Пайка мідних труб своїми руками

17.01.2021
1 339
Admin

Пайка медных труб своими руками

 1. Технологія високотемпературного паяння
 2. Технологія паяння
 3. Основні етапи пайки
 4. Відео

Надійність і довговічність мідних труб не піддається сумніву. Однак пайка мідних труб своїми руками вимагає більшої вправності, ніж при установці інших типів труб, наприклад пластикових. Вибір технології з'єднання виробів з міді залежить від призначення трубопроводу. Найбільш часто для пайки мідних труб застосовуються дві технології. Високотемпературна зварювання найчастіше використовується, якщо мається на увазі, що навантаження на трубопровід будуть високими. Для облаштування побутових трубопроводів відмінно підходить низькотемпературна пайка.

Перш ніж братися за самостійну пайка мідних труб, слід уважно вивчити технології виробництва таких робіт. Адже вони вимагають відповідального та уважного підходу.

Технологія високотемпературного паяння

Технология высокотемпературной пайки

З'єднання труб з міді з застосуванням високотемпературної пайки здійснюється при температурах вище 450 градусів. Необхідність застосування таких високих температур обумовлена використанням металів з більш високою температурою плавлення, ніж олово. Основу суміші для високотемпературного припою складають мідь, срібло і деякі інші метали. Припой, зроблений з використанням тугоплавких матеріалів, дає так званий п'яний шов, який володіє рядом переваг за технічними параметрами. Такий шов незамінний у випадках, коли необхідно з'єднати труби великого діаметру.

Для спорудження водопроводів високотемпературний спосіб використовується, коли температура теплоносія вище 130 градусів, а діаметр виробу більше 28 мм. Завдяки високій надійності і міцності шва, що виходить в результаті високотемпературного з'єднання, такий метод широко поширився в газовій промисловості.

Тверда пайка дуже часто застосовується при влаштуванні опалювальних систем. При виробництві сантехнічних робіт використання цього методу дозволяє влаштувати відвід від вже зібраної системи опалення.

Головна особливість високотемпературної пайки полягає в відпалу металу, після якого він розм'якшується.

Щоб уникнути втрати міцності міді, слід дозволити їй охолонути природним шляхом, а надмірного нагрівання слід уникати.

Технологія паяння

Низкотемпературная пайка

У побутовому опаленні, водопостачанні, а так само інших галузях, в яких температура відносно не висока, найбільш часто застосовується метод низькотемпературної пайки. Такий спосіб застосовується в системах з використанням температури нижче 450 градусів і для виробів невеликого діаметру.

Така технологія пайки дозволяє не розважатись метал, що в свою чергу сприяло широкому поширенню цього методу при проведенні сантехнічних робіт. Цей метод є найбільш безпечним при здійсненні робіт власними силами.

Основні етапи пайки

Усі роботи з виробництва спайки можна розбити на наступні технологічні кроки:

 • Різка вироби.
 • Очищення зовнішньої і внутрішньої поверхонь труби і розтруба.
 • Перевірка з'єднуваних деталей і зазору.
 • Нанесення флюсу на поверхню виробу.
 • Збірка.
 • Нагрівання.
 • Заповнення монтажного зазору припоєм.
 • Охолодження пайки.
 • Видалення залишків флюсу і очищення з'єднання.

Как паять медные трубы

Перш, ніж братися за пайку мідних труб, потрібно відповідним чином підготувати зрізи - зачистити їх, влаштувати технічні зазори, щоб потім заповнити їх сумішшю припою. Для зварювання труб використовується спеціальна речовина, зване флюс. Флюс дозволяє рівномірно розподілити припій по всьому об'єму зазору і зробити шов більш надійним. Основне правило при використанні цієї речовини полягає в тому, щоб уникнути попадання вологи на підготовлену поверхню. Після виконання всіх правил можна братися за пайку.

Нагрівання виробів при низькотемпературної пайку

Для виробництва цього типу робіт знадобляться низькотемпературний флюс, газова пальник на пропані і газова суміш: пропан-бутан-повітря. Іноді використовується повітряно-пропановий суміш.

Флюс для пайки

Для виробництва паяння може використовуватися електричний паяльник, який теж підходить для нагріву елементів з'єднання. Якщо для нагрівання використовується газовий пальник, то потрібно мати на увазі, що пляма контакту повинно постійно переміщатися, що дозволить домогтися рівномірного нагріву.

Газовая горедка для сварки

Якщо з першого дотику припій не плавиться, потрібно продовжити процес. Але як тільки припой розм'як, потрібно відвести полум'я і дозволити припою розподілитися по технічному зазору.

Нагрівання виробів при високотемпературній пайці

Технологія високотемпературного паяння, завдяки надійності і міцності, так само відома як "тверда". Для зварювання за такою технологією використовується ацетилен-повітряна або пропан-киснева газові суміші. Для дотримання всіх вимог технології, полум'я повинно бути гарячим, про що свідчить його яскраво-синій колір.

Ход работы по пайке труб из меди

Полум'я пальника слід переміщати по всій довжині шва та кола вироби, це дозволить домогтися рівномірного нагріву. Деталі з'єднання слід нагрівати до 750 градусів. Потрібну температуру легко визначити по темно-вишневого кольору нагрітих виробів.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, що демонструє процес пайки мідних труб.

Читайте також: