![]() |
Фундамент | Стіни | Дах | Підлога | Стеля | Оздоблення | Ландшафт | Інтер'єр | Інше |
Робота теплового насоса полягає в тому, щоб нагріти приміщення до потрібної температури, забираючи енергію з навколишнього середовища. Адже середовище - повітря, вода, земля навколо - також має якесь тепло, тільки отримати його не так просто. Агрегат, здатний на це, коштує досить дорого. За ціною він порівняємо з непоганим автомобілем. А організувати опалення тепловим насосом своїми руками - складна, хоча і захоплююча завдання.
Вирішивши її, ви зможете на кожні 1 кВт електричної енергії, витраченої на функціонування такої установки, отримувати 4-5 кВт теплової. Це значно дешевше, ніж опалювати будинок електрикою. До того ж немає ніякого відкритого вогню і сажі, небезпеки витоку газу, необхідність стежити за станом димоходу.
Існує 3 види теплових насосів:
Зверніть увагу! Перше слово означає середу, з якої береться енергія, друге - теплоносій в опалювальній системі.
Для Росії найбільш практичним можна вважати перший тип теплового насоса, який можна зробити своїми руками. Вже на глибині п'яти метрів під поверхнею землі температура вирівнюється і тримається незмінною цілий рік. Контур насоса збирається з пластикових трубок, а теплоносієм виступає особлива технічна рідина під назвою розсіл. Сам зовнішній трубопровід розміщують в землі або горизонтально, або вертикально.
При горизонтальному заляганні для роботи потрібні великі площі, від 25 до 50 м2 на кожен кВт установки.
Зверніть увагу! Дані ділянки можна буде займати під вирощування городніх культур, тільки для декоративних посадок або газонів.
Для встановлення своїми руками вертикального теплового насоса потрібно кілька свердловин глибиною до 150 м. Оскільки на таких рівнях температура грунту стабільніше і вище, конструкція вважається більш надійною.
Система «вода - вода» не менш ефективна: в нижніх шарах ступінь нагріву води постійна весь час. Джерелом енергії стають:
Найпростіше встановити апарат у відкритому природному водоймищі.
Принципи енергогенерування у насосів «грунт - вода» і «вода - вода» в основному збігаються:
Насос «повітря - вода» з ККД теплоизвлечения дещо поступається попереднім моделям, оскільки в зимовий період його потужність падає. Доводиться думати про додаткові способи отримання енергії. Але зате його монтаж виконується легше всього. Досить встановити обладнання на дах.
Більше дізнатися про роботу теплових насосів можна з цього ролика.
Сконструювати своїми руками тепловий насос типу «вода - вода» буде найпростіше. Про нього і поговоримо.
Практика показується, що при обігріві площі до 400 м2 агрегат окупається за кілька років.
До речі, для живлення подібного насоса потрібно, щоб потужність електролічильника становила не менше 40 А.
Пропонуємо вашій увазі ролик, в якому господар будинку розповідає про тепловому насосі, зібраному своїми руками.