недорого в будь-якому магазині спеціального будівельного обладнання.

Металеву заготовку необхідно розкроїти на смуги завдовжки близько трьох метрів і шириною, що дорівнює периметру готового відливу (з урахуванням припуску близько 10-15%). Фрагмент зазвичай проводиться із застосуванням спеціального ріжучого інструменту (дискової пилки або «болгарки»).


Разрезание метала для отливов

Після підготовки металевих смуг їх слід пропустити через верстат, який заздалегідь налаштовується на потрібний контур відливу. В результаті прокатування через спеціальні валики, підготовлені раніше смуги, перетворяться в готовий відлив для даху. На завершення підготовчих операцій вам залишиться лише покрити внутрішні частини готових деталей яким-небудь антикорозійною речовиною (пластізолом, наприклад) і пофарбувати їх зовнішні поверхні у вибраний вами колір.

Після цього ви можете приступати до виконання основних монтажних робіт, що здійснюються, як правило, в такому порядку:

  • Насамперед, слід встановити кронштейни, необхідні для кріплення виготовлених вами відливів. Кронштейни монтуються зазвичай з кроком не перевищує 50-60 см; при цьому необхідно витримувати невеликий ухил у бік стоку, який становить приблизно три міліметри на метр довжини.


Кронштейн для отливов

  • При закріпленні відливів на кромці даху використовуються спеціальні гумові прокладки товщиною близько 1,5-2 міліметри, службовці для захисту поверхні виробу від можливих пошкоджень.
  • Особливо звернемо вашу увагу на ту обставину, що встановлення відливів слід виробляти до укладання на дах гідроізоляційного покриття, що дозволить вам закріплювати кронштейни під них прямо до мауерлату, який після облаштування гідроізоляції буде повністю закритий шаром матеріалу.


Проверка отливов

По завершенні всіх операцій по закріпленню водостоків (відливів) необхідно провести контрольну перевірку їх працездатності, для чого по тільки що змонтованого жолобу запускається потік води. У тому випадку, якщо установка відливів проведена з дотриманням всіх правил - вони повинні безперешкодно пропускати через себе навіть значні водні потоки.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому показано процес монтажу системи водовідведення.