Отмостка з тротуарної плитки своїми руками

Отмостка тротуарной плиткой своими руками

Термін служби приватного будинку багато в чому залежить від наявності вимощення навколо нього. Отмостка з тротуарної плитки попереджає попадання вологи в область фундаменту, а також захищає останній від промерзання, запобігаючи таким чином деформацію основи будинку. У даній статті ми розповімо як зробити вимощення з тротуарної плитки своїми руками.

Види вимощення навколо будинку:

 1. Утрамбований грунт.
 2. Щебінка, утрамбована зверху грунту.
 3. Бетонна суміш.
 4. Тротуарна плитка або бруківка.

Отмостка у дома

Зверніть увагу! Перші два види вимощення не вимагають багато зусиль або вкладень, однак і не є довгостроковим рішенням для приватного будинку. Через сезонних опадів глина або утрамбований щебінь будуть вимиватися, деформуючи таким чином утрамбовану поверхню грунту.

Бетонне вимощення важко створити самостійно. Неправильно замішана, бетонна суміш з часом може покритися тріщинами, які доведеться регулярно закладати.

Тротуарна плитка в якості будівельного матеріалу ідеально підходить для:

 • По-перше, це досить недорогий варіант для обробки простору навколо будинку.
 • По-друге, різні розміри плитки, а також широкий вибір колірної гамми дозволяють створити унікальний варіант вимощення: наприклад, в тих же тонах, що і фасад будівлі.
 • По-третє, укласти плитку можна самостійно в короткі терміни.

Вибір плитки

Выбор плитки для отмостки

При виборі тієї чи іншої тротуарної плитки потрібно пам'ятати про наступні нюанси:

 • Придбавати та використовувати для організації вимощення навколо будинку краще вібропресовану плитку. Вона не має підробок, так як для її виробництва потрібне серйозне промислове обладнання. Інша різновид тротуарної плитки - вібролітая - навпаки, легко може бути підроблена шахраями.
 • Рекомендується попередньо скласти план розташування плиток для того, щоб вийшов відповідний малюнок, якщо використовуються різнокольорові елементи.
 • Вважається нормою розташування вимощення таким чином, щоб краю звису даху були більше на 10-20 див.

Слои отмостки

Для укладання тротуарної плитки в якості вимощення навколо будинку знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • Тротуарна плитка, бордюр для неї.
 • Мотузка і кілочки, рулетка, будівельний рівень, герметик.
 • Пісок, щебінь, цемент.
 • Глина, геотекстиль.
 • При необхідності - труби для організації водостоку.

Технологія укладання тротуарної плитки в якості вимощення

Укладка отмостки

 1. Спочатку потрібно відміряти потрібну ширину майбутньої вимощення: її значення залежить від ширини вибраної плитки і бордюру. За допомогою рулетки, кілочків і мотузки потрібно намітити площа для роботи.
 2. На розміченій території потрібно зняти грунт на глибину від 30 до 40 см - залежно від типу грунту. Отмостка обов'язково повинна мати невеликий схил, щоб відводити воду від будинку. Досить ухилу в 2 см на 1 м.
 3. Залежно від типу ґрунту потрібно додати на очищену територію глину. Якщо грунт і так глинистий, то потрібно знімати на 5-10 см менше. Верхній слон глини ретельно утрамбовують.
 4. У підготовлену траншею потрібно укласти шар гідроізоляції, причому таким чином, щоб його краю виходили за межі траншеї з обох сторін. На гідроізоляційний шар потрібно насипати близько 5 см піску, розрівняти і пролити його.
 5. При необхідності потрібно укласти в підготовленому місці труби для відводу води. Поверх них на пісок потрібно насипати щебінь і розрівняти.
 6. На щебінь укладають геотекстиль, зверху - 10 см піску. Його необхідно пролити і утрамбувати. На пісок можна починати укладати тротуарну плитку. Першим по зовнішньому краю траншеї поміщається бордюр по всьому периметру майбутньої вимощення.

Уклон отмостки

Використання бордюру дозволяє надати всієї конструкції вимощення закінчений вигляд. Крім того, бордюр обмежує місце укладання плитки таким чином, що вона не буде роз'їжджатися на схилі.

 1. Для рівного укладання тротуарної плитки потрібно використовувати дерев'яний молоток. З його допомогою плитка злегка встановлюється в підготовлений пісок. Щоб уникнути розколу плитки бажано в якості прокладки між плиткою і молотком використовувати тонкий шматок деревини. За допомогою будівельного рівня можна перевірити збереження ухилу покладеної плитки.
 2. У межплиточное простір потрібно насипати пісок і з допомогою лійки пролити його. Однак для більшої міцності в пісок, призначений для заповнення міжплиточних простору, потрібно додати цемент. Після проливки водою бетонна суміш затвердіє.

Укладка плитки

Зверніть увагу! У тому випадку, якщо планується укласти нову вимощення на місце старої, потрібно провести підготовчі роботи з видалення старої тротуарної плитки або іншого будівельного матеріалу, використаного в якості вимощення навколо приватного будинку.

Під час видалення старого будівельного матеріалу рекомендується ретельно очистити цоколь будинку для подальшого укладання гідроізоляції.

Відео

У цьому ролику даються практичні поради по влаштуванню відмостки з тротуарної плитки.