Опалення теплиці своїми руками

17.01.2021
4 626
Admin

Отопление теплицы своими руками

 1. Сонячні акумулятори
 2. Повітряне опалення
 3. Опалення з використанням печі
 4. Водяне опалення
 5. Газове опалення

У більшості випадків теплиця необхідна для цілорічного збору врожаю. Для цього всередині приміщення повинен дотримуватися певний температурний режим і мікроклімат. Якщо з теплими періодами часу все ясно, сонячного тепла достатньо для підтримки цих умов, то з приходом холодної пори року потрібно штучне підтримання тепла. І виникає питання: «Як забезпечити необхідні параметри для росту рослин?».

Для його вирішення можна звернутися в компанії, що надають такого роду послуги. Все буде зроблено з урахуванням Ваших вимог, але доведеться розлучитися з чималою сумою грошових коштів. Зменшити витрачені на забезпечення необхідної температури в теплиці гроші можна, зробивши опалення теплиці своїми руками.

Існує декілька простих способів забезпечення необхідної температури в теплиці:

 • Просте повітряне опалення.
 • Опалення з використанням печі.
 • Опалення з використанням води.
 • Газове опалення.
 • Використання сонячних акумуляторів.

Тепер розглянемо докладно всі ці способи опалення теплиці своїми руками.

Сонячні акумулятори

Обогрев теплицы солнечными аккумуляторами

Під цим складним назвою криється досить простий спосіб. Для того щоб скористатися ним, необхідно зробити наступні види робіт:

 • по всій протяжності теплиці риється траншея 30 см. шириною і глибиною близько 40 см;
 • на дно траншеї, укладається утеплюючий матеріал, імовірно пінополістирол, що має фольговану тепловіддзеркалюючий поверхню;
 • на утеплювач укладається вологий пісок крупнозернистий;
 • пісок накривається поліетиленовою плівкою і засипається землею.

Просте і не сильно фінансово витратне пристосування, накопичуючи сонячне тепло, згодом рівномірно передає його всередину приміщення, підтримуючи тривалий час задовільний температурний режим.

Повітряне опалення

Воздушное отопление теплицы

Для організації самого простого способу повітряного опалення необхідна сталева труба, що має діаметр не менше 30 см і довжину в межах 3 метрів. Один край труби монтується всередину теплиці, під іншим краєм розводиться багаття, який повинен постійно підтримуватися.

В процесі нагрівання труби повітря в ній нагрівається і, поступаючи в теплицю, обігріває її. Мінус цього способу - незручність використання (потрібне регулярне підтримання вогнища). Можна використовувати як тимчасовий, який використовується в екстрених випадках, метод.

Опалення з використанням печі

Отопление с помощью печи

Цей спосіб є перевіреним часом способом опалення приміщень. Для цього необхідно облаштування цегляної печі, від якої по всій протяжності теплиці прокладається димохід, виходить назовні. Згорає паливо буде давати постійне тепло від печі, а виходить через димохідну трубу гарячий дим додатково обігрівати по всій довжині труби. В якості палива можна використовувати будь-які природні матеріали, що мають можливість горіння.

Водяне опалення

Водяное отопление для теплицы

Таке опалення може служити як доповнення до пічного опалення. Принцип пристрою полягає в наступному: на димар монтується ємність для води, до якої підведені металеві труби опалення.

Схема установки водяного отопления

Ці труби розташовуються по всьому периметру теплиці. Для циркуляції води по трубах використовується гідронасос. Паливо використовується так само, як описано в пічному опаленні.

Газове опалення

Газовое отопление теплицы

Цей спосіб, полягає у розстановці спеціальних газових пальників по периметру теплиці, також дуже популярний. До пальників через гнучкі газові шланги підводиться газ, при згорянні виділяє тепло. Але при виборі цього способу обігріву варто врахувати, що виділяється при горінні вуглекислий газ. Для видалення газу необхідно облаштування якісної вентиляції. Інакше цей газ може сильно нашкодити произрастающим у теплиці рослинам. А недолік кисню призведе до завершення процес горіння, газ буде надходити у теплицю. А це створить ще й небезпечну обстановку. Бажано використання спеціальних пальників, забезпечених автоматичним захисним пристроєм, що спрацьовують при припиненні подачі газу.

Всі ці нескладні способи в тій чи іншій мірі зберігають необхідний температурний режим в приміщенні теплиці. Але існують і інші, що дозволяють зробити опалення теплиці своїми руками. Вони пов'язані з додатковими знаннями і витратою фінансових коштів. Ці способи використовуються в основному для тривалої і професійної експлуатації теплиць.

До цих способів можна віднести:

 • постійне парове опалення;
 • електричне опалення;
 • використання сонячних батарей і панелей;
 • інфрачервоні генератори тепла;

Современные способы отопления теплиц

І ще багато сучасних, спеціально розроблених пристроїв і методів, які заслуговують більш детального розгляду.

Читайте також: