Опалення заміського будинку своїми руками

17.01.2021
2 407
Admin

Отопление загородного дома своими руками

 1. Підбір ефективної системи опалення
 2. Опалення будинку газом
 3. Опалення заміського будинку без газу
 4. Додаткові рекомендації
 5. Відео

Сьогодні опалення заміського будинку своїми руками виконується швидко і якісно з використанням найсучаснішого обладнання та комплектуючих елементів. Головне на етапі підбору опалювальної системи - визначитися з пріоритетними видами обігріву, підібрати найбільш ефективні прилади з урахуванням сучасних нормативів енергозбереження, умов експлуатації об'єкта та об'єму приміщень. Крім цього, на вибір системи опалення та її проектування впливає доступність енергоносіїв у регіоні, економічна доцільність їх використання та безперебійність постачання палива.

Підбір ефективної системи опалення

Отопление водяное

Найпоширеніша система обігріву - це розводка водяного опалення, де в якості теплоносія виступає звичайна технічна вода, яка циркулює в комунікаційних трубах по замкнутому контуру. Нагрів води відбувається в котлі, з якого вона далі передається за радіаторів опалення, труб або інших приладів опалення. У порівнянні з іншими варіантами обігріву водяне опалення володіє наступними перевагами:

 • Вода є найбільш доступним і ефективним теплоносієм.
 • Опалення заміського будинку своїми руками, розводку комунікацій та встановлення котла для водяної системи можна зробити без проблем навіть без спеціальної освіти і великого досвіду роботи.
 • Замкнутість системи обумовлює її незалежну, економічну роботу і безвідмовну функціональність.
 • Доступність матеріалів і видаткових елементів, які можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині або на будівельному ринку.
 • Великий вибір різних матеріалів для облаштування системи і комплектуючих елементів. Широкий асортимент котлів з різними експлуатаційними і технічними характеристиками.

Котел водяного отопления

Для водяного опалення можна підібрати котел, який буде працювати на будь-якому доступному в даній місцевості вигляді палива. Вибір обладнання повинен проводитися з урахуванням численних факторів: теплоефективності будівлі, сезонності його використання, особливостей планування та особистих уподобань власників.

Опалення будинку газом

Газовое отопление дома

В даний час найбільш економічним видом палива вважається природний газ, який до того ж є самим доступним за ціною і самим надійним типом енергоносіїв. Навіть у випадку, коли з різних причин підведення природного енергоносія неможливий, фахівці рекомендують використовувати альтернативні рішення. До сучасних технологій обігріву відноситься газгольдер - спеціалізоване сховище для подальшого використання зрідженого газу.

Незважаючи на те, що дане опалення заміського будинку своїми руками дорожче обійдеться власникам на етапі установки, виробники дають гарантію, що обладнання повністю себе окупає вже через 5 років, особливо в порівнянні з електричними аналогами.

Обігрів житлових приміщень можна проводити і за допомогою звичайних газових балонів.

Опалення заміського будинку без газу

Отопление загородного дома без газа

Якщо до заміського ділянки немає можливості підвести природний газ, то власникам залишається використовувати для обігріву будинку електрика або зробити ставку на тверде паливо: дрова, брикети, вугілля, торф та інші види. Однак слід пам'ятати, що тільки сучасні види обладнання дозволяють зробити ефективним альтернативне опалення заміського будинку своїми руками, уникаючи недоліки традиційних систем: задимлення, великої кількості сировини, необхідності постійного контролю і т. д.

Дрова для отопления дома

Обігрів дач, котеджів і особняків без використання газу може проводитися із застосуванням наступних рішень:

 • З допомогою встановлення електричних котлів або спеціальних приладів, безпосередньо перетворюють електроенергію в теплові потоки повітря.
 • За рахунок використання котлів на рідкому або твердому паливі, які є частиною системи повітряного або водяного опалення.
 • Локальне або загальне опалення за допомогою традиційних камінів і печей.

Сьогодні дуже рідко для постійного опалення будинків використовуються печі або дров'яні каміни. Хоча є про організацію такого обігріву подбати заздалегідь, ще на етапі будівництва будинку і заздалегідь облаштувати якісні повітроводи, то така система допоможе недорого опалити невеликий дачний будинок або маленький заміський котедж. При можливості можна доповнити комунікації котлом на твердому паливі, який забезпечить гарантовану безперебійність і надійність нагріву житлового простору.

Электрический котел отопления

В даний час до всіх заміських будинків підведено електрику, яке можна використовувати для установки різних опалювальних систем. Наприклад, придбати електричний котел, який буде характеризуватися безшумністю роботи, максимально точним регулюванням температури і потужності, високим ступенем управління та автоматизації, екологічністю і відсутністю необхідності дорогого облаштування димаря.

Вирішальним фактором при виборі системи обігріву можуть стати умови її експлуатації та сезонність використання.

Якщо опалення підбирається для періодичного обігріву дачі або заміського котеджу, в яких взимку ні хто не живе, то фахівці радять розглядати можливість встановлення нових опалювальних систем за допомогою електричних конвекторів з ефективною системою примусової вентиляції.

Такі прилади швидко нагріють будь-об'єм приміщення, можуть самостійно контролювати температуру навколишнього простору в заданому режимі і підтримувати мінімальний комфорт у відсутності мешканців.

Додаткові рекомендації

Дополнительные рекомендации

До того як встановити будь-яку систему опалення, кваліфіковані фахівці рекомендують знизити тепловтрати будівлі, ретельно утеплити всі конструкції будинку: фундамент, стіни, перекриття і дах. Вкладення на теплоізоляцію будівлі швидко окупляться в процесі експлуатації будинку, допоможуть зберегти якісний мікроклімат в приміщеннях, регулювати рівень вологості і значно заощадити на платі за опалення.

Відео

Важливий етап облаштування системи опалення будинку - проектування. Це відео допоможе правильно виконати цю роботу.

Читайте також: