Опалення дачного будинку своїми руками

17.01.2021
3 007
Admin

Отопление дачного дома

 1. Вибір системи опалення дачі
 2. Самостійне проектування опалювальної системи
 3. Вибір місця для встановлення опалювальної системи
 4. Розводка труб
 5. Відео

Останнім часом люди все частіше прагнуть стати власниками приватних заміських будинків, при цьому далеко не кожному по кишені зведення повноцінного житла придатного для постійного проживання. При цьому дачні ділянки, розташовані за межами гамірного і просоченого смогом міста є сьогодні практично у всіх.

Дача - це місце, де ви можете повноцінно розслабитися і залишитися наодинці з собою і хоча б на деякий час забути про всі турботи сучасного життя у великому місті. Навіть незважаючи на те, що дане житлове приміщення призначене для сезонного проживання, під час його проектування вам все ж варто подумати над його системою опалення, тим більше сучасні технології і матеріали дозволяють зробити її своїми руками. Поговоримо на таку важливу тему як опалення дачного будинку своїми руками.

Вибір системи опалення дачі

Выбор типа отопления

Перш ніж ви будете вивчати сучасні ринки опалювальної техніки, вам необхідно провести аналіз таких характеристик будови:

 • З якого матеріалу зведено будівлю, і який рівень пожежобезпеки воно має.
 • Відстань від вашої дачі до найближчої системи електропередач.
 • Які енергоресурси знаходяться у вашому доступності.
 • Тільки після вивчення всіх цих факторів ви можете вирішити, яке опалення дачного будинку своїми руками вам варто встановити.

Выбор котла отопления

На ринку опалювального обладнання найпопулярнішими сьогодні є котли, які бувають:

 1. Твердопаливними - їх основною сировиною для створення тепла у вашому домі служать дрова.
 2. Електричні - вони працюють безпосередньо від системи електрики.
 3. Газові - працюють як від центральної магістралі, так і з допомогою газових балонів.

Дана техніка настільки популярна і зручна в експлуатації, що люди, встановивши її, мають можливість відвідувати цілий рік свій дачний будинок і з комфортом відпочивати в ньому в будь-який час року.

Самостійне проектування опалювальної системи

Якщо ви ставитеся до тієї категорії людей, яка не довіряє вищеописаних систем, і завжди надаєте перевагу всьому природному, то відмінним рішенням організації опалення для вас може стати будівництво печі або каміна які чудово будуть опалювати ваше житлове приміщення.

Печь в дачном домике

Вирішивши звести справжню піч, вам варто дуже уважно поставитися до її розташування у вашому домі, а також дотримати всі необхідні технічні вимоги. Крім того, не можна промовчати і про те, що такі конструкції мають досить великі розміри, а дачні будинки не завжди можуть порадувати своїх власників великою кількістю вільної площі.

Вибір місця для встановлення опалювальної системи

Выбор места для установки котла

Вирішивши встановити систему опалення в дачному будинку своїми руками, вам варто почати з монтажу основного пристрою, а точніше котла. Найкращим варіантом вирішення цього питання є наявне підсобне приміщення, так як саме в ньому ви можете спроектувати додаткову систему вентиляції, яка просто необхідна.

Якщо основним паливом є вугілля або дрова, вони виділяють велику кількість сажі в процесі горіння, а тому ваш ремонт буде просто зіпсований, при цьому вам доведеться постійно дихати кіптявою.

Якщо у вас немає можливості використовувати окреме приміщення, тоді проводите монтаж опалювального котла в будь-якій кімнаті, яка не має основного призначення, наприклад коридор або комора.

Далі вам слід грамотно розрахувати кількість радіаторів опалення, які встановлюються безпосередньо під наявними у вас вікнами. Від кількості секцій залежить майбутнє тепло у вашому домі, а тому постарайтеся як можна правильніше все розрахувати. Їх монтаж не вимагає великої кількості знань, а тому навісити їх у вас не складе ніяких труднощів. Основним інструментом, який вам знадобиться, є перфоратор, а також спеціалізована фурнітура для кріплення і безпосередньо сам радіатор. Зверніть увагу на якість кріплення: він повинен бути дуже міцним для того, щоб витримати масу не тільки порожнього, але і наповненого водою радіатора.

Розводка труб

Расположение радиаторов в доме

Процес розведення є найбільш важливим і вимагає певної специфіки. Починати її слід з обробки в напрямку від опалювального котла в сторону ваших радіаторів, при цьому намагайтеся чітко дотримуватися рівень нахилу використовуваних труб. По закінченні робіт вам необхідно буде зробити обв'язку всієї системи, метод з'єднання якої безпосередньо залежить від того, з якого матеріалу виготовлені ваші труби.

Як бачите, встановити опалення дачного будинку своїми руками досить нескладно, головне, що вам необхідно, - це чітко дотримуватися всі інструкції дані виробниками, а також дотримуватися всіх технічних вимог.

Якщо ви виконаєте все так, як того вимагає технологія, що настають холоди будуть для вас не страшні.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про особливості опалення приватного будинку.

Читайте також: