Опалення дерев'яного будинку своїми руками

Отопление деревянного дома

Напевно у кожного з вас є дачний будиночок, але у більшості немає опалення. Вирішити проблему можна всілякими засобами. Самим актуальним варіантом завжди було і залишається водяне опалення. Чому саме водяне опалення, а не електричний? Це питання виникає у багатьох власників дерев'яного будинку. Відповідь банально проста: водяне опалення безпечніше, ніж електричне. Та й електроживлення в селах подається з перебоями, а це, як правило, буде позначатися на комфортному мікрокліматі приміщення.

Яким видом палива можна нагрівати елементи водяного опалення? В даному випадку опалення дерев'яного будинку своїми руками універсальним, оскільки обігрів можна здійснювати за допомогою природного газу, вугілля, солярки, гасу, брикету та дров. Самими основними елементами водяної системи є:

  • котел;
  • радіатори;
  • труби;
  • розширювальний бачок;
  • арматура для регулювання процесу.

Ці складові елементи ремонтуються і підлягають заміні у разі їх псування.


Котлы водяного отопления

Перш ніж визначитися з об'ємом котла, слід пам'ятати про економічність, але при цьому котел повинен виділяти достатню кількість тепла.

Зверніть увагу! Щоб не було великих втрат теплової енергії, необхідно встановлювати котел ближче до житлових кімнат.

Краще всього встановлювати цей прилад в кухні або в прохідній кімнаті. Для того щоб надати естетичний вигляд опалювального приладу, можна облицювати котел кахлями.

Відвідні труби і регістри з котла зварюються в єдину систему. Верхня частина генератора довершується розширювальним бочком. Щоб вода рівномірно і ефективно розподілялася з котла, труби повинні бути однакового діаметру.

Принцип дії водяного опалення


Принцип водяного отопления дома

При нагріванні води в котлі вона по трубах починає рухатися по нагрівальних приладів у замкненій системі. Ці «прилади» і будуть віддавати тепло приміщенню. При русі гарячої води по регістрах вона охолоджується, і по другому ряду трубної системи надходять назад в котел.

Рух води у водяному опаленні проводиться за рахунок різниці об'ємних ваг рідини.

Зверніть увагу! Якщо ви вирішите встановити водяне опалення в квартирі, котел необхідно розташовувати нижче рівня обігрівальних приладів: це дія збільшує циркуляційний тиск в опалювальній системі і дозволяє збирати систему з меншого перерізу труб.

Але не завжди є можливість встановлювати котел, як було сказано раніше. У цьому випадку можна розташувати агрегат на одному рівні з нагрівальними приладами або трохи вище. Подібне розташування котла дає можливість воді циркулювати за рахунок охолодження в трубопроводі, чим холодніша або гаряче вода, тим сильніше циркуляція.

Вимоги


Требования к системе отопления

Трубна система розводки повинна бути відкрита. Закривати можна виключно головний стояк, який відходить безпосередньо від котла в периметрі приміщення, де встановлений котел. Ізоляція стояка дозволяє знизити тепло. Труби для стояків повинні мати діаметр 2-2 ½ дюйма. Для інших частин опалювальної системи діаметр труби повинен бути - ¾ - 1 ½ дюйма.

Не існує особливих вимог щодо форми бака. Вона може бути різною. Єдине, чого слід дотримуватися, - це матеріал, з якого виготовляється бак. Краще всього використовувати листову сталь 2-3 мм і відрізок труби великого діаметру.

Зверніть увагу! Внутрішню і зовнішню частину бочка необхідно фарбувати олійною фарбою, щоб запобігти утворення корозії металу. А верхню частину бочка необхідно закрити кришкою, щоб зменшити випаровування води.

До бічної частини приладу приєднується повітряна труба без запірної арматури (вентилі). Щоб краще було видно кількість води в баку, необхідно передбачити покажчик рівня води.

До головному стояку прокладається лінія, по якій буде проводитися рух гарячої води, а від цієї труби повинні відгалужується ще труби для одного або двох приладів.
Тепер переходимо до водопроводу, який часто перебувати поблизу від котла. Від нього необхідно провести лінію з запірним вентилем. Ця лінія буде поповнювати, і заповнити систему водою.


Схема водяного отопления

Для того щоб була можливість спускати воду з системи, необхідно встановити патрубок з запірною арматурою і під'єднати його до каналізації. Якщо немає водопроводу, то систему можна відкачувати ручним насосом через отвір в розширювальному бочці. Після заповнення водою отвір закривається пробкою. Щоб розширювальний бак не замерз в зимовий час, його слід утеплити теплоізоляційним матеріалом або обладнати циркуляційної лінією.

При прокладанні зворотної та гарячої магістралі необхідно влаштовувати ухил. Трубопровід, який влаштовується з ухилом, направляють у бік руху води.
Дана система призначена для безперешкодного проходження повітря через трубу для переливу від розширювача і патрубка, розташовану в нижній точці системи.

Відео

Цей відеосюжет розповість про опалення приватного будинку.

Якщо ви вирішите замовити дачне опалення під ключ, то варто ретельно підійти до вибору виконавця. Порівняйте ціни на послуги, адже вони можуть значно відрізнятися.