Опалення басейну своїми руками


Отопление бассейна своими руками

Відкритий або закритий, маленький чи великий, басейн сьогодні є практично на кожній присадибній ділянці заміського будинку. Одні використовуються лише в теплу пору року, а інші призначені для цілорічної експлуатації. Поговоримо про те, як зробити оптимальне опалення басейну своїми руками, щоб можна було почувати себе комфортно при будь-якій температурі повітря на вулиці.

Опалення критого басейну включає в себе дві системи: підігрів води і нагрівання повітря. Розглянемо організацію обох складових окремо.

Прогрів приміщення

У басейні закритого типу для комфортного перебування необхідно підтримувати температуру повітря вище на 2-3 градуси температури води.

Зверніть увагу! Щоб у приміщенні не утворювався конденсат і не було душно, показник вологості повинен бути в межах від 50 до 60%.

Для обігріву повітря в приміщенні закритого басейну використовують ті ж системи, якими опалюється будинок. При влаштуванні басейну в самому будинку контур опалення доводять до приміщення. Радіатори краще встановлювати вздовж зовнішніх стін, під вікнами.


Инфракрасное отопление бассейна

Для зовнішнього обігріву можна використовувати інфрачервоні системи опалення. Ними можна ефективно обігрівати майданчик, що примикає до басейну.

Ефективний обігрів забезпечують вбудовані в підлогу або настінні конвектори. Використовуючи підлогові моделі обладнання, перевагу потрібно віддавати конвектори з примусовою вентиляцією.


Настенный конвектор

Зручно і комфортно в басейні ви будете себе почувати, якщо нижня зона басейну буде такою ж теплою, як і верхня. Допоможуть в цьому вам теплі підлоги, які стануть головним джерелом тепла. Як допоміжне обладнання можуть бути встановлені радіатори або фанкойли. Спочатку на підлогове перекриття потрібно укласти шар теплоізоляційного матеріалу, а потім на однаковій відстані один від одного укладаються труби для гарячої води, об'єднуючи їх в один контур. Після завершення монтажу трубопроводу виконується бетонна стяжка підлоги.


Оборудование теплых полов

В якості підлогового покриття краще всього використовувати керамічну плитку. Вона володіє максимальною тепловіддачею. Трохи менші показники у підлог, покритих ковроліном або лінолеумом. Не рекомендується використовувати дерев'яне покриття з-за низької теплопередачі і можливого швидкого розсихання.

При влаштуванні теплої підлоги використовують полімерні труби. Працювати з ними легко і просто. З'єднання виходять якісними і надійними. Підлога в басейні прослужить вам більше 50 років. Ефективне опалення басейну своїми руками - це правильно підібраний котел, якісний монтаж опалювальної системи.

Підігрів води


Система очистки и подогрева воды

Комфортна температура води в басейні для малюків повинна бути не нижче 28 градусів, а для дорослих - 24 градуси. Підтримувати необхідну температуру води великих обсягів краще всього за допомогою теплообмінника. За зовнішнім виглядом апарат нагадує велику колбу в якій циркулює теплоносій.


Теплообменник для бассейна

Для якісної роботи прилад підключають до пристрою підігріву води або до системи опалення будинку. Безперервна подача гарячої води в басейн забезпечується перерозподілом тепла при циркуляції теплоносія.


Подогрев воды в бассейне

Для отримання максимального ефекту необхідно встановити автоматичний блок управління і тепловий датчик. Щоб правильно налаштувати роботу системи управління, обов'язково прочитайте прикладену інструкцію.

Для басейнів невеликих розмірів краще використовувати електричний підігрів води:

  • Вода з водопостачання подається в спеціальний відсік, обладнаний електричною системою підігріву.
  • Потужність Тенів, що входять в систему підігріву, вибирають такою, щоб температура води в басейні підтримувалась на необхідному рівні. Розрахунок проводиться на стадії проектування будівництва басейну.
  • Вода спочатку проходить через працюють Тени, прогрівається і потім надходить в чашу басейну.


Электронагреватель для воды

При влаштуванні електричного підігріву води необхідно оформити документи на подачу до ділянки додаткової потужності електроенергії. Без хорошого запасу надійності прокладається проводки і гарантованої подачі необхідної потужності підігрів води в басейні електричною системою просто неможливий.

Для підігріву води в чаші басейну використовують також печі та котли, що працюють на різних видах палива. Якщо у вас вдома вже є така система, її можна просто розширити або встановити окремий котел для басейну.

Зверніть увагу! Для установки котла необхідно мати дозвільні документи на виконання таких робіт. Без узгодження з газової конторою підключати котел не можна. Основна вимога - якісне підключення котла до системи водопостачання і контуру опалення басейну.


Тепловой насос для бассейна

Заощадити фінанси на пристрої системи підігріву води в чаші басейну можна, встановивши нові сучасні системи, які отримують енергію із зовнішнього середовища. До таких систем відносяться гідро - і геотермальні теплові насоси, сонячні колектори.

Теплові насоси забирають тепло з придонного шару або глибинних шарів. Необхідно бурити свердловину, щоб опустити в неї зонд для забору теплоносія. Тепловий насос використовують в основному для підігріву води в чаші в літній час.


Солнечный коллектор

Встановивши сонячний колектор, ви будете отримувати енергію від сонячних променів в будь-який час року. Система скляних труб, об'єднаних в один контур, нагріваючись, передає теплову енергію в теплообмінник. Звідти підігріта вода надходить в чашу басейну.

Більше про переваги сонячних колекторів ви дізнаєтеся з цього відео.

Займаючись проектуванням опалювальної системи басейну і вибираючи для цього обладнання, потрібно враховувати обсяги тепла, необхідного для всіх споживачів в комплексі. Це підігрів води в чаші, вентиляційні системи, подача гарячої води у ванну кімнату, на кухню. Якщо під час будівництва басейну провести всі необхідні заходи по загальному утеплення приміщення, можна заощадити гроші на обігрів.

Особливо приємно відпочивати в приміщенні, побудованому і повністю обладнаному своїми руками.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому розповідається про те, як можна своїми руками зробити пристрій для підігріву води своїми руками.