Пайка поліпропіленових труб своїми руками


Пайка полипропиленовых труб своими руками

Плануючи ремонт у приміщенні санвузла або кухні, неможливо обійтися без заміни старих, надійних комунікацій на нові труби. На сьогоднішній день фахівці радять купувати поліпропіленові труби, які відрізняються своєю економічністю, міцністю, відсутністю корозії, а якщо правильно виконати пайку, термін експлуатації цього матеріалу становитиме декілька десятиліть.

Інструменти для паяння


Инструмент для пайки труб

Для того щоб пайки поліпропіленових труб своїми руками була виконана максимально якісно, необхідно вибирати труби з діаметром рівним старому, інакше ви зіткнетеся з труднощами при з'єднанні.


Инструмент для резки труб

З'єднання труб з поліпропілену виконують за допомогою пайки. Незважаючи на доступність і простоту технологи, вам буде потрібно спеціальне устаткування, яке можна купити або орендувати. Вирішуючи купити апарат, варто приготувати суму в 3-4 тисячі.


Паяльник на три разъема

Інструмент для паяння труб з поліпропілену називається паяльником і необхідний для нагрівання скріплюються країв труб. Як правило, обладнання має декілька роз'ємів, що підходять під певний діаметр труб.

Навіть якщо вам раніше не доводилося стикатися з даними роботами, ви зможете спиратися на інструкцію, прикладену до обладнання, в якій детально розписані всі дії.

Приступаючи до пайку, ретельно вивчіть всі вказівки в інструкції. Інструкція допоможе відповісти вам на всі цікавляться питання, що стосуються процесу пайки труб з поліпропілену, а також можливі труднощі, з якими ви зіштовхнетеся. Також в ній зазначена оптимальна температура для з'єднання труб одна з одною, а також з фітингом.

Якщо в комплект до паяльнику не входить спеціальний інструмент для різання труб, його необхідно придбати окремо, так як без нього не вийде якісно розрізати матеріал.

Технологія процесу


Технология процесса пайки

Робота полягає в наступному: деталі поліпропіленових труб, які потрібно з'єднати, вставляють у відповідний роз'єм апарату. Як тільки обидва елемента досить прогріються, їх з'єднують, щільно притиснувши, один до одного. Даний процес займає не більше трьох хвилин, але при цьому важливо стежити за тим, щоб з'єднання було виконано ідеально рівно.


Резка полипропиленовых труб

З'єднання труб з поліпропілену не потребує великого досвіду, однак необхідно виконувати всі дії з максимальною акуратністю та кропотливостью. При використанні паяльника не варто нехтувати технікою безпеки.

Покрокова інструкція


Пошаговая инструкция пайки труб

  1. Перш ніж почати установку нового водопроводу, обов'язково відобразіть всі в схематичному варіанті, із зазначенням місцезнаходження кранів, поворотних кутів, фільтрів і трійників.
  2. Потім зберіть всі елементи водопроводу, підлягають пайку до з'єднання в єдину конструкцію. Апарат для пайки фіксується на ніжках, що йдуть в комплекті з ним. Для того щоб з'єднати поліпропіленові елементи між собою, варто розташовувати їх у горизонтальному положенні. Для того щоб спаяти невеликі елементи достатньо однієї людини.
  3. Якщо в певному місці потрібно вертикальна пайка, процес буде трохи складніше. Для цього варто заздалегідь приготувати обладнання, прибравши з нього ніжки. Вам потрібно напарник, який буде тримати трубу у вертикальному положенні на місці монтажу.
  4. Останній крок - це спайка всіх отриманих елементів в єдину систему, що варто виконувати з помічником.


Труба в паяльнике

При виконанні пайки поліпропіленових труб в перший раз, доцільно звернутися за допомогою до більш досвідченому людині, раніше совершавшему дану роботу. Наявність досвіду може значно полегшити весь процес монтажу. Але і збільшити якість здійснюваних дій.